Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miből gondolják sokan, ha...

Miből gondolják sokan, ha lakhatást és munkát kapnának a hajléktalanok, azzal megfelelően élnének és megmentené őket?

Figyelt kérdés

Nem provokációa a kérdésem, őszintén kíváncsi vagyok.

Az biztos, hogy nem jó sem nekik, sem nekünk, hogy az utcán élnek hidegben-koszban-mocsokban és sok közülük még a nőket is zaklatja, amiatt pedig ugye hatalmas a felháborodás, amit most csinálnak velük. Erre megoldási javaslatként mindig azt mondják, hogy lakhatást és munkát kell nekik adni. De miből gondolja bárki, hogy ez működne? Vajon ezek az emberek amennyire el vannak "vadulva", még normálisan visszailleszthetőek a társadalomba? Sok olyat lehet olvasni, ahol valaki segítő szándékkal befogadott hajléktalant, de az jó gyorsan meglépett, esetleg vitt is mindent magával, amit látott. Itt volt pl az eset, mikor egy 18 éves lány fogadott be egy hajléktalan nénit, aki aztán ezt úgy háláta meg, hogy ugyanúgy ivott, lelépett, majd még a lányt kezdték ki... És egy egy néni volt. Vajon a tablettás boros/herbálos "erős" férfiak hogy hálálnák meg a gondoskodást...?


2018. okt. 20. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem elég a lakhatás/munka, pont azért, ahogy írod, mert elvadultak. Mintha egy depresszióst próbálnánk meg azzal gyógyítani, hogy elvisszük egy vígjátékra.

Ennél több kellene, rehabilitáció, pszichológust kirendelni stb. vagyis (újra) ránevelni őket a társadalom szabályaira, és ezzel párhuzamosan segíteni a lakhatásukat és a munkavállalást.

2018. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Semmiből. Csak fantáziálnak.
2018. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Naivan azt hiszik, mindegyikük vágyik a visszailleszkedésre, de ez messze nincs így. Pláne, ha önhibájából lett hajléktalan.
2018. okt. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Abból, hogy álomvilágban élnek.
2018. okt. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A lakhatás, munka még nulla lenne. Mentálisan nullára van legtöbb leépülve. Ahhoz hogy legalább egy részüket vissza tudják vezetni a normál életbe, egy hosszabb programon kéne átmenniük. Na és beszélgettem értelmes csövessel, aki még nincs leépülve, de ő mindentől kapásból elzárkózik. Vele, semmit nem lehetne kezdeni, pedig annó, diplomát is szerzett.
2018. okt. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%
az ajvekolas a lenyeg a valosag nem szamit
2018. okt. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Meg lehetne osztani a munkát a hajléktalanokkal. Az ajvékolók hozzák rendbe őket mentálisan, és miután ez megtörtént, legyen lakhatás és munka.
2018. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

A faterom egyedül él egy nagy házban. A szüleim nyugdíjasok és vénségükre váltak el, ez az oka ennek.


Az öregem már két alakot is odavett magához, a kocsmából ismerte őket, nem volt hol lakniuk, hát befogadta őket. A pincébe tett nekik egy priccset, van ott budi, ülőkád, alagsor az, nem is pince, még szauna is van ott - igaz, már rég volt bekapcsolva, de működik.


Az volt a megállapodás, hogy nincs részegesekedés és kisebb munkákat elvégeznek.


Hajléktalan N1.


Szabolcsból való, alapvetően jószándékú, szorgalmas csóka, sok mindenhez értett, dolgozott is autószerelő műhelyben, máshol is, de mindenhonnan eltanácsolták. Évekkel ezelőtt, még a szülői házba voltam bejelentve, kaptam valami adóvisszatérítést, és ő a nevemben átvette a pénzt (a postás ismerte, tudta, ott lakik, hát kiadta neki, hiba volt). 50 ezer Ft körül - hamar leengedte a torkán. Szegény postásra verték rá, mikor én meg kértem a pénzem a postán.


Utána valami tartozás miatt sittre került vagy másfél évre. A faterom küldött be neki csomagot, levelet írt neki stb. Mikor kijött folytatta, ahol abbahagyta, ital, adósságok.


A csákó nemrég halt meg gyomorvérzésben - elvitte a szesz. 50 évesen. Sajnáltam, ha nem ivott, jó ember volt.


Hajléktalan N2.


Szintén a közeli "klub" tagja. 60+ éves. Lakott sokfelé, kegyelemkenyéren, de az utolsó helyről mikor kirakták, azt mondta, ő felakasztja magát, nem fog az utcán élni. Fater befogadta. Egy darabig működött, még piát, cigit is vett neki apám (maga sem kap sok nyugdíjat) mondván, egyrészt motiválni kell, másfelől jobb ha ő szabja meg mit iszik és mennyit. Egyet kért: ne jelenjen meg a házban részegen, és minimális munkát a ház körül, sepregetés, ilyesmi.


Nem tudta betartani a megállapodást, fater a sokadik alkalom után elzavarta, de éjjel visszamászott a kerítésen, akkor pofáncsapta.


Ezek az emberek egyszerűen nem tudnak megállni a lábukon.

2018. okt. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden jó és igaz, csak a következtetés téves. De itt nem érdemes kifejteni, miért.
2018. okt. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem még egyetlen egy hajléktalannal sem volt konfliktusom. Sőt annyira nem hogy észre sem veszem őket pedig nap mint nap közöttük járok el.

Ez a rendelet csak a kormány radikalizálódása felé vezető útját bizonyítja. Nem lett volna szabad újraválasztani, sőt szerintem egyik kormányt sem max második ciklusuk után mert sajnos ez a vége.

2018. okt. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!