Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz-e munkába járási támogatá...

Lesz-e munkába járási támogatás megszüntetése olyan indokkal, hogy növeljék a munkaerőpiacot?

Figyelt kérdés

2018. nov. 9. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez miben növelné a munkaerőpiacot? Törvényileg 86%-ot kell támogatnia a bérletből a munkáltatónak, de vannak cégek, akik 100%-ot térítenek ebből, pedig nem lenne kötelező, csak a 86%... Vagy ingyenes buszjáratot üzemeltet.


Az egyszeri munkavállaló simán átmenne olyan céghez, ami továbbra is téríti az utazás legalább egy részét. Dönthet úgy a munkáltató, hogy nem csak a kötelezőt biztosítja...

2018. nov. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan kell növelni a munkaerőpiacot? Nem teljesen értem a kifejezést.
2018. nov. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

Munkába járási támogatás megszüntetésével megint csak a sok buta budapesti lakost fogják támogatni, akiknek nem kell ingázásra költeniük...


Nos eljön még az idő, amikor én is elhúzom a csíkot nyugatra...

2018. nov. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Estádio de Felchút ***** válasza:

"a sok buta budapesti lakost"


Befe téma van, oké?

2018. nov. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A kérdést az ihlette, hogy a teljesen adómentes jövedelmet elveszik azért, mert növelni akarják a dolgozók bérét. Az adózatlan jövedelmet megadóztatva akarják növeli. Mi a f*? Nem értem! Ha 100% adómentes juttatást megadóztatják, akkor kevesebb lesz belőle, nem több.

Innen az analógia: jelenleg százezrek ingáznak Magyarországon, mert lakhelyükön nincs megélhetésük. Erre van ~86% támogatás. Még! Úgy lehetne növelni a munkaerőpiacot is azzal, hogy csökkentem a munkába-járási támogatást? Nem tudom, hogy tényleg ennyire sötét lenne a kormány, hogy az analógiát átvenné-e.


Mindenesetre a válaszokból az jön le, hogy a munkavállaló annyira nem hülye, mint amennyire mondják: nem fog kevesebb pénzért dolgozni - csak ha birka lelkű. Nem fogja senki sem szeretni azt, ha havi 70-80 ezer forinttal kevesebbet fog kapni, mert a kormányunk azt hiszi, hogy adózva többet ér a pénzünk.


Legközelebb úgy fognak az orvosok is gyógyítani, hogy ha fáj valamid rá csapnak egy kalapáccsal. Gyorsan tagadni fogod, hogy fáj, csak ne üssenek már.


Pont ezt akarják jelenleg csinálni a fizetésekkel.

2018. nov. 10. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!