Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A LTP megszüntetése a CSOK-ba...

A LTP megszüntetése a CSOK-ba való bekényszerítés miatt volt?

Figyelt kérdés
2018. okt. 21. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Nem.
2018. okt. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Bekényszerítés? Ez mit jelent, mert egy értelmes ember nem tudja értelmezni! Érthetőbben nem tudsz fogalmazni? Tanultál magyar nyelvtant? Szerintem nem!!!
2018. okt. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem.

Én azt szűrtem le a hírekből, hogy a LTP kevéssé szolgálta a számára kitűzött célt, ezért az állami támogatását -nem az LTP-t, hanem az állami támogatását- megszüntették. Másfelől, amellett, hogy a LTP a lakosság számára a vártnál sokkal kevésbé volt hasznos, a pénzintézetek hatalmas extraprofitot hasítottak (szebben: realizáltak). LTP címén ne a bankokat támogassuk, hanem az embereket - egyet értek!

A CSOK-ról azt állítják, hogy betölti a szerepét.


Az, hogy az LTP azért lett volna megszüntetve, hogy az emberek a CSOK-ba kényszerüljenek, számomra nem értelmezhető. Mindkettő lehetőség, amit nem mindenki vett igénybe - én például nem. Hogy az egyik lehetőség megszűnése miért jelent egy másik lehetőségre kényszert, nem tudom. Kérdező talán meg tudná magyarázni?

2018. okt. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Kinek van megtiltva, hogy ezentúl is gyűjtsön lakásra?

Az évi 72ezer állami támogatás az pontosan havi 6ezerrel jelent többet. Ennél sokkal többet elszórnak hülyeségekre a fiatalok. Némelyiknek a telefonja az ötszörösébe kerül és évente cseréli, mert már nem menő.

Ne mondja nekem senki, hogy ez akkora hatalmas összeg volt, hogy ezen áll vagy bukik valakinek a takarékoskodása, vagy lakáshoz jutása!

És nem! A LTP megszüntetése nem a CSOK-ba való "bekényszerítés" miatt volt.

2018. okt. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8%

Az LTPknek egy pozitív eredménye volt: a velük finanszírozott lakásfelújításokon keresztül az építőiparnak adott munkát és némileg fehérítette is azt.

Ma, amikor az építőiparnak nem a megrendeléshiány a problémája ez az egy pozitívum is eltűnt. Egyébként meg kíváncsian várom mi lesz helyette, mert a CSOK nem mindenben alternatívája.

2018. okt. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy hosszú ideje működő konstrukció ami jó volt az embereknek. Csak a mostani kormányzat úgy gondolja, hogy nem azt a célt szolgálja az oda tett állami forrás ami az ő koncepciójukban fontos, ezért mást csinálnak. Nem erre adják ezentúl az állami támogatást.

Novemberre ki fog derülni, hogy mit kínálnak fel helyette. Biztos, hogy nem lesz mindenkinek jó akinek az LTP jó lett volna, de az is biztos, hogy sok más embernek meg jó lesz. Más lesz.

Mint amikor a fizetések adómentességében változtattak. 2010-ig a minimálbért jutalmazták adómentességgel, vagyis azt nézték ki keres keveset. ez a kormányzat úgy gondolta, hogy a céljait nem ez szolgálja, hanem más, és így helyettük azoknak adott adókedvezményt, aki több embert tart el a fizetéséből.

Ebből következően aki csak magát tartotta el minimálbérből, az rosszul járt, mert már nem kapott kedvezményt - neki negatívum volt a döntés. Ellenben aki gyereket tartott el annak több bevétele lett és a minimálbérből élő gyerekeseknek nem hozott változást, ugyanúgy nem fizettek adót a fizetésükből, mint előtte.

Az adókedvezmény miatt kiesett állami bevétel nem csökkent hanem nőtt, csak mások kapták. Most az állami támogatásokat nem arra fogják adni, hogy LTP-ban kapjanak évi 72000Ft-t ezekre a célokra, hanem valami más lesz helyette. Majd kiderül, hogy kinek lesz jó és jó lesz-e egyáltalán.

2018. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!