Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy pár éve...

Miért van az, hogy pár éve még az volt a baj, hogy nincs munka, munkanélküliség van. Most meg az a baja a magyaroknak, hogy túl sok a munkahely?

Figyelt kérdés

Túl sok munkahelyet sikerült teremtenie a Fidesz-nek, így már van lehetőség többet túlórázni is? Ez a baj?

Régebben a munkanélküliség miatt rinyáltak, meg hogy csak Budapesten van munka. Most meg... annyi gyár települt a keleti megyékbe is, annyi munkalehetőség lenne mindenhol, most már meg csak az a baja a magyarnak, hogy hát nem akar dolgozni. Szerintetek ez normális? Létezik nálunk hálátlanabb nemzet?


2018. dec. 5. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Nem volt olyan hogy nincs munka. Kb kétezer óta mindenhol emberhiány volt és minden cég nyomott létszámmal ment sok túlórával.
2018. dec. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Milyen túl sok munkahelyeket sikerült teremteni? Te mi a francról beszélsz? Vannak vidékek továbbra is, ahol alig van munkahely. Statisztika egyedül a közmunka miatt javult, de az se megoldás.

Meg minőségi munkahelyek teremtésére kellene törekedni, nem biorobot munkahelyekre. Az összeszerelőgyárak biorobot munkahelyek csak, ott úgyse fognak annyit fizetni neked, hogy megélj, mert akkor a gyárnak már nem éri meg gyártani.

Túlórázás meg nem függ össze a munkahelyek számával. Ennyire nem értesz a témához, akkor ne akarj okoskodni.

2018. dec. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

És ezt ráadásul úgy mondom, hogy képzettséget nem igénylő munkákat csináltam és békés megyei vagyok, ahol a pesti paraszt szerint nincs munka. Voltam pl kőművesnél segédmunkás, élelmiszeripari betanított egy húsüzemben.

Voltam segédmunkás sírkövesnél, karbantartó egy idősek otthonában, voltam sofőr egyszendvicspanelező cégnél. És bárhonnan eljöttem azonnal találtam másik munkát és mint mondtam nincs hatvannégy diplomám.

Ezeknél a cégeknél már kétezer óta akkora emberhiány van, hogy a falat kaparják. Milyen munkahelyet teremtett a fidesz? Lófaxt.

2018. dec. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Felenk az a helyzet,hogy akarmelyik gyarban munkaba lehet allni 2 oran belül betanitott munkaba,még legroszabb esetben is netto 150-Ert, de sok közmunkasnak esze agaba sincs elmenni a gyarba, pedig legalabb70-el többet keresnenek, van amelyik meg is mondja,hogy ő aztan nem kell Reggel 5,30kor hogy odaerjen a delelotti műszakra
2018. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
94%
És mi az összefüggés? Én nem akarok túlórázni ha sok a munkalehetőség ha kevés. 13 éve ugyanott vagyok egyszer sem túlóráztam. Ez a jövőben sem változik
2018. dec. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak oda nem találnak embert, ahol hajtják az embereket szar fizetésért. Csak ennyi, erről van szó.
2018. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Régen az volt a baj, hogy inkább nem mennek el annyiért dolgozni az emberek, hanem maradnak segélyen. Most meg nem adnak annyit a munkáltatók, amennyit az emberek szeretnének, úgyhogy inkább mennek lebzselni közmunkára, és várják a csodát. A közmunkaprogramok a segélyezéssel együtt a kukába kell vágni, és nem lesz munkaerőhiány. Mondjuk minőség sem.
2018. dec. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a munkahely, ami annyit nem fizet, hogy a városban egy szobát ki tudj belőle venni, abból bizony sok van. Miért baj, hogy nem akarok többet fizetni munkám miatt, mint amennyit én kapok fizetésként. Hmmm lássuk csak....
2018. dec. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!