Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok a vizitdíj, és a...

Támogatnátok a vizitdíj, és a német-stílusú egyházadó bevezetését, valamint reggeli és esti órákban a nyugdíjasok ingyenes utazásának megszűntetését?

Figyelt kérdés

Szerintem jó lenne, mert csökkentené az olyan emberek számát, akik beszélgetni, programként járnak az orvoshoz, akik hobbikeresztények, és akik egésznap ráérnének kimenni a piacra, de ők a hajnali munkásjáratra ülnek fel.


Egyúttal maga a Nyugdíjasuralom is csökkenne, ami az országot jellemzi. Mert gondolom azt mindenki látja, hogy itt mindegy, hogy Fidesz vagy MSZP van, az ország felett a nyugdíjasok uralkodnak és a pártok a nyugdíjasok kedvében próbálnak járni minden más korosztályt leszarva.



2018. nov. 11. 00:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
49%

Vizitdíj bevezetése jöhet.

A nyuggeroktól MINDEN utazási kedvezményt meg kellene vonni. Csak amelyik kormány ezt megtenné, annak abban a pillanatban lenne vége.

Egyházadó? Minek? Inkább a vallás felszámolására kéne törekedni.

2019. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Minden utazási kedvezmény megvonásával nem értek egyet, de azt figyelembe kellene venni, hogy az utazási kedvezmény elsősorban esélyegyenlőségi célt kellene, hogy szolgáljon (én megtehetem, hogy választok: gyalog megyek négy megállót vagy buszozom, de a fájós lábú Mari néni nem teheti meg).

Távolsági buszokon viszont abszolút semmi értelme, ott nekem sincs meg az a választásom, hogy legyaloglok kétszáz kilométert vagy buszozom. Ráadásul amikor gyakran utaztam távolsági busszal, nagyon utáltam, hogy a végállomáson indulás előtt megtelt olyan nyugdíjasokkal, akik aztán még ugyanazon városon belül leszálltak (!) és mehettek volna a városi busszal is, csak az nem olyan szép és több helyen áll meg...

2019. ápr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!