Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is jobb volt a...

Szerintetek is jobb volt a Kádár rendszer idejében élni, mint most? Ti is szívesen emlékeztek vissza arra az időszakra?

Figyelt kérdés
Én igen.Anyám egy üzemben dolgozott,egyedül nevelt és mégis mindenünk megvolt.Fillérekből be tudtál vásárolni.Épültek a panelházak,hogy az embereknek legyen hol lakniuk.Most hol épülnek lakótelepek?Sehol.A fizetésedért már nem kapsz szinte semmit,hitelt kell fölvenned ha lakást akarsz,albérletek is nagyon drágák.Lehet,hogy azért éltek jobban az emberek mert Kádár hitelt vett föl de Gyurcsány és Orbán is vett föl hitelt mégis rosszul élünk.Ha lehetne,én visszennék a 80-as évekbe.Ti is?
2018. nov. 14. 08:18
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
32%

Most már értem miért van még 5+% támogatottsága a dk-nak és 10+% az msz(m)p-nek!

Az idő sok mindent megszépít. Persze, hogy jobb volt, a ceruza is fogott az asszony is nedvesebb volt.

Ugyanaz a sok agyhalott aki most visszasírja rinyálna a legjobban, ha holnap reggel a kádár kor venné körül.

2018. nov. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
22%

A 90-es években csodálkoztam az embereken amiért a saját jóléti rendszerük fejét követelték és kapitalizmust akartak amiben végre szenvedhetnek, tőkésnek, államnak, bankoknak dolgozhatnak a saját jólétük helyett. Egy rakás idióta barmot láttam (bocs de azt), akiknek nem tetszik az hogy a saját jólétükért dolgozhatnak, fizetésből építkezhettek, kocsit vehettek, stb. Hanem arra vágytak hogy valami elnyomó uraság jobbágyként kizsákmányolja őket, miközben nyomoroghatnak a sok munka ellenére is. Bocs a kifejezésért de szélsőségesen buta és selejt emberek azok akik arra vágytak hogy bankok élősködjenek rajtuk majd kilakoltassák őket, rabló privatizátorok köpjék le miközben jobbágyként tartják, magas rezsit és lakbért fizethessen, kilátástalan lehessen a gyereke jövője, az adójából bűnözők gazdagodjanak miközben az egészségügy szétesett, stb.

Gondolom a szenvedés boldogsághormonokat termel. Szenvedés meg ma van, nem a 80-as években volt. Ma több boldogsághormonja termelődik a barmának.

2018. nov. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
77%

A rendszerváltáskor annyi történt, hogy az állami vállalatokat aprópénzért szétosztogatták egymás között az ország vezetői és megmaradt a rohadt magas államadósság.

Normálisan azt kellett volna csinálni, hogy árverésen privatizálják a gazdaságot és minden egyes vállalatért annyi pénzt kérnek, amennyit csak lehetséges, amit államadósság csökkentésére lehetett volna fordítani és akkor 1990-ben tiszta lappal indulunk egy friss piacgazdaság keretében. De nem, abszolút nem ez történt. Egy piszok nagy nyerészkedés lett belőle, ahogy az a magyaroktól elvárható volt.

2018. nov. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
30%

#12

Ha te azt hiszed, hogy Magyarországon kapitalizmus van, akkor eléggé tévúton jársz.

2018. nov. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
62%

Mivel én már éltem akkor is, és nemcsak anyuci fiatalkorára való visszavágyódásából vannak emlékeim, így nem.


Akkor is ugyanúgy voltak szegények, csak akkor nem csodálkozott rajta senki sem. Az embereknek sokkal kevesebb igényük volt. Akkor meg nem volt mit venni a fizetésedért, mert sok mindent nem is lehetett kapni. Pl. a banán az egy karácsonyi ajándék volt a gyerekeknek, annyira különleges volt.


Most normálisan élünk, nincsen hitelünk, van normális munkánk, sokkal több mindent megengedhetünk magunknak, mint akkor.

2018. nov. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
69%
Létbiztonság volt, ami a legfontosabb.
2018. nov. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
78%

A 90-es években mindenki másnak is éreznie vagy sejtenie kellett volna azt hogy ha a szocializmusban voltak apró gazemberek, egyenlőbbek, komcsik, stb., akkor a kapitalizmus csak kedvezőbb életfeltételeket fog biztosítani nekik. És el fogják lopkodni még a gyárakat is munkásokkal együtt.

Valami olyan változások kellettek volna a 90-es években ami inkább ellehetetleníti a már meglévő aprócska gazembereket. Nem pedig még lovat is adunk alájuk.

2018. nov. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
72%
Kiskölyökként éltem még akkor, de nem mondhatnám, hogy annyira visszavágynék.
2018. nov. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
73%

Most is tudsz olyan jól élni...Ne költsél semmire pont mint a szocializmus alatt...vedd e legolcsóbb ruhákat és hord őket éveken át..Mondjuk azt nem tudod mert már nem tart egy ruha 5évig.Ne vegyél mobil...ugye máris 100kval legalább beljebb vagy...de ha almás telefonos vagy akkor kb 300al..nem kell mobil előfizetésre se költeni...nem kell internet...nem kell x darab tvé csatorna elég az ingyenes csatornák...persze nagy dára tv sem kell fogadok nem egy kis orion lcd tvéd van..30k forint asszem.Autó...hát itt a városban sok fajtát látok de nem épp suzukival vannak tele az utak...Több a bmw mercédesz audi stb...Szóval anyagilag sokkal több mindenre költesz amire akkoriban nem tudtál.

Viszont abban igazad van h annak a kornak is meg volt a varázsa...én a 90éveket sírom vissza..akkor voltam gyerek (baromira élveztem.)Szerettem a táborokat kirándulásokat családi nyaralásokat,a balatonnak is volt egy ilyen kellemes hangulata.Ezt sajnos a Technika ölte meg...ahogy a társadalmat is.Lehet Orbánozni ,gyucsányozni,bajnaizni vagy amit akarsz de hidd el a technika sokkal többet ártott.


Egyszerű példa most otthon siránkozol a monitor előtt míg régen lementél volna egy vendéglőbe és egy pohár bor mellet elbeszélgetnék róla egy kellemes délutánon.

Mennyivel jobban hangzik nemde?


Viszont egy nagyon jó dolgot tényleg a kádár rendszer javára lehet írni.Rend volt.Nem volt meleg felvonulás főleg h üldözték őket...Nem voltak tüntikék és egyéb cirkuszok sem,és nem ment állandóan a hisztéria valamiért.Ma tök mind1 ki van kormányon az állandó tüntiket és zavargásokat úgy se ússzuk meg hála a médiának meg a hülye provokátoroknak.

2018. nov. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
63%
Mese,a kàdàri Propaganda olyan sikeres volt,hogy az emberek elhitték,hogy jò elnek. A valosagbam azt a kispénzt amit meggekestel meg elkolteni is alig tudtad az volt am a korruptrendszer nem hozzaerrto gyakran meg 8 alatalanost sem vegzett parttagoo ultek a hivatalokba. Arròl nem is beszwlve ha templomba jartal vagy valamiben nem errettel egyet a parttal,azonnal elkezdtek vegzálni
2018. nov. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!