Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem sántít az...

Csak szerintem sántít az index "cégvezetőből bécsi reptéri rakodómunkás" cikke? Csak a "tipikus magyarozás", magyarok mocskolásának egy újabb példája?

Figyelt kérdés

[link]


Pl. hogy a magyarok nem köszönik meg, ha visszaadsz valamit, a magyar főnökök röhögnek az alkalmazottakon, kokainoznak, és bármit megtehetnek a cégek, amúgy is bunkó szarok vagyunk és már csak ezért megéri elkotródni innen, az emberek mentalitása miatt stb. szóva a tipikus közhelyek.


Nem erős állítások ezek?


Ami sántít:

Először azt írja a cikk, hogy havi nettó 2300-2800 eurót keres, aztán írja, hogy 1800 euró az alapbér (itt már nem írja, hogy ez nettó lenne) ami csak túlórákkal megy fel az előbb említett összegre, ha esetleg valaki lebetegszik és be akarsz menni helyette. Tehát ez minden hónapban előfordulna ilyen nagy mennyiségben, és ekkora kapacitása van ennek az embernek, hogy mindig ennyit tud túlórázni, hogy 50%-okkal megnő a fizetése?


A cikk elején ráadásul írja, hogy nettó egymilliót keresett cégvezetőként, és most ugyanennyit kap, ami amúgy egyik számmal sem stimmel, ráadásul nem is beszéltünk a 2 ország közti fizetések vásárlóerejéről, bár ezt most hagyjuk, amúgy is azt állítja, hogy ingázik.


A másik dolog ami nekem nem stimmel, hogy nekem is rengeteg ismerősöm ment ki fehérgallérosként, de sikerült hasonló fehérgalléros munkát találniuk. Pedig még csak cégvezetők sem voltak, csak programozók, acca képesítéssel rendelkező könyvelők stb. Nem hiszem el ezt az egészet, hogy egy cégvezető egoja egyik napról a másikra ekkorát változik, hogy repülőgép budikat pucol.


A végén azt leszögezném, hogy nem vagyok fideszes, meg az országot sem akarom mosdatni, problémáit elbagatelizálni. Van gond bőven, van hova fejlődni nyugathoz képest bőven. Viszont ez a cikk sántít, és a tipikus magyarozástól borsódzik a hátam.



2018. nov. 21. 20:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem pedig nem tuloz a cikk, de mindenki mashogy gondolja.
2018. nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
52%

pedig a vállalati kultúra tényleg egy rakás szar az országban, ami miatt már érdemes elhúzni


amit én észrevettem az ugyan nem sok, 2-3 munkahelyes tapasztalatommal:


rengeteg szutyok nő van, aki a vaginájábal próbál előrébb jutni, sok ismerősömmel beszéltem, és ők is tapasztalják

külföldre ment ismerőseim nem tapasztalják ilyen mértékben ezt, ott félnek a botránytól, elbocsájtástól


itt a sok műmájer főnök még büszke is, ha a kis rihék alájuk feküdnek, és a gúnyolódás is simán játszik


nem áll messze a cikk a valóságtól, simán elképzelhetők ezek

2018. nov. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
az index már jó ideje lehoz néha eléggé magyar ellenes cikkeket.
2018. nov. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nekem is volt olyan munkahelyem, ahol egy lány így ért el előreléptetést, viszont azért az erős kijelentés, hogy mindegyik ilyen lenne...
2018. nov. 21. 20:35
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Egyéni tapasztalat kérdése. A cikkben említett ember ezt tapasztalta. De lehet hogy mások ennek az ellenkezőjét tapasztalják.

Egyébként én nem látom benne a klasszikus magyarellenességet. Inkább gondolatébresztő kritika lehet azok számára akik tényleg olyanok mint ami le van írva a cikkben.

2018. nov. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
Mit vársz egy osztráktól, vagy más baráti szomszédtól?
2018. nov. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%
Tróger népség az osztrák.
2018. nov. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
7: Mar miert lenne troger nepseg az osztrak?
2018. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27%

Persze, hogy kamu, az egész index az, nem lehet őket komolyan venni.

Úgy adja elő, mintha máshol ez nem lenne, közben meg 2 haverom is van, akik még nem vezetők, de már járnak külföldi megbízásokra, erre arra, ugyan ez megy a kinti anyacégnél is, szal amit itt leír az nem magyar találmány.

Másrészt biztos, hogy nem keres rakodóként 3000 eurót.

Ez még a másik poén, hogy egy ilyen tudású ember rakodónak megy, mikor mehetne komolyabb beosztásba is:D

Mi lesz a következő, WC pucoló havi 4000 euróért.

2018. nov. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

A magyarok tényleg balkáni tróger népség, teljesen igaza van a cikknek.

Élnél kint legalább egy fél évet egy nyugati országban, soha nem akarnál visszajönni ide...az egész mentalitás mérgező.

2018. nov. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!