Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha semmiképp sem vagyok...

Ha semmiképp sem vagyok hajlandó elvállalni a túlórát, akkor ki fognak rúgni? Edzeni akarok, nincs időm túlórázni.

Figyelt kérdés

2018. dec. 10. 21:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
Miért rúgnának ki? Ha így egyezel meg a munkáltatódtal akkor nem kell túlórázni. Ezért csak üres locsogás az ellenzék károgása ezügyben. Túlóra nem lesz kötelező soha. Pláne nem 400 óra. Egy lehetőség lesz legálisan aki szeretne többet keresni kicsit
2018. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem fognak kirúgni, annyira nincs már munkaerő, hogy nem fognak genyózni a munkaadók.
2018. dec. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
6%
Igen ki fognak. A fidesz törvénybe iktatta, hogy 400 órát kötelező dolgozni. Ha megszeged a törvényt akár le is csukhatnak.
2018. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk ki rúgták azokat akik nem mentek be a "kötelező" túlórákra..szóval cég válogatja

Mer utána meg olyan helyen voltam hogy ha nem akartál akkor nem is kellett menni.

2018. dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez a cégtől függ. Ha pl. egy tervezőirodában dolgozol, akkor aligha. Ha egy gyárban, vagy kereskedelemben, akkor könnyen lehet. Bár amilyen nővérhiány van, az egészségügyben is rákényszeríthetik az emberre.
2018. dec. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%
A Nemzethért dolgozz, ifjú barátom! Az nem elég edzés neked?
2018. dec. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

"Ezért csak üres locsogás az ellenzék károgása ezügyben. Túlóra nem lesz kötelező soha."


Ebből látszik, hogy nem igazán van képben. Először olvasd el, hogy a túlórát másik neve, rendkívüli munkavégzés.


[link]


Áprilisi az írás, szóval eléggé új.


"Ha azonban a rendkívüli munkavégzés elrendelésének feltételeit a munkáltató betartja, akkor a munkavállaló köteles az utasítást teljesíteni és munkát végezni. Ha a dolgozó ennek nem tesz eleget, akkor nem csak az utasítás teljesítésére vonatkozó kötelezettségét szegi meg, hanem a munkavégzési kötelezettségét is. Ebben az esetben a munkavállalónak viselni kell a következményeket, amely legrosszabb esetben a munkaviszony felmondással (akár azonnali hatállyal) való megszüntetése is lehet."


Ez egy jogász válasza a Túlóra soha nem kötelező mondatodra.


"Egy lehetőség lesz legálisan aki szeretne többet keresni kicsit"


Ezt elmagyaráznád, hogyha én többet akarok dolgozni, akkor ahhoz miért a munkáltatónak kell elrendelnie a munkavégzést?

2018. dec. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem az lesz h oda fognak menni az emberek ahol ez nincs és annak lesz embere. Ahol meg van oda nem fog menni senki. Nekem is volt olyan szerződésem h "Kötelezhető rá, egyéb nem munkakőri feladat ellátása"


Már nem is ott dolgozom, persze ezt az 1. nap nem mondták.

Ez egy új típusú piaci versenyt fog generálni.

Élet halál harc a minimális munkaerőért. Szeretnéd h ő meg ő nálad dolgozzon akkor te ezt nem fogod bevezetni.

Mer amúgy is van 1000 hely. Laszóval fogják a munkaválalokat.


Az erre való kötelezés egyenlő lenne az öngyilkossággal.

2018. dec. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hol. Itt kötelező túlóra van, heti 2 addig szabad délutánt elvesznek, nem poén. De legalább most megfizetik, múltkor alig adtak érte valamit. Nem gond embert szerezniük, mert semmi képesítés nem kell hozzá s itt nincsenek olyan remek lehetőségek, szóval bizonyára kirúgnák, aki nem menne be. Túlóra nélkül is nagy a fluktuáció s mindig van új jelentkező.
2018. dec. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Attól függ, hol."


Én a szakképzett munkaköre gondoltam. Nem az 1-8 osztályt végzettekre. Mondjuk ha az illető sofőr, v szakács, v ápoló, informatikus... ezeket 1000 helyre keresik.


Ezeknek van alku pozíciójuk. Épp elméjű ember ezeket nem fogja piszkálni. Mer ha igen elmegy és akkor nézhetsz. Nem mindenki közmunkás.

2018. dec. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!