Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó, hogy a Fidesz az anyaságot...

Jó, hogy a Fidesz az anyaságot teljes állásnak ismerné el?

Figyelt kérdés

Olvastam a nemzeti konzultációt. Újszerű eddig ismeretlen számomra annak a gondolata, hogy egy 3+ gyermekes anya főállású anya legyen. Valahol igazat adok ennek az elképzelésnek, mert valóban idő és energiaigényes ennyi gyermek felnevelése, ruháztatása, takarítás, mosás, főzés rájuk és adminisztrálni sem kevés


Mi a véleményed?


2018. dec. 11. 10:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%

Most is annak ismeri el.

3 gyerek után több pénzt jár,mint a nettó minimálbér.

2018. dec. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Andizsuzsi ***** válasza:

"Újszerű eddig ismeretlen számomra annak a gondolata, hogy egy 3+ gyermekes anya főállású anya legyen."


A "főállású anya" intézménye most is van, egyáltalán nem újszerű hivatalosan GYET a neve. Ami a konzultációban van az arról szól, hogy ezt az időszakot munkaviszonynak ismerjék el.

2018. dec. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"...arról szól, hogy ezt az időszakot munkaviszonynak ismerjék el"


ezt is érdemes pontosítani - a lepontozás kockázatát is vállalva. Párom 40 év után nyugdíjba ment úgy, hogy a GYET időszakát is szolgálati viszonynak ismerték el. Nem tudom, a munkaviszonynak való elismerés milyen többlettel jár ehhez képest, de túl sokat hozzátenni hehhez már nem tudnak.

2018. dec. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Andizsuzsi ***** válasza:

"a GYET időszakát is szolgálati viszonynak ismerték el"


Pontosabban abból 8 évet. Hacsak nem súlyosan fogyatékos gyereket neveltek, a GYES, GYED idejét is beleszámítva. 32 évi szolgálati időt keresőtevékenységgel (munkával) kell szerezni. Ha a GYET-et elismernék keresőtevékenységnek, akkor annak teljes idejét el lehetne ismertetni. És ha munkaviszony lenne, akkor a díjazása is másképp lenne valószínűleg. Jelenleg ez ugyanis segély jellegű ellátás.

2018. dec. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Azok az embertársaid nem nagyon fognak ennek örülni akik e miatt majd többet kell dolgozzanak hogy neked Állam bácsi adóból kifizesse a gyerekezést.


Továbbá brutálisan megnőne a megélhetési gyerekek száma.

Egyébként meg a sok gyerek/népesség robbanás nem jelent feltétlen gazdasági fellendülést.


Megtekintésre ajánlom a következőket. Afrika, Latin-Amerika, Közel-Kelet.

2018. dec. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Most is adóból fizeti állam bácsi a gyerekezést. Amúgy kinek szántad a megjegyzésedet?
2018. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Aki 3 gyereket akar,és az asszony csak háztartásbeli akar lenni,azt tartsa el a férje!


Miért kellene más embereknek finanszírozni azt,hogy valaki nagycsaládos akar lenni?


Annyi gyereket kell vállalni,amennyi mellett el lehet tartani a családot!

Aki nagycsaládot akar és nem dolgozni,az fogjon gazdag férjet!


Vérlázító egyáltalán a gondolat is,amíg beteg embereket ápoló embereknek sem jár legalább minimálbér.


Személyes megjegyzés.Milyen tekintélye lesz egy olyan nőnek a családban,aki nem akar dolgozni?A férjének egész életében ki lesz szolgáltatva.

Ha megnőnek a gyerekek mihez kezd?

2018. dec. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 duplabrumm válasza:
0%
A szülőmódtól nagyon messze vagyunk. Déd és üknagyapáink SZERETETBEN felneveltek 10-12-14 gyereket ennél nagyobb szegénységben és ennél nagyobb magától értetődő természetességgel. Igaz, akkor még nem költöttünk mobiltelefonokra, kozmetikumokra, számítógépekre, stb. De sikerült embert nevelni a gyerekekből. Ma meg rosszul vagyunk a 3-4 gyerekes család gondolatától.
2018. dec. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Nem.


Aki 3 gyereket akar,és az asszony csak háztartásbeli akar lenni,azt tartsa el a férje!"



Oké, rendben lenne ez így, az anya kapja meg a az apa bruttó-nettó fizetését. Tehát adókedvezménybol fizessék és így nem támogatjuk a megélhetésieket. Ha a két szülő egyike se dolgozik akkor alig kapnak pénzt, csak a csp.

2018. dec. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kedves 18-as duplabumm! Ez, amivel te is dobálózol, hogy dédanyáink hány gyereket neveltek mekkora szeretetben egy szemen szedett hazugság! A gyerek egyel több éhes száj volt egészen addig, ameddig munkába nem lehetett állítani! A gyereked amelyet szeretsz nem küldöd ki naphosszat a határba libát őrizni 6 évesen meg nem küldöd el 12-14 évesen "summába" kapálni éhbérért! Márpedig ez így volt! Ajánlom megtekintésre az Árvácskát, az Indul a bakterházat, melyek hűen tükrözik mekkora értéke is volt a gyereknek dédanyáink korában! És nem azért volt 12-14 gyerek, mert annyit akartak, hanem mert nem volt mód védekezni! Ebből pedig jó esrtben felnőtt 2-5 gyerek! És ma azért vagyunk rosszul a 3-4 gyerekes családoktól mert igen csekély százaléka az, amely saját erőből tisztességesen fel tudja nevelni a gyereket! Milyen szeretet az, hogy csak legyen a gyerek, de semmi előrelátásom, hogy az ilyen bizonytalan világban meg tudom-e teremteni neki az EMBERHEZ MÉLTÓ ÉLETET! Mert nekem a szeretet azt jelenti! És nem azt, hogy megszülöm, szeretem, mer ha má' megvan akkor szeretem, de nem azerettem annyira, hogy gondos szülőként vállaljam!

Ezen a kihal a magyar fa***szságon meg túl kellene már lépni, főképp hogy globális szinten sürgetőbb gondok vannak! Különben nem is értem miért lenne érdem, hogy sokan vagyunk, de ostobák mint az ajtófélfa!

2018. dec. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!