Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valaki soha életében nem...

Ha valaki soha életében nem szavaz, azzal gyakorlatilag megérti azoknak az embereknek az emélékét, akik életük adták azért, hogy szabadon lehessen szavazni?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy aki soha életében nem megy el szavazni, az voltaképpen megsérti azoknak az embereknek az emélékét, akik feláldozták önmaguk a szavazati jog elnyerésért?


A különféle szabadságharcok, forradalmak egyik fontos célja a szavazati jog elnyerése volt. Fiatalok azért haltak meg, hogy lehessen szavazni.


Ha soha életében nem szavaz valaki, azzal megsérti-e ezeknek az elhunyt embereknek az emlékét?


Vagy teljesen érthető-e a döntés, hogy valakit egyszerűen nem érdekel a politika és egyszerűen csak egy békés, normális életett szeretne? Attól, hogy valaki nen szavaz soha, nem biztos hogy azt "felelőtlebségből" teszi. Joga van úgy gondolni, hogy a politika gyomorforgató dolog, a szavazás értelmetlen és a politikusok becsapják az emberek saját érdekeik miatt.


Ti mit gondoltok az ügyben?


2018. okt. 27. 13:16
 1/6 Sulek Péter ***** válasza:
Nem gondolkodtam rajta,de a tiéd is egy álláspont.
2018. okt. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Én majd akkor szavazok ha lesz értelme. Ma csak korrupt büdös komcsi pártokra lehet szavazni! Igen, mindegyik korrupt és mindegyik komcsi egytől egyig.

Majd ha jön egy párt amelyik beígéri, hogy drasztikusan csökkenti az adókat, leépíti a szociális rendszert, kitolja a nyugdíj korhatárt 5 évvel, meg megtizedeli a jogszabályok mennyiségét, arra majd szavazok.

2018. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet megsérteni. Megsérteni élő embereket lehet. Aki meghalt, annak már mindegy, mert megszűnt létezni.


A szabadsághoz az is hozzatártazik, hogy ha valakit nem érdekel a politika, akkor ne foglalkozzon vele. Ha valaki megbélyegez másokat ezért és mellette azon sír, hogy megsérti a forradalmárok emlékét, akkor az illető egy hipokrita.

Kb. ugyanaz a kategorória, amikor a vallási fanatikusok Isten, Jézus vagy a fogtündér nevében beszélnek és eldöntik, hogy mi bűn és mi nem. Csak ebben az esetben a sírók halot emberek nevében beszélnek és eldöntik, hogy a halottak mi sértené meg.

2018. okt. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A különféle szabadságharcok, forradalmak egyik fontos célja a szavazati jog elnyerése volt. Fiatalok azért haltak meg, hogy lehessen szavazni."


Parancsolsz? Kit érdekel, hogy mit miért csináltak a fiatalok. Nem azért csinálták, hogy nekem szavazni kelljen az biztos! Ha meg azért, akkor így utólag is rohadjanak meg. A legmélyebb tisztelettel.

2018. okt. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt mire szavazol? Hoz a törpe a pénzedből annyi románt, ukránt, hogy kikompenzáljanak, de ha minden kötél szakad lehet az ugandai és indiai "ősmagyarokat" is felkéri...
2018. okt. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

'Nem azért csinálták, hogy nekem szavazni kelljen az biztos!'


Szó sincs erről. Azért csinálták, hogy élhess egy jogosultsággal.

2018. okt. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!