Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a vizitdíj?

1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha valakinek elég nagy a rokonsága és az ismeretségi köre, mindenre találhat példát. Megyei székhelyvárosban lakom, érdekes módon itt működik az egészségügy, de bajok azért itt is vannak. Nyáron meleg van, télen hideg van, a buszra esetenként várni kell, néha sok az utas...

Ha okot keres valaki a siránkozásra, mindig lehet találni. Sajnos, az életkorom lehetővé teszi, hogy visszaemlékezhessek, amikor két órát álltam sorban (megfeketedett) argentin fagyasztott marhahúsra, vagy éppen kenyérre, amiből végül a maradék négy sorban állónak már csak összesen egy kiló jutott. Lehet persze huhogni, de ez már az én generációmban történt, nem kívánom vissza, de lehet még sok minden sokkal rosszabb, mint az a mi ma van. Néha nem ártana elfogadni a tényeket, a SAJÁT tapasztalatainkat, s nem önjelölt, sértett, agytágító szemináriumokat szervező vezérkosok utasítása szerint ugrálni!

2018. nov. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

#11 Sajnos az összehasonlításod és az érvelésed iszonyatosan helytelen.


"Ha valakinek elég nagy a rokonsága és az ismeretségi köre, mindenre találhat példát."

Nekem kifejezetten szűk az ismerettségi köröm. Mondhatni, alig van, ezért úgy is állíthatnám, hogy az ismerettségi körömben kórházi fertőzöttek aránya iszonyatosan magas, és ez csak az, amit én tudok. Nem mindenki hozakodik ezzel elő.


Helyes példa az összehasonlításod akkor lenne, ha a 2010 előtt nem kellett tömeget elszenvedni a buszon, ha akkor majdnem minden buszon működött volna melegben hűtés, hidegben fűtés, ma pedig ezek már nincsenek. Ilyen esetben úgy gondolom, jogos lenne a panasz, hiszen az még tűrhető, hogy néhány évig nem fejlődik a színvonal,, mint korábban, az meg egyenesen jó, ha fejlődik, ha pedig nagy mértékben fejlődik, és mindezt ár/érték arányban is kedvező, és az útiköltség nem vagy csak inflációnak megfelelő mértékben növekszik, akkor az kiváló.

Viszont ha a szolgáltatás színvonala nagymértékben romlott, ráadásul mindezért még infláción felül is többet kell fizetni, nos akkor igencsak van ok a felháborodásra.

Ne mondd, hogy nem így gondolnád, ha az MSZP lenne hatalmon! viszont az a helyzet, hogy nem helyes, hogy a Fidesztől ugyanezt szó nélkül eltűröd, vagy elfogadod, csak mert Fidesz, és akinek ez nem tetszik, az hőbörgő, huhogó, hazaáruló...

A példánál maradva megjegyzem, hogy akár néhány évig tartó mérsékelt minőségromlást az utazásban még simán el is fogadnék, ha biztos lehetnék abban, hogy később ugrásszerűen növekszik a közlekedés színvonala, és ez nem csak ígérgetés. Még akkor is, ha a józan és jóérzésű emberek számára prioritást élvező dologot fejlesztenek, és a kormány más feleslegesebb forrásokból is elvesz, megszüntet, tehet mondjuk a presztízsberuházás és "kormánytájékoztatóra, stb.-re rendelkezésre álló forrást teljes mértékben is átcsoportosítják, és az a dolog (Mondjuk, egészségügy) színvonala rövidtávon ugrásszerűen érezhetően és látványosan növekszik.

Viszont ha semmi fontos nem növekszik, csak azt látom, hogy felesleges beruházások vannak, és a rendszerszintű korrupció lépten-nyomon mindent átsző, nos akkor úgy gondolom, hogy pártállástól függetlenül mindenkinek oka van "hőbörögni". És itt még az sem lehet érv, ha az éppen hatalmon lévő kormány híve azzal érvel, hogy ő bizony még megtapasztalt olyasmit is, hogy egyáltalán nem volt közösségi közlekedés, szóval örüljünk, hogy egyáltalán van valami.

