Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van Magyarországon sok...

Miért van Magyarországon sok ember, akik bűnnek tekintik a jólétet és a kényelmet?

Figyelt kérdés

Én alapból falusi gyerek voltam, de felköltöztem Angyalföldre egy panelba és azóta az egész falu arról susmorog, hogy én itt nem csinálok semmit, stb. Onnan tudom, hogy muter mesélte, de amikor még otthon éltem falun, akkor is rengetegszer hallottam személyesen is, hogy a falusi emberek szidják a városlakókat, hogy azok micsoda semmirekellők és ehhez hasonlók.

Most nem azért mondom, de egy normális ember nem a lehető legnagyobb jólétre és kényelemre törekszik? Én itt Pesten melózok heti 40 órát, aztán itthon sütök-főzök, takarítok, mosok, mosogatok és ennyi. Hawaii, dizsi, lazulás van ezen kívül, a vidéki élet pedig úgy nézett ki, hogy nem volt szabadidőm, mert folyton valami rohadt munkát kellet csinálnom. Nem is értem, hogy miért van ennyi falusi, amikor a falvakból is nagyrészt a városba járnak dolgozni az emberek és ott sokkal kényelmesebb az élet, de ezek akkor is megrögzötten falun akarnak élni.

Miért ennyire besült itt sok ember? Pont hogy ki kellene üríteni a falvakat, hogy a magyarok városi jólétben élhessenek.



2018. nov. 11. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
valami nagyon szűk, és begyöpösödött réteg vesz téged körül.
2018. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Én sem értem ezt, ez valami paraszti berögződés lehet. A középkori jobbágyi ösztönök keveredve a XX. századi prolisággal, keveredve az irigységgel.


Ha annyira jó lenne a falusi élet, akkor miért nem állt meg a fejlődés úgy időszámításunk előtt 5000 körül? Miért törekedtek már a suméron, az egyiptomiak, meg a kínaiak is arra, hogy városokban éljenek? Miért volt híres mondás a középkorban, hogy "a városi levegő felszabadít?"



Szerintem is az lenne az ideális, ha a mezőgazdasági munkákat teljes mértékben automata robotok végeznék, és az emberek többségi városban élhetne. Aki meg annyira szenvedni akar egy tanyán az meg vehetne egy földet ahol nem használ robotokat azt kész.

2018. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem több dolgot keversz. A "falusiak" ha ilyenek akkor az általában idősebb embereket jelent. Ők pedig nem azért nevezik a "városiakat" semmirekellőnek vagy naplopónak, mert azok nem csinálnak semmit, hanem mert vagy nem tudják mit csinálnak, vagy nem értik hogy azt miért is csinálják, mire lenne az jó.Amellett az időseknek lételeme, hogy olyasmiket csinálnak aminek konkrétan a mindennapi élethez van köze. nem értékelik a számítógépes munkát, mert az nem látszik. Nem ragyog tőle a ház vagy nincs bekapálva a veteményes vele Amikor ők nőttek fel akkor az volt az értékes ember, aki folyamatosan tevékeny volt. Aki a másik csapatba tartozott, az volt a lusta, ingyenélő, mert az vagy aludt vagy a kocsmában volt. Nem volt más.

Az emberek ma is mást és mást értékelnek. Én nagyvárosban születtem és nőttem fel de még sem tudom elviselni azt a fajta életmódot és soha nem is érdekelt, nem volt számomra hű de nagy dolog, hogy nagyvárosi vagyok. Most kisvárosban élek, falun nem szeretnék, mert azt az életmódot éppen úgy nem szeretném. Engem is hasonlónak mondanának a "falusiak" talán. De mások is így mozognak. Aki nem érzi, hogy ott a helye az vált, költözik és belesimul abba a helyzetbe. Vagy megváltoztatja és egy város kicsit nyugodtabb lesz, a falu nyüzsgőbb, fejlettebb.

A falvakat pedig meg kell tartani. A bajok forrása pontosan az, hogy nincs meg az embereknek a maga tere, szabadsága. A városban túl sok ember van túl közel, túl kicsi lakásokba zsúfolva. A kis problémából így lesz hatalmas, mert nincs lehetőség elvonulni, megnyugodni, mást csinálni. Pontosan ezért csökkent le Budapest lakossága is az elmúlt évtizedekben ahelyett hogy nőtt volna. Mert aki tehette az kiköltözött a környékre. A többi nagyvárosban is hasonlóan történik, egyre nő a közeli kistelepülések létszáma.

Az, hogy be kell járni dolgozni a városba kevés ár cserébe azért, hogy nem kell a nagyvárosban lakni.

Akinek nem éri meg az meg odaköltözik.

2018. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

Hát nem tudom, Takács, nekem pont falun volt benne minden ember a seggemben és még így is én vagyok a téma, hogy nem ott élek, itt meg a kutya nem foglalkozik velem és élem a kis introvertált életem. Az egész lakótömbből kb. a szomszédaimat ismerem, de őket is csak felületesen, egy faluban meg mindenki megfigyelés alatt tart mindenkit és ott tesznek a másik alá, ahol csak tudnak.

Szóval pont fordítva van, mint ahogy te mondod.

2018. nov. 11. 19:56
 5/8 A kérdező kommentje:

Az meg a másik urbanlegend, hogy a falu az mennyire nyugodt. Amikor éppen nem három fűkasza ad hangversenyt, akkor valaki beindítja a láncfűrészt, amikor pedig az elhallgat, akkor elkezd visítani egy flex. :D És ezt még azon felül kapod, hogy ha csinálsz valamit, akkor egy órán belül már az egész falu azon csámcsog.

Vicc amúgy, de a városi élet jóval lightosabb.

2018. nov. 11. 20:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Irigyek talán.
2018. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Téged meg miért zavar, hogy mit beszélnek rólad ott, ahol már rég nem laksz? Pont ezért csinálják, mert tudják, hogy téged meg anyádékat is idegesíti. Ennyi.

Azt meg felejtsd el, hogy a falvakat megszűntetted és városokba költöztetsz mindenkit. Sokszor megpróbálták már a történelem során, mindig becsődölt. Tetszik, nem tetszik a falvakra mindig is szükség lesz. Nem tetszik a falusi emberek viselkedése, fogod, visszamész az időbe és megakadályozod, hogy ezt a felfogást neveljék beléjük a szocializmus ideje alatt.

2018. nov. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egésznek a titka annyi, hogy telibe le kell fosni, hogy mit mond vagy gondol rólad a többi ember. Nyilván a családtagjaid, barátaid véleményét meghallgatod, de hogy egy idegen mit pusmog róla: ki a francot érdekel? Kár rá pazarolni az energiát!
2018. nov. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!