Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, hogy a Fidesz a...

Miért baj, hogy a Fidesz a túlóratörvénnyel a nagytőkés osztályt és a multinacionális cégeket támogatja? Végre dolgozhatnak a magyarok is eleget.

Figyelt kérdés

2018. dec. 12. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
semmi baj nincs a törvénnyel
2018. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%

Én se értem végképp, hogy emiatt miért megy a hőbörgés.

Mintha valami fogyatékos lenne ez az ország és nem akarnának jólétben és boldogságban élni.

2018. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

A kormány álláspontja: megadjuk a lehetőséget a túlórára, mostantól mindenki annyit dolgozik "amennyit akar" ( persze figyelmen kívül hagyva azt, hogy a munkáltatók egy része kötelezni fogja a munkavállalókat a szerződés aláírására ).


Az emberek álláspontja: fizessenek normális, élhető béreket. Akkor nem Németországba fognak menni dolgozni, hanem maradnak itthon az emberek. Nem lesz ekkora hiány és nem csak túlórával tudják majd a cégek megmenteni magukat. Ugyanakkor az emberek is jobban járnak hisz több pénzből normálisan tudnak majd élni.


Két féle munkatörvény van: a munkavállalókat támogató ( erősíti a szakszervezeteket, hogy az emberek jogokat, béremelést, stb-t harcolhassanak ki magukat, alacsonyabb a túlórák és a ledolgozandó órák száma, magasabb a szabadságok száma, stb ) és a munkáltatókat támogató ( gyenge szakszervezezek, magas túlóra, magas heti óraszám, kevesebb szabadság, stb ).


El lehet dönteni melyik a jobb a népnek és melyiket csinálja a kormány.

2018. dec. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Eleget? Eddig is itt lehetett a legtöbbet túlóráztatni az EU-ban (Olaszországgal holtversenyben, kollektív szerződés nélkül 250 óra/év).

Azt mondják hogy azért van szükség erre, hogy az emberek jobban tudjanak élni. Tehát elismerik, hogy normál napi 8 órás, heti 40 óra munkából nem lehet megélni ma normálisan Magyarországon. És ennek tapsol a sok agymosott fideszes. Pofán kéne verni az összeset.

2018. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Most "szavazza" meg az országgyűlés, a képviselők soraiból vezetve a napirendi pontokat, mert az ellenzék elállja a pulpitus feljáratait.


A szavazásnak névhez kötöttnek kellene lennie, de feloldották a technikai korlátot, a képviselői kártya behelyezése nélkül lehet szavazni. Ez azt jelenti, hogy az Országház szabálya szerint nem lesz érvényes a szavazás, mert nem lehet eldönteni, ki szavazott az adott napirendi pontoknál.


Egyébként az egyetlen szabadnapomat töltöm ma a héten... Mert a karácsonyra való tekintettel már több mint 4 hete heti +8 óra túlórát rendelnek el a cégnél. Juppí.


Valami oltári szerencsének köszönhetően karácsonykor szabadnapos leszek, de ez csak azt jelenti, hogy én leszek az, akit belehet hívni... És tervezzek így a családdal, hogy hozzánk mikor jöjjenek a rokonok, mi mikor menjünk. Kb. 20.-án tudom meg, kell-e túlóráznom vagy sem... Addig pedig megy a filó, hogy lesz a karácsony itthon.

2018. dec. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Én csak örülök ennek, végre a sok proli is megkapja amire szavazott, engem úgy sem érint.
2018. dec. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ott kell hagyni a rabszolgatartó multikat és a felszabaduló munkahelyeket fel kell ajánlani Kósa úr családjának és ismerőseinek. Nehogy kimaradjanak a jó bizniszből.
2018. dec. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#1: Akkor remélem örülni fogsz az évi 400 óra túlórának.
2018. dec. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#2: Remélem te is örülni fogsz az évi 400 óra túlórádnak.
2018. dec. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Had kérdezzem már meg azoktól akik támogatják ezt a törvényt hogy

Ti mit dolgoztok? Nincs családotok?

Engem végül is nem érdekel ez a törvény mert idáig is 12-14 órát húztam le minden nap kivéve szombaton mert akkor csak 6-8 órát vasárnap meg nem dolgozok!

Nem tagadom nekem se kutyám se macskám egyedül élek még jelenleg de ha családom lenne tuti hogy válás lenne a vége! Így is ha hazaérek eszek és egyből zuhanok az ágyba mert olyan fáradt vagyok!

2018. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!