Hadd ne kelljen ezt jobban magyaráznom, mert úgy gondolom, hogy ezt csak az nem érti, aki nem akarja.


Az egészségügy szerintem pedig az egyik legfontosabb dolog. Számomra elfogadhatatlan lenne egy olyan sarkított példa, hogy mondjuk 8 éve volt rákszűrés, és ma meg nincs. Még akkor is, ha nekem nem lenne rá szükségem, és még az ismerőseim körében sincs rá szükség.


"Néha nem ártana elfogadni a tényeket, a SAJÁT tapasztalatainkat"

Kíváncsi vagyok, hogy 2002-2010 kormányzás alatt is így gondoltad? Ezt akkor hányszor írtad le így nyilvánosan? Csak mert erősen az az érzésem, hogy szerinted amit a Fidesznél mindenkinek el kéne fogadnia, azt az MSZP ideje alatt felháborító. Ez pedig kérem, kettős mérce.


" nem önjelölt, sértett, agytágító szemináriumokat szervező vezérkosok utasítása szerint ugrálni!"

Ezt ugye mondod azoknak is, akik buzgón kitöltögetik a nemzeti konzultációt, felülnek a sok száz milliárdos (!) közpénzből lévő kormány (értsd Fidesz)propagandának, amit mondjuk, egészségügyre is lehetne fordítani.


Egyébként megjegyzem, hogyha egy évben több ember hal meg kórházi fertőzésben, mint ahány ember Európában terrorcselekmény által, illetve többen szenvednek el egészségkárosodást, mint ahányan valamiféle sérülést terrorcselekmény által, akkor talán a közmédiának a tájékoztatása túlnyomórészt nem a terrorizmusról és migrácsokról kéne, hogy szóljon, hanem mondjuk mindkettőről, de a magyar egészségügyről többet. Nem pedig arról kínosan hallgatni, pláne a közérdekű adatokat rejtegetni, eltitkolni, még jogerős bírósági végzéssel is dacolva.


"SAJÁT tapasztalatainkat"

Megkérdezem akkor hogy milyen személyes tapasztalatod van a terrorizmussal kapcsolatosan? Ha nincs, akkor hogy következetes legyek az érvelésed terén, felesleges a megelőzés, és azok, akik ezen gondolkoznak, huhogók? Hát ahogy írtam, erre a huhogtatásra közpénz milliárdokat költenek. Ráadásul a terroristák nagy örömére, hiszen azok célja a rettegésben tartás.


Gratulálok a gondolkozásmódodhoz!

2018. nov. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#12: "2010 előtt nem kellett tömeget elszenvedni a buszon, ha akkor majdnem minden buszon működött volna melegben hűtés, hidegben fűtés, ma pedig ezek már nincsenek"


Hol élsz? 2010 előtt légkondicionálás minden buszon?

A közelünkben mutatóban sem volt, nem hogy működtek volna...

Nem kívánok politikai vitát nyitni, egyes gátlástalan (már KISZ-esként is...) ex vezetőket persze nem szeretem, ettől függetlenül megpróbálom tényszerűen nézni a dolgokat. Nekem már csak ilyen a mentalitásom, a kocsmapult mellől jajongókat, nyavalygókat nem tudom becsülni! Tisztelet a kivételeknek, de azok, akik elvi okok miatt (sokszor rossz emlékezettel) csak visszafelé mutogatva tudnak a mindenkori szekér elé állni, ők csak nehezítik, hogy egy jobb élet felé haladjunk.

2018. nov. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nos, én nem tudom azokat becsülni, akik nem képesek pár bekezdést értelmezni.


Lassabban, és jobban odafigyelve olvasd el, próbáld értelmezni azt, amit most magamtól idézek:


"#11 Sajnos az összehasonlításod és az érvelésed iszonyatosan helytelen."


"Helyes példa az összehasonlításod akkor lenne, ha a 2010 előtt nem kellett tömeget elszenvedni a buszon, ha akkor majdnem minden buszon működött volna melegben hűtés..."


