Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Attól, hogy én nem akarok...

Attól, hogy én nem akarok elmenni szavazni, miért néznek rám úgy sokan, mint a véres rongyra?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy egyes emberek nem tudják elfogadni, hogy NEM ÉRDEKEL a politika és nem megyek szavazni? Miért olyan nagy baj az, ha én ez alól ki akarok vonni magam?
2018. ápr. 6. 19:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Mert gáz, hogy hagyod hogy mások döntsenek helyetted. Ez az ország nagy problémája...
2018. ápr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Talán amiatt,mert úgy gondolják érdektelen vagy.
2018. ápr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Az egy dolog hogy nemérdekel a politika, de az meg egy másik hogy ha nem szavazol akkor az életed a sorsod nemérdekel, az meg elég fura ha valaki a saját sorsa sem érdekel.
2018. ápr. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha lenne egy kis eszed akkor nem hangoztatnád nyilvánosan hogy kire szavazol/vagy nem szavazol és akkor megúsznád a kritikákat is
2018. ápr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Azért érdekes ha ennyire nem érdekel a politika honnan tudja mindenki hogy nem szavazol?
2018. ápr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert elvárják, hogy minél többen szavazzank azokra, akikre ők. A másokra szavazóktól nem remélhetik, csak a nem szavazóktól. Sőt, nem csak remélik, hanem biztosra veszik, hogy ha elmenne szavazni, aki nem megy, akkor arra szavazna, akire ők.

Persze, ezt így nem lenne elegáns mondani, írni; inkább felelőtlennek, nem törődömnek, stb.-nek nevezik a nem szavazókat.

2018. ápr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Mert azt tartják normálisnak, ha az emberek élnek a szavazati jogukkal. Az meg egy dolog, hogy nem érdekel a politika, csak nem nagyon van az életnek olyan területe, amit nem befolyásol.
2018. ápr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként ha zavar, ne mondd el fűnek- fának, hogy nem szavazol.
2018. ápr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Onnan tudják, hogy nem szavazok, hogy kb. ezt kérdezgeti mindenki. "és te kire fogsz szavazni?" Mondom, hogy senkire, akkor még engem ugatnak le, hogy miatta fog nyerni megint a fidesz, vagy a másik, hogy miattam fog nyerni a baloldal.

A másik ok, amiért nem mennék szavazni pont ez, hogy engem egyik oldal se tudjon támadni, hogy erre meg erre szavaztam.

2018. ápr. 6. 19:54
 10/14 Skorpió87 ***** válasza:
100%
Én nem ítéllek el. Mindenkinek szíve joga, hogy elmegy-e szavazni és ha igen, kire! Én mostanában töprengtem, hogy elmenjek-e egyáltalán, mert az összes párt vétkes, dörzsölt... 4 évig magasról tesznek rád, a mandátum lejártakor pedig ácsingóznak a szavazatodért! Ígérgetni mindegyik tud, aztán meg a felét sem tartják be...Elmegyek szavazni, de rossz szájízzel. Ezért is értem meg, ha valakit nem érdekel, vagy kiábrándít a politika. Ettől függetlenül lesznek bőven, akik szavaznak, teljesen mindegy. Érvényes lesz a választás.
2018. ápr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!