Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A következő emberi mentalitás...

Árokpart kérdése:

A következő emberi mentalitás vajon tipikus fideszes lehet?

Figyelt kérdés
Sokan általában jómódú emberek írják ezen az oldalon, hogy sokan akik most a jelenlegi kormány alatt szegények, azok szinte mind a saját hibájukból váltak azzá. Szerintük az emberek általában vett boldogulásukhoz nincsen köze egyik kormányhoz sem és ők is saját erejük és szorgalmukból élnek jól amit nem is vitatok. Ellenben ha nem függ a boldogulás úgy általában a kormányoktól akkor ezek a jómódú emberek Gyurcsány alatt miért tüntettek együtt a Kossuth téren a szegény emberekkel, akik még sokan most is azok. Ha annak idején mindenért az akkori kormány volt a bűnös, akkor ha a mostani kormány ha hoz hasonló döntést mint Gyurcsányék az már csak azért nem is baj, mert ha a fidesz hozza az már megbocsájtható ? A fidesz alatt ezeknek az embereknek miért veszett el a szociális érzékenységük, ami még Gyurcsányék alatt megvolt, mikor még a szegényekkel együtt követelték az akkori kormány távozását. Mitől van ez a jelenség napjainkban?
2017. dec. 20. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
az ilyesfajta megközelítésnek kb annyi értelme van mint amit Radics Peti is megfogalmazott az egyik videójában (ki hogyan szarik csakis fideszes szarhat így stb)
2017. dec. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%

Valamilyen szinten mindenki a saját boldogulásáért felelős. A kormány viszont hatalmas erőforrásokat mozgat, a beszedett adókon keresztül. Nagyon nem mindegy, ezt hogyan teszi. A kormány felelősségét nem lehet elbagatellizálni.


Nyilván senki nem várja el, hogy egy csapásra felszámolódjon a szegénység. Folyamatok vannak. Pozitív folyamatokat szeretnénk látni. Nem azt, hogy leszakadóban vagyunk régiós szomszédainktól mind versenyképességben, mind a jogállam állapotát tekintve. Nem azt szeretnénk látni, hogy a kormány kommunikációja napról napra mocskosabb, közben bábként mozgatja az amúgy "független" intézményekre és elsősorban a saját hűbéri klientúráját gazdagítja. Teszi ezt az elődeinél jóval pofátlanabb mértékben.


Nem élünk katasztrofálisan rosszul, de élhetnénk jobban, ha ezek a bizonyos folyamatok más irányba tartanának. Demagóg mindent a kormányra fogni. Még egyszer nem csodát várunk, csak alázatot, igyekezetet, őszintébb kommunikációt.

2017. dec. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

Nem tudom, hogy létezik-e tipikus Fidesz szavazó de te nagyon közel lehetsz a tipikus ellenzéki nyavalygóhoz.


Honnan tudod, hogy akik akkor tüntettek a csórókkal közösen azoknak az volt a baja Ferivel, hogy egyesek létminimum alatt éltek? Lehet csak az öszödi beszéd nem tetszett nekik, vagy épp annyira jó pártkatonák voltak, hogy kimentek ha azt kérte a kedvenc pártjuk vezetése.


Eleve nem hiszem, hogy túl sokan mentek volna épp a szegénység miatt utcára, nagyon másról szóltak az akkori történések. Nyilván a gazdasági válság még jobban kiélezte, mert többen voltak elégedetlenek az életükkel de bőven nem a szegénység miatt ordibálták a "Gyurcsány takarodj"-ot.

2017. dec. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nyavajgó, de bizony a lakosság nagy része az akkori megszorítások miatt tüntetett. Tüntetett volna akkor ősszel az öszödi beszéd nélkül is , csak az olaj volt a tűzre ezért lett majdnem forradalom. Nem beszélve a morális részéről a dolgoknak.
2017. dec. 20. 23:00
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én kint voltam rengeteget a téren, és az emberek túlnyomó része, ha nem 90% felett, ideológiai alapon volt ott. Persze kevesebben lettek volna, ha nincsenek megszorítások, adónövelés a beígért csökkentés helyett, elcsalt választási program, majd a kiszivárogtatott beszéd - de az emberek nagy része akkor is, és most is ideológiai okokból áll egy kormány mellé, vagy ki ellene.


Nagyon nagy baj kell már ahhoz, hogy együttesen lépjen fel ellenzéki és kormánypárti egy bármilyen kormány ellen.

2017. dec. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Folytatom: az utolsó ilyen nagy - politikai oldalakon átívelő - megmozdulás az internetadó ügyében volt. Meg is rémült a hatalom, rögvest visszavonták a tervet, amire azt ígérték, hogy átdolgozzák még, de végül sosem került elő, hanem adócsökkentés lett belőle.
2017. dec. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

"emberek túlnyomó része, ha nem 90% felett, ideológiai alapon volt ott"


Azt nem értem, most akkor ezek az emberek hol vannak, miért nem figyelnek? Most nem lenne meg az ideológiai alap? Szerintem már nem csak alap, hanem falak, tető, meg lassan vakolat is megszárad.... aztán alig pislákol valami ellenállás.

2017. dec. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Így igaz utolsó. Igazából 2006-ban nem kimondottan a legszegényebbekre gondoltam, mert ők a megszorítások előtt, sőt mindig azok voltak, hanem a kimondott átlagemberre értettem, munkavállaló családokra akiket az akkori 30-40 százalékos gázáremelés, a az akkori brutális forintgyengülés évekre tünkre tett. Napjainkra kezdik, kezdjük kiheverni az akkori megszorításokat.
2017. dec. 20. 23:12
 9/13 A kérdező kommentje:
23:07-eshez szólt.
2017. dec. 20. 23:12
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nem értem, most akkor ezek az emberek hol vannak, miért nem figyelnek?"


Arra próbáltam utalni, hogy ideológiai alapon tüntető emberek számára valami földindulás-szerű dolog kell, hogy történjen ahhoz, hogy a "saját kutyájuk kölyke" ellen vonuljanak fel. 2006-ban is csak mutatóban voltak MSZP-sek a Kossuth téren, pedig elsősorban őket köpték szembe, verték át a választásokon, mégis otthon ideologizálták meg, hogy miért szörnyű a tüntetés, meg hogyan "hugyozza körbe a teret a hajléktalanok tömege".

2017. dec. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!