Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem akar senki se...

Miért nem akar senki se cenzust bevezeteni az országgyűlési választásoknál?

Figyelt kérdés

Mindenki arról panaszkodik, hogy milyen alacsony színvonalú a politikai kommunikáció, minden párt a nem túl értelmes és a könnyen megvehető szavazókat célozza meg a kampányával. De mégsem támogatna senki választójogi korlátozás, akár műveltségi, akár vagyoni alapon.

Én még akkor is támogatnék egy ilyet, ha úgy húznák meg a határokat, hogy elveszíteném a választójogomat, mert biztos lennék benne, hogy mindenki jobban járna egy korlátozással.



2018. nov. 21. 23:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Akkor minek választás? Eldöntöm én egyedül mi legyen, mert okos vagyok, oszt jónapot.
2018. nov. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Mert egyik párt se akar kicseszni magával. A műveletlen buta proli embereket könnyű meggyőzni, és ők vannak óriási többségben, az értelmiségiek hozzájuk képest elenyésző számban vannak jelen. A buta prolik döntik el a választásokat.
2018. nov. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1: nem baj ha nem érted, de akkor ne szólsz bele.

#2: nem a pártokra gondolok, mert mindegyik abban érdekelt, hogy a jelenlegi rendszer maradjon, onnan nem várható javulás, inkább valami (tényleg) civil szervezetre gondoltam.

De még egyébként értelmes emberek is megrettennek ettől a gondolattól. Észérveket ugyan nem tudnak felhozni ellene, mégis ellenzik, igazából végig se merik gondolni, mintha ez valami tiltott gondolat lenne.

2018. nov. 22. 00:57
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

"Én még akkor is támogatnék egy ilyet, ha úgy húznák meg a határokat, hogy elveszíteném a választójogomat, mert biztos lennék benne, hogy mindenki jobban járna egy korlátozással."


Ezt azért kifejthetnéd, hogy miért lenne jobb. Feltehetőleg nem közmegegyezés alapján húznák meg, hanem az éppen aktuális kormányzópárt elképzelése alapján.

2018. nov. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Koplárovics Béci ***** válasza:

Mivel úgy gondolod, hogy te nem vagy megvezetve senki által, valószinűleg azok között vagy, akik a legjobban meg vannak vezetve. Hidd el, hogy akárkiktől elvennénk a szavazati jogot, legyenek azok a _szerinted_ legjobban megvezetettek, attól még a többiek ugyanúgy el fognak hinni valakinek valamit, aminek általában kevés köze van a valósághoz. És tökmindegy, hogy melyik oldal, tökmindegy melyik párt által. Ugyanúgy a kb semmire hiszel el dolgokat valakinek, vagy utasítasz el valamit. Még akkor is, ha valamit esetleg tett vagy épp nem tett eddig az a szervezet.

Nézd, én például simán el tudom hinni, sőt azt látom, hogy sok embernek segített a fidesz, vagy hogy az ő értékrendjüknek az a fontosabb, amit tett értük, nem az, amit tett ellenük. Ezzel semmi probléma nincs, nekem más az értékrendem, nekem nem az számít, hogy mi van ma, meg esetleg mi lesz holnap reggel, hanem az, hogy mi lesz azután. Van, akinek fontosabb ma a családok anyagi támogatása, mint az, hogy mi lesz a jövőben, mi (nem) épül az elsíbolt milliárdokból.

2018. nov. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
Mert minden nagyobb párt szavazóbázisában az idióták vannak többségben, ahogy az emberiségben is.
2018. nov. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

"

Miért nem akar senki se cenzust bevezeteni az országgyűlési választásoknál?"

1. mert ez egy meglévő jog elvétele lenne és így alkotmány ellenes.

2. senki nem akarja magát örökre megbuktatni, hiszen ahogyan mások is leírták, rengetegen lennének akik elveszítenék a választójogukat ezzel. Ők pedig amíg még lehet szavaznának arra, aki NEM akarná elvenni ezen jogukat. Ez politikai öngyilkosság lenne.

3. a fidesz csak annyit próbált meg elérni, hogy a választások előtt mindenki menjen be és regisztráljon, hogy komolyan gondolja, hogy majd esetleg el fog menni szavazni. Csak regisztrálnia kellett volna, szimplán egy névjegyzékbe rögzíttetni magát, minden feltétel, korlátozás nélkül, csupán egy megelőző adatbevitellel. Az összes ellenzéki azonnal világbotrányt kiáltott, majdnem az ENSZ lett bevezényelve, mert hogy itt korlátozzák a demokráciát. Ezek után ki lenne aki ennél sokkal súlyosabbal valaha is megpróbálkozna?

Na és milyen jogon tennék azok, akik még ezt a regisztrációt is a demokrácia végének nevezték?

2018. nov. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%

Nem elég a meglévő ellenségeskedés? Azt akarnád elfogadtatni, hogy az ország egyik része felsőbbrendű mint a másik? A kommunistáknak adnál esélyt a térnyerésre? Mert az egyenes következmény lenne!


Hogy képzelted? Te mondod meg nekem hogy mit csinálhatok és mit nem? Hát ki a f'szom vagy te ahhoz?

2018. nov. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
Mert az maga lenne a nácizmus a demokraták szerint. Egyébként alapvetően nem változtatna, talán rontana is a helyzeten. Sok diplomás, "értelmiségi" baloldali, akár a legördögibb kommunista eszmék híve, és nem is tartja magát magyarnak.
2018. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Én hazafias cenzust vezetnék be. Olyanok szavazzanak, akik nem hazaárulókra szavaznak, hanem az ország érdekében kormányzókra. A jó emberek. Meg olyanok, akik tudják, hogy egyáltalán miről van szó. Tudják, mi az a GDP, tudják, hogy a Fidesz vadliberális párt volt 20 éve (nyilván ma is ugyanaz az erkölcstelen banda), nem lehet megvásárolni őket 13. havi nyugdíjjal, stb.
2018. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!