Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "A magántulajdon felett is...

"A magántulajdon felett is rendelkezhetne a katonaság honvédelmi veszélyhelyzet esetén" - Ez most komoly? Belinkelné valaki a konkrét törvényjavaslatot?

Figyelt kérdés

Törvényjavaslat, mindezt éppen akkor, mikor küszöbön áll egy ukrán-orosz háború, amelybe orosz szövetségesként akár Mo. is belesodródhat... és ezek szerint jöhetnek is a rekvirálások....


Itt kerestem a törvényjavaslatot, de még nem találtam meg. Segítenétek?

[link]



2018. nov. 29. 17:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
forrás?
2018. nov. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Az ATV mai híradójában hallottam. 10.15-től

https://www.youtube.com/watch?v=hX04nZroDmY

Az ATV-vel és a Népszavával kapcs. is vannak fenntartásaim, csak azért nézem az ATV híradót, mert ez online könnyen elérhető. Ezért kértem, hogy valaki segítsen kikeresni a konkrét törvényjavaslatot a [link] weboldalon. Kerstem, de nem találtam meg. Köszi előre is!

2018. nov. 29. 18:10
 3/19 anonim ***** válasza:
2%
Elutasítva.
2018. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen? Be tudnád linkelni? Köszi előre is!
2018. nov. 29. 19:01
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

T/3291 ami bevezetné a "Honvédelmi veszélyhelyzet" kifejezést nincs lezárva:

[link]

2018. nov. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

5.

Nagy-nagy köszi, ment az upvote!

Fincsi kis pdf...


"42/B. § (1) A honvédelemért felelős miniszter által vezetett minisztérium védelmi igazgatásért

felelős szerve határozatban, az állam javára az országvédelmi és a szövetségesi kötelezettségek

hatékony ellátása érdekében közérdekű használati jogot alapíthat az olyan ingatlanra,

a) amelyen az ország védelmét vagy szövetségesi kötelezettségének teljesítését biztosító

létesítmény építhető, telepíthető és üzemeltethető,

b) amelynek igénybevétele a honvédelmi, nemzetbiztonsági, katasztrófavédelmi, határőrizeti és

más rendészeti feladatok ellátásában jogszabály alapján részt vevők, illetve a szövetséges

fegyveres erők részére elengedhetetlenül szükséges az országvédelmi és a szövetségesi

kötelezettségek hatékony ellátása érdekében.

(2) Nem alapítható közérdekű használati jog olyan ingatlanra, amelyet gazdasági és anyagi

szolgáltatási kötelezettség alapján igénybevételre kijelöltek."


Külön gusztusos, hogy a küszöbön álló ukrajnai háború megvalósulása is elég indok lehet erre, ha drága kormányunk úgy találja, hogy az "közvetlenül veszélyezteti Magyarország biztonságát". És miért is ne találná úgy 2/3-dal.

„14/A. Honvédelmi veszélyhelyzet

21/A. § (1) A Kormány a honvédelemért felelős miniszter javaslatára

a) Magyarországgal szomszédos államban kialakult és katonai kezelést is igénylő és

Magyarország biztonságát közvetlenül veszélyeztető veszélyhelyzet magyarországi hatásaira,

vagy"

2018. nov. 29. 19:20
 7/19 anonim ***** válasza:

Valóban rosszul hangzik ha nem gondoljuk végig.

Ha elfogadják és megtámadna Ukrajna(nem fog, elég nekik a ruszkikkal foglalkozni)

tehát háborúba kerülne akkor magánterületen, pl raktár, szántóföld stb építhetnek védelmi dolgokat.

Ez nyilván kevés embert érintene akiket a háború után kártalanítanak, de egy háborúban nincs választási lehetőség.


Talán szemléletes példa hogy egy 100 lakásos épületben laksz ahol tűz üt ki, és a tűzoltók csak a te lakásodon keresztül férnek hozzá a tűzfészekhez, különben az egész 100 lakásos ház leég.

2018. nov. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az értelmezésem szerint nem kell ehhez egy ukrán (vagy méginkább orosz) támadás, elég az, hogy Ukrajnában háború follyon (ehhez nem kell sok), és úgy ítélnék meg, hogy ez ránk közvetlen veszélyt jelent (pl. a kárpátaljárl érkező menekültek, határhoz közeli hadműveletek vagy bármi miatt).

Csak én látom ebben a törvényben a visszaélés súlyos lehetőségét?

Vétesz valamit a fityesz ellen. Háború van. Úgy döntenek, hogy a lakásodban katonai létesítmény alakítható ki. Elveszik a házadat, kirugatnak (vagy felvásárolják a tv-t/szerkesztőséget stb. ahol addig dolgoztál, esetleg durva közalkalmazotti leépítést tartanak), és az utcán találod magad. Aztán mehetsz a börtönbe a hajléktalan-törvény miatt.

És meg is van oldva a politikai üldöztetés anélkül, hogy bárki farkast kiálthatna, ők "törvényesen" jártak el.

2018. nov. 29. 19:45
 9/19 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, lehet rosszindulatúan is értelmezni a dolgot, amint látom meg is teszed. De mire mész vele? Boldog vagy tőle?
2018. nov. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Boldog baromira nem leszek tőle, éberebb viszont igen.

Fel lehet rá hívni a figyelmet, hogy ébredjenek az emberek.

Meg eljöhet az az idő, amikor dobbantani kell ebből az országból, és ez számomra egyre közeledik.

Nem fogom birkaként várni a kis fenekemen, amíg eljön az újabb Rákosi-korszak, és azt sem szeretném végignézni, ahogyan másokon valósítják meg ezt a csodálatos forgatókönyvet.

Elég volt. Szabad akarok lenni, akkor is, ha ez nem jár boldogsággal.

2018. nov. 29. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!