Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapestiek! Leírnák azok,...

Budapestiek! Leírnák azok, akik most bírálják a budapesti hajléktalan intézkedést, hogy eddigi életük során hogyan és miben segítettek akár csak egy hajléktalanon is és annak milyen látható, pozitív hozadéka volt?

Figyelt kérdés

Eddig ugyanis azt tapasztaltam budapestiként, hogy a hajléktalanokat mindenki rühellte.

Konkrét történetek érdekelnek, nem kormánykritika, azzal már tele itt a padlás.

Kiskunbürgüzdről sem ér osztani az észt, mert nem ők az élvezői a tevékenységüknek, amellett nehezen hihető, hogy élen járnának a hajléktalanok felkarolásában.


2018. okt. 27. 13:20
1 2 3 4
 21/34 anonim válasza:
48%
Ez a libsi maszlag olyan irritalo mar. Olyanok vedik most a kis kedvenceiket akik szarba se vettek oket ha penzt probaltak tarhalni toluk vagy huledezve neztek ahogy a sajat szarukban fetrengenek de segiteni nem segitettek semmivel.
2018. okt. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
38%

"Sajnálom, hogy ketten is akarva-akaratlanul(?) de félremagyarázzák a kérdésem!"


Szépen próbálsz visszatáncolni, de már késő. Számon kérted az egyénen, hogy miért kritizál egy kormánydöntést, ha ő maga nem segít a hajléktalanon. Ez egyrészt nem függ össze, másrészt az adóból finanszírozzák a hajléktalanellátást. Ugyanezt csináltátok a menekültekkel is.


"Nem azt vártam el senkitől, hogy beszámoljon róla, hogy öröklakást vett egy vagy több hajléktalannak." vs "egy kósza gondolatként átfutott az agyán, hogy hogy is lehetne segíteni annak az egynek, akár munkával?"


Igen, mert az átlagembernek van egy felesleges, üresen álló ingatlanja és cégtualjdonos :D


"Mindössze a most nagyon hangoskodók empatikus érzésére lettem volna kíváncsi az elmúlt években és nem most, amikor a kormány gyalázására lehet őket használni?"


Talán ennek az az oka, hogy most született erről egy törvény...?


"Vett itt valaki...?"


Nem, nem az én dolgom. Adózok, csak láthatóan nem erre költi a kormány az erre szánt összeget.

Ettől függetlenül szoktam adakozni.


"Tette le már a megunt kabátját?..."


Nem, nincs annyi pénzem, hogy csak úgy kidobjak egy kabátot.


"Vagy csak beszélgetett eggyel is?"


Idegenekkel nem beszélek, akkor se ha jól szituált.


"Ilyenekre lettem volna kíváncsi, de ezekre nem nagyon érkezett példa. Vajon miért?"


Mert nem a járókelők feladata a szociális munkások feladatiat elvégezni, és nem is képesek rá.


"Biztos vagyok benne, hogy akik itt a szájukat tépik, simán elmentek mellettük, bosszankodva, hogy kerülgetni és szagolni kell őket, a húgyfolyamokon átugrálva."


Persze. És? Mi az összefüggés? Annál is bosszantóbb, hogy kerülgetni kell a hajléktalanokat, mivel tudom, hoy elég sok pénzt levonnak a fizumból ennek a kérdésnek a megoldására. De a kormánnyal szemben empatikusak vagyunk és nem visszük el őket erővel, csak kikerüljük.


"Semmilyen kormánynak nem az a dolga, hogy minden ember alá odatolja a kész egzisztenciát, hanem hogy megadja erre a lehetőséget."


Ehhez képest szűkítette a lehetőségeiket. És valóban nem, a hajléktalanellátás nem annyiból áll, hogy adjunk lakást, ennél sokkal bonyolultabb probléma, aminek a megoldásához idő és szakértelem kell.


"Csak ebbe a témába még senki nem mert belenyúlni a Fideszen kívül, vállalva, hogy ez is ellenük lesz fordítva."


És mesélj, hogyan nyúlt bele ebbe a Fidesz? Mert a hajléktalanságot ezzel nem számolja fel, csak megnehezíti, viszont továbbra is ott vannak az aluljárókban. ha budapesti vagy, akkor emlékezhetsz, hogy nem ez az első ilyen próbálkozás, és akkor se lett belőle semmi, mert értelmetlen.


----------

Elég konkrét voltam?

2018. okt. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

#22

Igen, elég konkrét voltál.

