Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért költünk százmilliárdokat...

Miért költünk százmilliárdokat majd Atlétikai világbajnokságra, miközben főleg a keleti megyék nyomorognak, szegények az emberek?

Figyelt kérdés
2018. dec. 5. 14:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem attól lesz lopás, hogy csak fityisz közeli kapja, attól csak maffia munka és korrupció lesz a vád. Attól lesz lopás, hogy 100 ba kerül 400at kifizetnek, 100 a haszon, 50 az üzemeltetés, amit első év után ismét közpénzen fizetnek és 150 ide-oda tűnik el, majd nem használják, mint azt Diósgyőrben is teszik.

Továbbá az a lopás, hogy közpénzen épül, mégsem a közé,hanem "magán" lesz.

2018. dec. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy ki kapja a megrendelést, egy dolog, az MSZP sem dajkálta a jobboldali cégeket anno.

A lekenyerezés nem szép dolog, de az nem feltétlenül lopás. Kétféleképpen lehet ezt nézni, úgy is, hogy aljasság a kenőpénz, másrészt az ingatlanközvetítő is rengeteget keres, ha megköt egy üzletet, pedig csak közvetít, de hallottam már munkaerő közvetítőről, meg olyanról is, aki munkát közvetít, akinek nincs és nem talál magától. Van aki árut ad el, mint bármelyik üzlet, vagy eladja az ügyetlen termelő megtermelt értékét, mondjuk egy paraszt terményeit, mert az csak dolgozni tud, eladni nem és mindenki haszonért teszi, az értékhez mérve. Ez a kapitalizmusban nem olyan nagy bűn, a biznisz része, elfogadott és bekalkulált többé, kevésbé.

Lényegében a megkenés sem olyan veszélyes, a legtöbb ember azt vallja, hogy az a korrupció, amiben ő nem vesz részt. Nekem volt egy kis cégem, én is kentem sokszor a saját nyereségemből, hogy munkát kapjak, ez nem szép dolog, de ez van. Ezekről a dolgokról amúgy sem tudhat az érintetteken kívül senki, ha van kenés azt titkolják, mert az is lehet, hogy nincs, mert ez ugyanúgy megesik.

Az árak növekedésének okai vannak, például a költségek növekedése, vagy az újabb, a menet közben felmerülő igények realizálása, ez sem egyértelműen lopás. Nyilván megindokolják, miért történik a drágulás, ha van.

Sokszor egyszerűen elfelejtenek szükséges dolgokat megtendereztetni és a vállalkozó csak plusz költséggel csinálja meg, hiszen arra nem adott árajánlatot.

Az üzemeltetés már nem az építő, vagy építtető feladata, az vagy az önkormányzaté, vagy a sportegyleté, vagyis aki végzi az üzemeltetést.

Ha nem használják a létesítményt, akkor ostobák, ez szerintem olyan helyen lehetséges, ahol ellenzéki a polgármester és direkt betart az államnak, de ezzel a saját körzetével tol ki végeredményben, csak azért, hogy balhézhasson, ahelyett, hogy kapva kapna a remek beruházáson.

Magán miért lesz?

Valaki nyilván rendelkezik vele, de a sportolók, meg a közönség adott időpontokban használhatják különböző jogokkal, például bemehetnek sporteseményre, vagy edzéseket végezhetnek, ahogy azt rendeltetésszerűen előírják.

Nem igazán értem ezt a nagy felháborodást a stadionok miatt.

Lopnak, lopnak, kiabálnak sokan, de senki nem bizonyít semmit.

Mit lopnak, ha felépül a létesítmény?

Az, hogy valamelyik cég kisebb, vagy nagyobb haszonnal dolgozik, az nem lopás, hanem árpolitika.

Nem azt mondom, hogy soha nem történik sumákság, de ez minden időben így volt, az állami megrendeléseken keresni lehet, ezt mindenki tudja.

Ez így volt a Ferenc Jóska, a Kádár, a Gyurcsány korában is és mindig is így lesz.

2018. dec. 6. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az a korrupció, amiben nem veszek részt.

Értem.

A 100 millió / éves bevétel az meg egyéni érdem. Aha.

Én meg betegre dolgozom magam a vacak fizuért.


Maradok tuskó és azt mondom, hogy aki egyedül annyit keres, mint egy teljes Telekom cég, az nem ellentmond egy csomó törvénynek.

2018. dec. 6. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A bevétel az nem a haszon, mert levonandók a költségek, anyagok, számlák, bérek, meg az adók.

Talán 10-20%-a marad meg.

2018. dec. 6. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!