Mire jutottál, miként kell értelmezni ezt a két mondatot? Kell még segítség?!


Mondjuk így erősíted bennem azt a képet, hogy hogy lehet valaki fideszes.


"ettől függetlenül megpróbálom tényszerűen nézni a dolgokat. Nekem már csak ilyen a mentalitásom"

Na ezt tisztelem, csak a próbálkozás önmagában még kevés. A helyes következtetésekhez több információt kell ismerni, és azokat megfelelő kontextusban, stb. kezelni. Csak így lehet helyes következtetést levonni.


" a kocsmapult mellől jajongókat, nyavalygókat nem tudom becsülni!"

Én sem. Mint ahogy a birkákat sem.


"Tisztelet a kivételeknek, de azok, akik elvi okok miatt (sokszor rossz emlékezettel) csak visszafelé mutogatva tudnak a mindenkori szekér elé állni, ők csak nehezítik, hogy egy jobb élet felé haladjunk."

Itt most a Fideszre gondolsz, akik még most is csak elmúltnyolcéveznek a parlamenti felszólalásaikban?! És akik már voltak liberálisok, demokraták, konzervatív keresztények, illiberálisok, kleptokraták, és ki tudja, még mik, na és mik lesznek?! Na egyetértek, hogy ők csak nehezítik, hogy egy jobb élet felé haladjunk. Szerinted az a megoldás, hogy befogjuk a szemünket?

Félre ne értsed, egyáltalán nem vagyok elájulva az MSZP kormányzásától, de a lehetőségeket és a körülményeket figyelembe véve szerintem klasszisokkal jobban teljesítettek, mint a Fidesz.

A Fidesz a harmadik ciklusú kétharmadukkal, és túlnyomó résszel bíró önkormányzati többségükkel stb. nagyságrendekkel több mozgásterük van, mint a második ciklusukban javarészt kisebbségi kormányzású MSZP-nek, akiknek alig volt néhány helyen önkormányzati többségük, így azok inkább keresztbe tettek nekik, mint együttműködtek volna. De nézhetjük a világgazdasági helyzetet is: az MSZP kapta ki a világgazdasági válságot, És a Fidesz meg azt az időszakot, amikor, már világszerte csak a konszolidációs folyamat volt hátra, és az azt követő fejlődés. A magyar gazdasági fejlődés sem a Fidesznek köszönhető, ahogy itt vagy máshol írtam, hanem annak, hogy a világgazdaság jó és rossz hatásai is egyaránt begyűrűznek. A Fidesz nem is tudta megközelítőleg sem úgy fejlődni, mint a térség többi országa.

Az MSZP, főleg a Bajnai kormány viszont a válságot nagyon jól kezelte. Megnéztem volna a Fideszt, miként tudott volna helytállni. Pontosabban inkább jobb, hogy nem láttuk, mert akkor bizony tényleg becsődölt volna az ország.

Így a távlatokat tekintve az MSZP-nek nyilván az lett volna jó, ha 2006-ban feloszlatják a kormányt, és nyer a Fidesz, akkor őket szapulná mindenki a megszorítások miatt, ők lennének egy kb. 15-20 százalékos párt. Az MSZP meg aratná a babérokat, a válság után, hogy milyen ügyesek, bezzeg a Fidesz hogy eladósította az országot, meg hogy IMF rabságba döntötte azt. Na jó, ezt nem csinálnák, mert nekik nem arról szól kormányon a politika 80%-a, hogy a Fideszt szapulja.

