Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez az új 400 órás túlóra...

Ez az új 400 órás túlóra törvény végre kiábrándítja az embereket a Fideszből?

Figyelt kérdés

2018. dec. 5. 01:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mégis 2/3-a van..
2018. dec. 5. 01:52
 2/14 anonim ***** válasza:
23%

csak egy kérdés.

1. A 200 órát kihasználták? nem

szerintem a 400 at kifogják? nem


Hogy miért is?


a) Mert eleve nem lehet kötelezni senkit sem túlórára. Rendkívüli munkahét pedig csak egyetlen egy lehet


b) A cégek sem szeretnek nagyon túlóráztatni, mivel azt extra költség kifizetni


Szóval a következtés. Ez egy néphülyítés hogy elvonják a figyelmet.

Bejött? Láthatóan be a sok debil is a gyk-n ezzel van elfoglalva

2018. dec. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

"Láthatóan be a sok debil is a gyk-n ezzel van elfoglalva"


Veled az élen!


Láthatóan...

2018. dec. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
10%

"


"Láthatóan be a sok debil is a gyk-n ezzel van elfoglalva"


Veled az élen!"


Nem én írom ki napi szinten ezeket a kérdéseket

2018. dec. 5. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 mindentudó99 ***** válasza:
41%
Engem igen
2018. dec. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Biztos hogy nem lesz tömegesen kihasználva, mivel munkaerőhiány van. Ha engem +400 órát akarnának dolgoztatni, tuti felmondanék. Másik helyet úgyis találok, mert kell az ember.
2018. dec. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Semmi nem ábrándít ki itt senkit, meglesz a végén a 3/3-ad, ezzel csak ezt éri el a banda...
2018. dec. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%
én sem értem ezt a nagy hisztit...van két féle munkahely...az egyik eddig is megcsinálta csak trükközve, a másik meg csak ha muszáj, akkor túlóráztat...utóbbi ki is fogja fizetni minél hamarabb, előbbi meg lehet kihasználná a 3 évet, de aki hosszútávon ilyen cégnél dolgozik, meg is érdemli.
2018. dec. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

,,a) Mert eleve nem lehet kötelezni senkit sem túlórára. Rendkívüli munkahét pedig csak egyetlen egy lehet"

Igen, olyan helyen nem lehet kötelezni senkit, ahol van konkurencia, ahova tud menni máshova is dolgozni az ember, ha nem akar. De bőven vannak olyan helyek, ahol nincs semmi konkurenciája a munkáltatónak, ott meg simán megtehet, mert 10 percet talál mást, aki kötelező ki nem fizetendő túlórával is elvállalja.


,,b) A cégek sem szeretnek nagyon túlóráztatni, mivel azt extra költség kifizetni"

Papíron. Gyakorlatilag elég sok helyen megy a ,,csúszó", amikor nem fizetnek ki, hanem majd valamikor kiveheted, mintha szabi lenne, de a műszak írva lesz.

2018. dec. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Miért ábrándítaná ki? Szerintem 3-4% tovább fog nőni a népszerűségük. Ennél a legtöbb magyar sokkal többet dolgozik, és most már ezt legálisan teheti.
2018. dec. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!