Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, Ti mit gondoltok...

Fideszesek, Ti mit gondoltok a rabszolgatörvényről?

Figyelt kérdés
Belebukhat ebbe a Fidesz, vagy ezt is lenyellik az emberek mint a?

2018. dec. 3. 21:09
1 2 3 4
 31/39 mindentudó99 ***** válasza:
Ez úgy megy hogy na majd én megmutatom hogy tudok kettővel többet csinálni mint a délelőtös. Így duplázódik a norma pár év alatt
2018. dec. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
29%

1. A javaslat arról szól, hogy aki szeretne többet dolgozni legális keretek között, az megtehesse, ha akarja.

2. A plusz túlórát egyéni szerződésekkel lehet végezni, amelyeket a munkaadónak és a munkavállalónak is alá kell írniuk, tehát ha XY nem akar többet dolgozni, akkor nem köt ilyen szerződést, nem írja alá. Ennyi.

3. Törvényi garancia van arra, hogy a munkavállalót nem lehet kényszeríteni/elbocsátani, ha nem akar plusz túlórát vállalni.

4. A legutóbbi módosító javaslat alapján a szakszervezetek követeléseinek jó része is bekerült a tervezetbe, így az érdekképviseletek is ellenőrizhetik a folyamatokat a jövőben.


Ennyire nincs más, amibe beleköthetnek az ellenzékieknek? Ez jó hír a nemzeti oldal számára. ;)

2018. dec. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
"Aztarézfánfütyülőjét, nem mondod?!" - Hát nem, nem azt mondtam. Ha érdekel, hogy mit mondtam, talán olvasd végig legalább azt az egy mondatot.
2018. dec. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

"milyen kényszer, milyen megfontolás világosította meg ezt a setét agyú embert, hogy ilyen törvénykezésbe bocsátkozzon?!"

A törvénykezés a parlament dolga, nem egy személyben Kósáé.


"Azért rossz, mert ... nem mindenkire vonatkozik egyformán (tőled tudom)"

Ebből is csak az látszik, hogy mennyire nem tudod, hogy miről van szó... Hetek óta téma, és még csak most jössz rá, hogy nem is érint mindenkit, ráadásul ezt is egy olyantól tudod meg, mint én, akit csak olyan szinten érdekel az egész, hogy még nem vette a fáradságot, hogy utánanézzen magának a törvénytervezet szövegének, hanem csak azt figyeli, hogy mit hordanak össze az egészről a médiában...


"Van aki a saját egészsége kárára kimerítené a 400 órát. Ezt akkor se szabadna engedni ha önként teszi."

Jó, ilyen szempontból én már az eddigi 250-et se engedélyezném: legyen mindenkinek max. heti 40 órája és kész, töröljük el a túlórát mint olyat. Aki többet akar keresni, képezze tovább magát, hogy jobban fizető munkát vállalhasson.

De vannak arról adatok valahol, hogy az eddigi 250 órás keretet az érintett munkavállalók hány százaléka merítette ki? Mert ha nem túl nagy hányaduk, akkor kit érdekel, hogy most felemelik-e 400-ra vagy nem? Ha viszont elég sokan, akkor hihető, hogy lenne igény 250-nél többre is. Szerintem minél liberálisabban gondolkodik valaki, annál magasabbra akarná emelni a keretet, hogy mindenki saját maga dönthesse el, hogy mihez kezd az idejével.

2018. dec. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Kereszténydemokrata, te nem ebben az országban élsz!


Ha nem írja alá a szerencsétlen pl. egy kisebb településen, akkor repül, és nincs máshol munkát vállalnia! Ezért hívják rabszolga-törvénynek, mert még kiszolgáltatottabbá teszi a munkavállalót!

Nem kaptam magyarázatot arra, hogy milyen szükség indokolja ezt az agymenést, nem olvastunk hatástanulmányt, és semmilyen garanciáról sem tudunk.

Persze erre nem kaptam választ, csak megpróbáltok a csúsztatásaitok mögé bújni és ez alapján minősítgetni!

A múltkor ti óbégattatok a család szentségéről, amikor - elég agresszív és barom módon - bezárattátok vasárnapra az üzleteket. Most meg hirtelen megvilágosodtatok? Mitől, jóember?!

A haverod bizonygatja hogy keveseket érint...

Akkor meg minek? Eddig sem az volt a probléma, hogy az emberek lemondták a túlórát, vagy azért nem épül kellő ütemben az ország, mert túllépték az óraszámot.

Gondolom neked az is természetes, hogy a megdolgozott munka ellenértékét három évig is visszatarthatja a munkáltató, minden felszámítható kamat nélkül!

Hát nem!

A keresztelőért, a temetésért is előre kell fizetni a papnak, nem 3 éven belül - hozomra ép elméjű ember nem dolgozik - még egy pap sem!

2018. dec. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

"A haverod bizonygatja hogy keveseket érint..."

(Nem mintha a haverja lennék, de ) egyáltalán nem bizonygattam semmit, csak megemlítettem, hogy mit hallottam.

2018. dec. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

"a megdolgozott munka ellenértékét három évig is visszatarthatja a munkáltató"

Ez pontosan hogy van benne a törvénytervezet szövegében? Csak a 250 órán felüli részre vonatkozik, vagy már a túlóra legelső óráját sem kell kifizetni rögtön, csak elég majd három év múlva?

2018. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

37 - mi van jóember? Hát mégsem olvastad ezt a szemetet? Vagy értelmezési gondjaid vannak?

Szívesen elmagyarázom neked, de nem ingyen.

Tudod: a tudásnak is ára van.

2018. dec. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

"37 - mi van jóember? Hát mégsem olvastad ezt a szemetet?"

Mi van, jóember? Hát hol írtam, hogy elolvastam? Csak nem értelmezési gondjaid vannak? Pedig amiket én írok, azok nem is törvénytervezetek, csak egyszerű hozzászólások. Ha ezeket se érted, ugyan ki fizetne neked azért, hogy elmagyarázz neki bármit, pláne egy törvénytervezetet? :))


Én még csak ott tartok, hogy próbálom a médiában elhangzó nyilatkozatok, meg az emberek véleménye alapján összerakni, hogy vajon mi is lehet benne tulajdonképpen. És egyelőre egyre inkább azt látom, hogy akik annyira ágálnak ellene, azt se tudják, hogy mi van benne. Ennél jobban csak olyan szinten érdekel, hogy ha valaki iderakna egy közvetlen linket, akkor belenéznék, és megnézném azt az egy-két dolgot, amire kíváncsi vagyok. Nem muszáj megpróbálni bizonyítékokkal alátámasztani az érveiteket (azt a párat, amivel eddig találkoztam, mert igazán nem sokkal találkoztam se itt, se máshol, csak a kormány pocskondiázásával), de ez így harmatgyenge...

2018. dec. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!