Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapestiek! Leírnák azok,...

Budapestiek! Leírnák azok, akik most bírálják a budapesti hajléktalan intézkedést, hogy eddigi életük során hogyan és miben segítettek akár csak egy hajléktalanon is és annak milyen látható, pozitív hozadéka volt?

Figyelt kérdés

Eddig ugyanis azt tapasztaltam budapestiként, hogy a hajléktalanokat mindenki rühellte.

Konkrét történetek érdekelnek, nem kormánykritika, azzal már tele itt a padlás.

Kiskunbürgüzdről sem ér osztani az észt, mert nem ők az élvezői a tevékenységüknek, amellett nehezen hihető, hogy élen járnának a hajléktalanok felkarolásában.


2018. okt. 27. 13:20
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, úgy látom nem érted! Mi ellenzékik, a Fidesz minden intézkedését ellenezzük! Akár jó, akár rossz! Minket nem érdekel, hogy jobb lesz-e tőle az ország, vagy nem! Minket kizárólag a pénz érdekel, és saját hasznunk!
2018. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Most már olyan történetekkel is beérném, ha valaki leírná, hogy hogy segített valakinek, hogy az elkerülje a hajléktalanságot?

"Befogadtam/anyagilag segítettem, az alkoholista/narkós/agresszív/szerencsejátékfüggő/munkakerülő szomszédomat, rokonomat, barátomat, ismerősömet - nehogy az utcára kerüljön - miután a felesége/férje/szülője megelégelte az életmódját és hosszú évek reménytelen huzavonája után sikerült megszabadulnia tőle. És mit tesz Isten, a segítségemmel 180 fokos fordulatot vett, azóta hasznos tagja a társadalomnak!"

Jöhetnek a sikertörténetek!

2018. okt. 27. 16:04
 13/34 anonim ***** válasza:
0%
Amint leírod, hogy hány atomerőművet építettél fel, menten megosztom a személyes, konkrét történetem.
2018. okt. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy segítettem, hogy nem utáltam őket, ha kéregettek, akkor úgy mondtam, hogy nem adok pénzt, mintha a saját anyámnak/apámnak mondtam volna. És ez nem irónia. Engem tényleg nem zavartak.
2018. okt. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

18:35-ös!

Ezt a hülyeséget már az előbb is elsütötted az atomerőművekről és akkor sem volt sikere, bár úgy tűnik, te frenetikus poénnak tartod, azért ismételgeted.

Nem az, hanem csak egy mezei baromság!

És ehhez kapcsolódóan felvilágosítanálak, hogy nem egyenértékű dolog egy másik embernek valahogy segíteni, vagy atomerőművet építeni, még ha te ezt az ecetes "humoroddal" össze is mosod.

A történetedet, ha egyáltalán van ilyen, nyugodtan tartsd meg, a kutyát nem érdekli.

2018. okt. 27. 18:48
 16/34 tgt ***** válasza:
0%
A hajléktalanok ellátása állami feladat. Miért kéred számon a budapesti polgárokon ennek a feladatnak a teljesítését? Nem lehet elvárni egy nem szociális végzettségű embertől, hogy kigondozzon egy hajléktalant. Viszont véleménye lehet bárkinek a kormány intézkedésiről. Nem kell ahhoz orvosnak lenni, hogy lássuk: a műtét nem sikerült, ha a beteg meghal.
2018. okt. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

" Nem kell ahhoz orvosnak lenni, hogy lássuk: a műtét nem sikerült, ha a beteg meghal."


Igazából a műtét sikerült a csövik már nem éjszakáznak a frekventált közterületeken.

Ez az első lépés beterelni őket az ellátórendszerekbe.


További várható következmények: tisztálkodni fognak, nem isznak annyit, munkát találnak és kevesebben lesznek.

2018. okt. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 tgt ***** válasza:
0%
A műtét nem sikerült, mert a hajléktalanok nem mentek be többen a szállókra, mint korábban. Akik eddig az utcán voltak, ők olyan helyekre költöztek, ahol nem találja meg őket a rendőrség, például erdős, bokros részekre. A segítő szervezetek sem találják meg őket, nem tudnak nekik segítséget nyújtani. Szóval az, hogy te már nem látsz hajléktalanokat az utcán, nem azt jelenti, hogy bármennyivel is javult a helyzet.
2018. okt. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
#19 Honnan tudod? Az index írta, vagy az RTL klubbon mondta sellő?
2018. okt. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy ketten is akarva-akaratlanul(?) de félremagyarázzák a kérdésem! Nem azt vártam el senkitől, hogy beszámoljon róla, hogy öröklakást vett egy vagy több hajléktalannak. Mindössze a most nagyon hangoskodók empatikus érzésére lettem volna kíváncsi az elmúlt években és nem most, amikor a kormány gyalázására lehet őket használni?

Vett itt valaki egy darab kenyeret és felvágottat hajléktalannak? Tette le már a megunt kabátját valamelyik mellé? Adott úgy pénzt, hogy tudta, hogy alkoholt fog rajta venni, de legalább nem fázik? Vagy csak beszélgetett eggyel is? És ha beszélgetett, akkor utána egy kósza gondolatként átfutott az agyán, hogy hogy is lehetne segíteni annak az egynek, akár munkával?

Ilyenekre lettem volna kíváncsi, de ezekre nem nagyon érkezett példa. Vajon miért?

Biztos vagyok benne, hogy akik itt a szájukat tépik, simán elmentek mellettük, bosszankodva, hogy kerülgetni és szagolni kell őket, a húgyfolyamokon átugrálva.

A járműveken nem ültek melléjük, nehogy rühesek, vagy tetvesek legyenek és lehetőleg tették a hangos megjegyzéseket, hogy ilyeneket miért engednek fel a buszra, megjegyzem teljesen jogosan.

Semmilyen kormánynak nem az a dolga, hogy minden ember alá odatolja a kész egzisztenciát, hanem hogy megadja erre a lehetőséget.

Ha ebben a pillanatban minden hajléktalannak kiutalnának egy garzont, nagyon rövid idő múlva megint lennének hajléktalanok. Részben az újabbak, részben a régiek, akik nem képesek normális életre, csekkek fizetésére, beilleszkedésre. A világon mindenütt ez probléma, mindenütt vannak és lesznek hajléktalanok, ne akarjuk ezt holmi magyar sajátosságként feltüntetni!

A mindenkori kormánynak az a dolga, hogy becsülettel élő, dolgozó tömeg élete legyen konszolidált, megteremtve a hajléktalanoknak is a lehetőséget az életben maradásra, de nehogy már a hajléktalanság (felelőtlen és vitatható életmód) miatt valami előjogokat élvezzenek a lakáshoz jutásra, vagy a teljes ellátásukra.

Csak ebbe a témába még senki nem mert belenyúlni a Fideszen kívül, vállalva, hogy ez is ellenük lesz fordítva.

2018. okt. 28. 07:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!