Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak sokan,...

Miért csodálkoznak sokan, hogy a magyarok nem akar tüntetni?

Figyelt kérdés

A rendszerváltás után, két nagyobb, jelentősebb tüntetés volt.


Egyrészt, nincsen megfelelő vezéregyéniség.


Olyan tüntetés mellé,hogy "állítsák vissza a gender studiest" meg épeszű, normális nem áll.

Olyan mellé,hogy csökkentésék az üzemanyag adóját, csökkentsék az ÁFÁT, csökkenjenek a járulékok, az mellé tömegeket lehet toborozni.



A másik ok,hogy félnek az államtól.2006-ban csúnyán leverte az akkori a kormány a tüntetést, én sok véres fejű nőt meg idősebb férfit láttam.

Azóta sem volt akkora tüntetés és talán nem is lesz.



Különbség a 2006-os és a taxisblokád között van.

A taxisblokád esetén, azért rendesen maga alá csinált az akkori kormány.Teljesen megbénult az ország közlekedése, a magas rangú rendőrök pedig azt mondták, ha kiadják parancsba az erőszakos oszlatást, akkor nem teljesítik a parancsot,hanem egyből felmondanak.


2018. nov. 25. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Anno játszottam egy politikai játékkal. Az adó mértéke és a költségvetés volt a legnehezebb benne, az egyensúly megteremtése.


Sokat kisérleteztem, rájöttem kinek kell kedveznem. Szóval a katonaságnak,rendőrségnek, ha ez megvan, akkor sanyargatható voltak az NPC-k, magas adóval.


De ha mindenkit szivattam, puccs lett, és game over.

2018. nov. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Eddig kedve nem volt,eztuán ideje nem lesz a 400. túlóra teljesítéséig.
2018. nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
* ezután
2018. nov. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Hiába tüntetnek mert azorbán letojja őket nagy ívben. úgyis össze lopja csalja majd a választásokat. előre borítékolom kétharmaddal fog nyerni.
2018. nov. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
minek tuntetni? orbanisztanban boldogsag es jolet van!
2018. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Van jobb dolga is az embereknek.
2018. nov. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Hehe, azért a 2006-2009 közti tüntetések rendesen odavertek az MSZP népszerűségének és még úgy igazán vezéregyéniségük sem volt.

Ne mondd már nekem, hogy az MSZP nem lett szétkapva. De hát valóban egyszerűbb lelépni az országból, már én is itt tartok.

2018. nov. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Tüntetés fóbiád van.
2018. nov. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Ajánlom olvasni végig a cikket:

[link]

2018. nov. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csodálkozásról szó sincs. Elég elolvasni a kérdés kommentjét, világos, miért nincs tüntetés. Azért tüntetni csak világos céllal lehet. A célt lehet megfogalmazni sokféleképpen, ez persze bizonyos mértékű különbséget eredményez, Azonban a döntő, ki mennyire érti meg a célt. Ahhoz meg elengedhetetlen, hogy a helyzetet valóságnak megfelelően érzékelje és értékelje. Ez adja a motivációt. És nálunk ez erősen hiányos. Én nem tudok két "jelentősebb" tüntetésről.

Ha jól sejtem, mire kell gondolni, az első nem jelentős, hanem jól szervezett volt. Teljesen jelentéktelen céllal, de annál ügyesebb kivitelezésben. A másik meg nem volt tüntetés. Úgy indult, de mássá fajult.

2018. nov. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!