Meg kell azt is jegyezni, hogy komolyabb intézkedéseket a világválság idején azért sem hozhattak, amivel elkerülhették volna az eladósodást, mert túl nagy nyomás volt a Fidesz részéről, amelyik a pártérdeket a haza érdekénél előrébb helyezte, és ezért folyamatosan uszította a népet, és népszavazással fenyegetőzött mindenféle intézkedéssel kapcsolatosan. Az MSZP hibája az volt, hogy beszari volt, az SZDSZ-é meg az, hogy egy áruló volt, és azt hitte, hogy az van rendjén, hogy a farok csóválja a kutyát. Ha kis többséggel is, de az MSZP(-SZDSZ) többségben lettek volna, és nem lettek volna ilyen beszariak, akkor sokkal jobb lett volna az országnak. Köszönhető ezen kívül még más dolgoknak is a hatékonytalanságuk, de mindaz együttvéve eltörpül a Fidesz károkozásának, ami hol dilettantizmusának, hol kapzsiságuknak, felelőtlenségüknek volt köszönhető.

2018. nov. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ugye azt nem kell magyaráznom, hogy

hatékonyság = teljesítmény / erő (erő itt: pénz, politikai mozgástér stb.),

Vagyis egyetlen ellenzéki képviselő is lehet sokkal hatékonyabb a Fidesz-nél.

2018. nov. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"egyetlen ellenzéki képviselő is lehet sokkal hatékonyabb a Fidesz-nél"

Álom, álom édes álom. Mikor fogunk egy ilyen esetet látni a GYAKORLATBAN? Mennyi demagóg érvelés. És mi van a valóságban? Ellenzék? Ha-ha-ha...

2018. nov. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Azt, hogy ki a demagóg, ki nem bír szöveget értelmezni, ki érvel bugyután, az már kiderült. Ez bizonyítja azt, hogy érdemben nem bírtál cáfolni, jön tehát a kötözködés. Sokat nem válaszolok már, hiszen nyilván troll vagym de ennyi azért még érdekes lehet.


Ismétlem, ill. bővebben kifejtem:


Hatékonyság úgy számítható ki, hogy egységnyi munkaerő+anyagi+politikai lehetőség (illetve politikai mozgástér) forrás által létrehozott munka. Gondolom, az előző képletet nem sikerült feldolgoznod a relációs jelekkel, ezért most így is megfogalmaztam.

Nézzük meg, hogy a Fidesznek mennyi anyagi forrása van, hány ember dolgozik náluk, nekik, és akkor a munkájukat osszuk el úgy, hogy egy főre átlagban mennyi jön ki. Eztán nézzük meg, hogy egy kicsi de nem kamupárt, tehát ami mondjuk bent van a parlamentben, mondjuk a Párbeszéd mennyi emberrel anyagi forrással rendelkezik, mennyi munkát végeznek. Munka nyilván nem csak az lehet, amelyik törvényjavaslatot megszavazzák, hiszen a Fidesz soha nem szavaz meg egyetlen ellenzéki javaslatot sem, legyen az önálló képviselői indítvány, vagy módosító javaslat, sokszor még napirendre sem engedik. Olyan is előfordul, hogy lesöprik az asztalról, aztán kis idő múlva sajátjukként terjesztik elő ők maguk, de az ellenzéket akkor sem ismerik el.

Ezért mondom, hogy az ellenzéknek nincs mozgástere, így nem is lehet tőlük ilyesmit elvárni. Viszont a Fidesznek gyakorlatilag végtelen mozgásterük és anyagi és humán erőforrásuk forrásuk van, így a felelősség is ezzel arányos, mégsem tudnak ennek megfelelően teljesíteni.

2018. nov. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"ennyi azért még érdekes lehet"

Bocsánat, de nekem nem! Fárasztó vagy, keress mást a hebehurgya locsogásod kifejtéséhez!

2018. nov. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"megpróbálom tényszerűen nézni a dolgokat. Nekem már csak ilyen a mentalitásom"


"Bocsánat, de nekem nem [érdekes]! Fárasztó vagy, keress mást a hebehurgya locsogásod kifejtéséhez!"


Magyarán mondva, ami kívül van a szűk látókörűségeden, az számodra nem érdekes, az számodra locsogás, függetlenül attól, hogy mennyire tényszerű és logikus.


Ez nem valami következetes dolog, ami nagyon is fontos a dolgok objektív tényszerű megítélésében, és így máris ellentmondasz a saját értékednek, vagyis valójában köpsz egyet magasra és aláállsz.

2018. nov. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!