Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fogják fel az emberek...

Mikor fogják fel az emberek hogy Németországban sincs az emberek felének saját ingatlana?

Figyelt kérdés
2018. nov. 1. 20:50
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%

És,te mikor fogjátok már fel,hogy ha Magyarországon is ez lesz a trend,ilyen bérek mellett sokan nyugdíjas korukban éhen fognak halni?


Németországban a fizetéshez képest nem olyan arányú az albérleti díj.


De Németországban nem is osztogatnak a gazdagoknak ingyen 10 milliót,hogy luxuslakást kipótolhassák.

2018. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
11%

#9

Németországban az alapvető élelmiszerek kicsivel drágábbak, mint Magyarországon, viszont ha nem kenyéren és tejen akarsz élni, akkor kétszeres élelmiszerárakkal simán lehet számolni.

2018. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
90%

#12! a németeknek is mondjad, ők nem így tapasztalják.


szerintük sok dolog drágább Magyarországon

és nem örülnek neki azt hiszik mikor idejönnek, hogy a szegény Ungarnban olcsó lesz a kaja

aztán koppannak


Magyarországon a sokkal magasabb ÁFAtartalom felnyomja az árakat

2018. nov. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
92%

#12 tudjuk, mindenhol minden sokkal drágább mint itt, mer a zeuró... De bárhova megyek, kb ugyan olyan, VAGY olcsóbb árakat látok.

Németországban nem voltam, ellenben magyarországon részben élő német állampolgár ismerősöm van, és azt mondja, rohadt drága magyarország. De szlovéniában, szlovákiában, romániában, horvátországban tuti nem dràgábbak a termékek mint itt, sőt, olcsóbb sokminden.

2018. nov. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

#14

Munkám révén gyakran megfordulok Németországban, és tényleg drágábbak az élelmiszerek, tapasztalatból tudom. A környező országokról nem tudok nyilatkozni, esetleg Romániáról, ott a kenyér kivételével (megdöbbentem az árán, amikor ott voltam) visszagondolva tényleg valóban olcsóbbak.

2018. nov. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

"Ha olyan jó üzlet akkor miért nem épít valaki bérlakásokat? Miért az állam a hibás azért ha kevés a kiadható lakás?"


Úgy hívják, hogy Kádár-rendszer öröksége. Pontosan ugyanazért az állam a hibás, amiért a jelenlegi és elmúlt 29 év kormányai nem mernek a szociális hálóhoz nyúlni úgy, hogy komolyabb dolgot elvettek volna. Az emberek az államtól várják a megoldást erre ugyanúgy, ahogyan az oktatásra, egészségügyre, tömegközlekedésre és még lehetne sorolni.


Másik kérdés mennyire indokolt a saját lakás, ha az átlag ember nem fogja tudni megvenni csak hosszú távú hitellel.

2018. nov. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 tgt ***** válasza:
A lakásárakat valóban a piac szabályozza, de az államnak időnként bele kell nyúlnia a piac működésébe, ez esetben a szociális bérlakások építésével. Németországban is elszabadultak az árak, 2013-ban kb. másfél millió szociális bérlakás volt, de 2021-ig újabb másfél milliót építenek. Szóval ez egyáltalán nem kádári örökség, hanem a jóléti állam egyik feladata.
2018. nov. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy a nyamvadt CSOK eltörlése senkinek nem jut eszébe, ami 10 millió forinttal felverte a lakás- és albérletárakat.
2018. nov. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Szegény németek, tisztára nyomorognak. :'(
2018. nov. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam, nulla pontot kapok:)

Nekem akkor is kell a saját és nem egy bérelt. Kell a kerti tó patakkal, kell a szalonna sütő, bográcsozó, kell, hogy azt csináljak itt, amit én akarok és ne a tulaj mondja meg, hová, mikor üthetek be egy szöget.

2018. nov. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!