Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is jobb volt a...

Szerintetek is jobb volt a Kádár rendszer idejében élni, mint most? Ti is szívesen emlékeztek vissza arra az időszakra?

Figyelt kérdés
Én igen.Anyám egy üzemben dolgozott,egyedül nevelt és mégis mindenünk megvolt.Fillérekből be tudtál vásárolni.Épültek a panelházak,hogy az embereknek legyen hol lakniuk.Most hol épülnek lakótelepek?Sehol.A fizetésedért már nem kapsz szinte semmit,hitelt kell fölvenned ha lakást akarsz,albérletek is nagyon drágák.Lehet,hogy azért éltek jobban az emberek mert Kádár hitelt vett föl de Gyurcsány és Orbán is vett föl hitelt mégis rosszul élünk.Ha lehetne,én visszennék a 80-as évekbe.Ti is?
2018. nov. 14. 08:18
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
22%

"Hát így elhiszem hogy isteni a bűnözőknek a kapitalizmus."

A szocban is megvoltak a nagyhalak, úgyan úgy jól ment annak aki közel volt a tűzhöz és volt vaj a füle mögött.


"Csak aztán a végén nehogy valami nagy pofára esés legyen a vége. Például a nép fellázad és karóba húzza az összes bűnözőt."

Csak nehogy tényleg, mert szeretitek hallani, hogy "fizessenek a gazdagok". Igen ám, de jövőre kitől és mit fogsz elvenni, ha idén elveszed tőlük, agymosott komcsi!

2018. nov. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
23%

"A tanácsi lakások bérleti díja olyan alacsony volt hogy az már akkoriban is nevetséges volt."

És ez a normális szerinted?

Meg a támogatott tej kenyér ár?

Annyira gáz a gondolkodásotok, nincs már kádár, nem fogja a kezeteket és értsétek meg, semmi sincs ingyen! Még ha azt mondják akkor se!

2018. nov. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
62%

'Most ki épít ilyeneket ingyen? na KI?'


Ja, nektek ingyé kéne, mi? Nincs semmi ingyen, akkor sem volt. Mindent meg kellett finanszírozni valamiből.

2018. nov. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
68%
Most egy albérlet 110 000 től a csillagos égig terjed, én laktam tanácsi lakásban akkoriban tudod mennyit fizettem? 2000 Forintot.
2018. nov. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
63%

Nem ingyen kell csak normális áron, de mióta viktorotok beharangozta a nagy agyszüleményét ezt a csokot azóta a telek és lakásárak megduplázódtak ez normális?

"Jól megsegítette" a fiatalokat mi?

2018. nov. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
0%

44: És? Hogy lehetne már összehasonlítani. Nyilván semmi sem annyiba kerül, mint 40 éve. Egyébként anyukám fizetése egy általam látott papíron 2000 Ft volt. Szóval kb. ugyanúgy, mint most, akár egy havi fizetés is lehet egy havi albérleti díj.

De én sem kerestem többet 40 ezer forintnál 20 éve. Nyilván most nem ahhoz hasonlítom az árakat.

2018. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
0%

"Most egy albérlet 110 000 től a csillagos égig terjed,"

Hol?

Ja megint csak a világ közepéről van szó?

2018. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
0%

Vadonatúj társasházban kertkapcsolatos albérlet

8

200 000 Ft 65 m² 3 szoba 3 076 Ft/m² Csongrád , Szeged , Móraváros , Nemestakács utca Céges


Belvárosi igényes albérlet kiadó, 1. Kép

Belvárosi igényes albérlet kiadó

8

190 000 Ft 65 m² 3 szoba 2 923 Ft/m² Baranya , Pécs , Belváros Céges

Győr-Révfalu, nappali + 1 szoba, bútorozott albérlet, gk. parkoló, 1. Kép

Győr-Révfalu, nappali + 1 szoba, bútorozott albérlet, gk. parkoló

10

130 000 Ft 58 m² 2 szoba 2 241 Ft/m² Győr-Moson-Sopron , Győr , Révfalu Céges


Kiadó zöldövezeti lakás, albérlet, 1. Kép

Kiadó zöldövezeti lakás, albérlet

9

120 000 Ft 39 m² 1 szoba 3 076 Ft/m² Budapest , IX. kerület , József Attila-lakótelep , Dési Huber u

2018. nov. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell ide Kádár,csak az államnak nem a gazdagokat kellene támogatni az újraelosztásnál.

Lásd CSOK,adókedvezmény,egykulcsos adó.

2018. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
15%

Ne a mostani rendszert állítsátok szembe a Kádár-rendszerrel, birkák, hanem azt, ami lehetett volna itt a rendszerváltás után, ha nem ilyen erkölcstelen, tolvaj nép a magyar.

Ma már Csehország vagy Szlovénia szintjén lehetnénk.

2018. nov. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!