Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban milyen az élet...

Németországban milyen az élet jelenleg? Megéri elköltözni oda, és ha igen, akkor miért? Saját tapasztalat esetleg?

Figyelt kérdés
Köszönöm.

2017. ápr. 26. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Őszintén megmondva szerintem egy kalap kakit nem ér az egész. Amíg otthon éltem mindenkitől csak azt hallottam, hogy húú a Németország ilyen jó meg olyan szuper. Aki ott él az a legszerencsésebb, mert ez egy hiper szuper ország, stb stb. Soha nem voltam ott, szóval ezt én nem tudtam megítélni.


A sorsom úgy hozta, hogy a párom német lett. Kiköltöztem hozzá, mert én beszéltem németül valamilyen szinten ő meg egyáltalán nem tudott magyarul, szóval így volt egyszerűbb.


Az első benyomásom nem volt az a wauuu. Unalmas légkör, unalmas emberekkel, akik olyan szánalmas viccekkel próbálnak szórakoztatni, hogy a külfödi az ereit vagdossa már. Nem mondanám, hogy kedvesebbek a németek mint bármelyik más nemzet tagja. Egyszerűen számomra Németország egy teljesen átlagos hely. Akik jönnek csak a pénzért teszik, engem meg a pénz hidegen hagy, szóval számomra Németország értéktelen. A nyelvet sem szeretem annyira. Mármint nem utálom, egyszerűen csak érdektelen számomra.


Ha a pénz hajt, jól beszéled a németet, akkor ez lenne a tökéletes ország a számodra.


Ha nem érdekel a sok pénz, inkább csak egy meleg, barátságos, kellemes helyre vágysz, akkor azt ne itt keresd.

2017. ápr. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Németországban milyen az élet jelenleg?"

Ahány ember, annyi féle.


"Megéri elköltözni oda, és ha igen, akkor miért?"

Ez tőled függ. Ha van szakmád, ismered a nyelvet, dolgozni akarsz nem segílyből élni, akkor megérheti.


"Saját tapasztalat esetleg?"

Van.

2017. ápr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Leírnád a saját tapasztalatodat te is. Az előzőnek köszönöm.
2017. ápr. 27. 09:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megéri. Többet teszek félre egy hónapban, mint amennyit magyarisztánban megkerestem, ezen kívül nyugi van, semmi stressz, jól érzem magam.


Ehhez persze az kell, hogy ne akarjon az ember a legdrágább környéken négyszobás lakást bérelni, miközben még az A8 hitelét is nyögi, meg havonta kétszer "haza" utazni, mert hiányzik a hazai szarszag.


Az életed itt is olyan, amilyennek alakítod. Van, aki igényli az ostort, azt itt is verni fogja az isten.

2017. ápr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, neked is.
2017. ápr. 27. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!