Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire élvezik az anyaságot...

Mennyire élvezik az anyaságot a nem dolgozó édesanyák? Nem fásulnak bele a házimunkába, a gyermeknevelésbe?

Figyelt kérdés
2018. máj. 9. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Van aki belefásul, de olyan is van, aki élvezi minden percét. Nem vagyunk egyformák.
2018. máj. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Én mèg csak 2 ève csinàlom. az elejèn nagyon fàrasztó volt, nem tudtam megszokni könnyen. Most màr sokkal jobb amióta nagyobb ès önàlòbb. Nem hiszem, hogy egèsz èletemben bírnèk itthon maradni, fōleg ha màr iskolàban lesznek sokáig. Nekem kell màsfajta szellemi kihívàs is, viszont most imàdok itthon lenni vele. Nehèz lenne, ha dolgoznom kène, ès utàna minōsègi idōt tölteni egy nagyon mozgèkony 2 èvessel, a TV elōtt meg nem szeretek ülni vele.

De azt is megèrtem, aki màshogy gondolkozik.

2018. máj. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Én itthonról dolgoztam gyerek előtt is, és nagyon hamar visszaálltam, nem is voltam cseden, gyeden. Hát, baromira tudtam volna néha élvezni, ha csak a gyerek és a főzés, takarítás a dolgom, és nem lebeg állandóan a fejem fölött, hogy mit kéne marha sürgősen befejezni a melóban, illetve nem kell fektetés után majdnem minden nap dolgoznom. Mivel ugye a gyerekek megnőnek, oviba/suliba mennek, örökké nyilván nem ülnék itthon, de ezt a pár évet azért el tudtam volna viselni. Csak hát cserébe elvesztettem volna az összes ügyfelemet, és kezdhettem volna minden elölről.
2018. máj. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Vannak fasulos es vannak boldogabb idoszakok. Amikor hetekig rossz ido van es kb semmit nem lehet hazon kivul csinalni, akkor pl fasulas van. Vagy egy hisztisebb idoszakban. Vagy amikor rosszul alszik. De neha meg olyan jo. Amikor pl megtanul vmi uj dolgot, vagy latod rajta h valami nagyon tetszik neki amit te mutattal.
2018. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Életem legszebb évei voltak.
2018. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A házimunkába nem feccölök annyi energiát, hogy belefásuljak. Nem esz meg minket a kosz, de nem is kerülhetne be a nappalink az aktuális Lakáskultúrába, max. elrettentésként.


A gyereknevelést pedig élvezem annak ellenére, hogy nagyon megszenvedtük az első időszakot és most se Hawaii dizsi napfény. Fejlesztésre járunk kicsi korától és sokszor voltunk kórházban is. Mostanra kezd minden helyre rázódni és előre félek, hogy szeptembertől ovi, nekem meg a mókuskerék. Visszanézve olyan rövid volt ez a (majdnem) 3 év. Jó lenne nyújtani picit.

De ha ő oviban, akkor már tényleg csak a naplopás maradna nekem itthon, amíg ő oda van.

2018. máj. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 3.5 év alatt belefásultam, élveztem, hogy visszajöhetek dolgozni. Persze kettős érzésem volt, szívesen maradtam is volna még.
2018. máj. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3 evet voltam itthon egy gyerekkel, en belefasultam a vegere es vartam hogy neki ovi, nekem ismet munkahely, felnott tarsas kapcsolataim legyenek.

Es most jobb, mindenki kiegyensulyozottabb.

Gyereknek is megvan a maga tarsasaga is, nekem is, delutan es hetvegen pedig kozos programok.

Ha ezt tudom, bolcsit is forsziroztam volna

2018. máj. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4,5 éve vagyok itthon, 2 gyerekkel. Én nagyon élvezem, semmi kedvem visszamenni dolgozni! Pedig szerettem a munkámat, a tőlet telhető maximumot hoztam ki mindig magamból, pl soha nem tettem le a tollat mert vége volt a munkaodőnek. Szerencsére van még egy évem itthon a kicsivel.
2018. máj. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Édesanyának lenni és a családért dolgozni otthon a legjobb dolog és minden nőnek ez lenne a feladata, erre teremtődtek!


Sokkal hamarabb bele lehet fásulni egy rossz munkahelybe, a napi idegenek hasznát növelő robotba, a szeretetlenségbe, az üres hétköznapokba, mint a családdal töltött időbe és ha választani kell, hogy az ember a szeretteivel legyen-e vagy sem, akkor minden normális nő erre igent mondana - persze, ahol hiányzik az igazi szeretet, ott természetes a munkába való beletemetkezés, mint pótcselekvés, de a családi boldogság az igazi, arra pedig időt kell fordítani és főállás mellett nem lehet igazán jól gyereket nevelni, bőven elég tud lenni a házimunka is!

2018. máj. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!