Szépen sorjában leírtad, hogy miben NEM segítettél a hajléktalanoknak és nem is tervezed, mert nem a te dolgod. Csakhogy a kérdés ez:

"Budapestiek! Leírnák azok, akik most bírálják a budapesti hajléktalan intézkedést, hogy eddigi életük során hogyan és miben segítettek akár csak egy hajléktalanon is és annak milyen látható, pozitív hozadéka volt?"

Teljesen felesleges itt oldalakon keresztül NEM a kérdésre válaszolgatnod, ehhez találsz olyan kérdést, amire a te álláspontod passzol.

2018. okt. 28. 08:54
 24/34 anonim ***** válasza:
51%

Akkor leírom röviden mégegyszer, hogy megértsd:


Adózom, és nem cseszegetem a hajléktalanokat.


Aki átlagemberként ennél többet tesz kérés nélkül, az jó eséllyel inkább árt, mint használ, amint az a te példádból is látszott.

2018. okt. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

#24

Fogd fel végre, hogy nem ez a kérdés!!!

Még szép, hogy adózol, hiszen kötelező és ha nem tennéd megbüntetnének. Azt meg valamilyen érdemként feltüntetned, hogy "nem cseszegeted a hajléktalanokat" egyenesen gusztustalan.

Azt már meg sem kérdezem, hogy mivel ártottam én magánemberként bármelyiknek is, mert még képes vagy valami nyakatekert blődséget leírni, tehát vedd úgy, hogy nem kérdeztem semmit!

És ismételten leírom, szorítkozz a kérdésre, mert nem arra válaszolsz, te értsd meg végre!

Biztos vagyok benne, hogy ennek ellenére te valamiért kényszert érzel, hogy itt oszd meg a gondolataidat, hát tegyed, de én már nem fogok reagálni rá.

2018. okt. 28. 11:06
 26/34 anonim ***** válasza:
33%

Ha tényleg csak annyi lenne a kérdésed, akkor nem kellett volna más gondolatokat hozzáfűznöd, de te már a kérdésedben is, egy mondaton belül minősítesz és csúsztatsz. Ha nem akarod, hogy vitatkozzanak veled, akkor ne állíts és sugallj a kérdéseiddel, hanem valóban kérdezz. Ha valóban kíváncsi lennél, ennyit kérdeztél volna:


"Budapestiek! Hogyan és miben segítettetek (önként) egy hajléktalanon?"


Én pedig már az első válaszomban megírtam, hogy szoktam önként adakozni, ha koldulnak. Budapestiként ennyit segítek a hajléktalanokon.


Minden más megjegyzésem a kérdésed többi részéből adódott.

2018. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 SZücsöm ***** válasza:
100%
Ha a kormány a cigány problémába (kinek nem inge..) is ilyen elánnal állna bele akkor már majdhogynem elnézném nekik a néphülyítést és a rengeteg lopást. De ilyen természetesen soha se fog történni mert a csövessel ellentétbe a drogos tolvaj retek cigánynak vagy akár magyarnak (ismételten kinek nem inge...) van szavazati joga.
2018. okt. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

#27

A cigány-ügy nem egyszerű történet. Egy-két kivételtől eltekintve (akiket valószínűleg a postás csinált) nem tudsz velük mit kezdeni, integrálhatatlanok.

Volt a Kádár rezsim, mindenkinek dolgoznia kellett, a cigánynak is. Jöttek-mentek a fekete vonatok tele cigánnyal, mind dolgozott valamit. Úgy nőt fel 50 év alatt 2 generáció, hogy azt látták, apjuk, anyjuk, nagyapjuk, nagyanyjuk dolgozik. Elvileg ebbe születtek bele.

Megszűnt a KMK és mi van? Mintha nem telt volna el közben 60+ év, ugyanoda, vagy még lejjebb süllyedtek vissza.

Ilyenekkel mit lehet kezdeni szerinted? Akkor amikor még így is az EU csesztet minket, hogy nem vagyunk elég toleránsak velük!

2018. okt. 28. 16:57
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg skizofrén vagy, de azért válaszolok. Bár nem tudom hogy jó, vagy rossz ha egy skizofrén alá adom a lovat. Nem értek a mentális betegségekhez. Ha mégse vagy skizofrén akkor elnézést kívánok, de a válasz végül is úgy is válasz.


Válasz: Egyszer a második kerületben részegen 18 évesen kb egy osztálytársammal mentünk az utcán alul teljesen meztelenül (most ezt nem fejteném ki, hogy miért nem ide tartozik, de nem kamu) és én lepisiltem egy hajléktalant, közben meg mondtam valamit jézusról. Azóta ennek a hajléktalannak megszületett a kislánya, és keresztény közösségekbe jár.

2018. okt. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
Mondanom sem kell, hogy már nem hajléktalan...
2018. okt. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!