Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó a túlóratörvény?...

Miért jó a túlóratörvény? (Kérem, csak az válaszoljon, aki egyetért a törvénnyel)

Figyelt kérdés

Kérem, csak az válaszoljon, aki egyetért a törvénnyel, nem vitát szeretnék, csak olyan véleményt kifejtve indokokkal, aki egyetért a törvénnyel.


Szerintetek miért jó a túlóratörvény? Azt mondta Orbán, hogy jó és fontos törvényt alkottak. Miért jó és miért fontos, kinek jó?


Őszintén érdekel a véleménye annak aki egyetért a törvénnyel. És kérem csak olyan válaszoljon, aki egyetért vele.


Én alapvetően nem értek egyet a törvénnyel, bár ezzel a nagy ellenállással sem. Azért írtam le nagyjából a véleményem, hogy tudjatok hova pozícionálni.


Bocsi, hogy ennyiszer kiemelem, de nem vitát meg egymás pocskondiázását szeretném látni, hanem értelmes, érvekkel tűzdelt választ.


Megköszönöm, ha normálisak maradtok és nem kezdtek el anyázni se pro se kontra. Nem érdekelnek a mocskolódások. Köszönöm ha megtisztelsz a normális válaszoddal és érveiddel.


2018. dec. 12. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Mivel nagyon nagy a munkaerőhiány, 2010 óta több mint fél millió magyar menekült el innen, ezért nincs aki dolgozna, főleg a gyárakban, összeszerelő üzemekben, vendéglátásban.

Ezért most többet kell majd dolgozni, hogy legyen miből stadiont építeni, nyugdíjakat fizetni.

2018. dec. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
86%

Ez attól függ hogy kinek jó?


Munkaerő hiány van. Nincs elegendő ember az üzemekben. Ezt túlórázással lehet pótolni. Gondolj csak bele, a 400 óra 8 órában az +50 munkanap/fő. Tehát valamelyest ezt javítja. Én így év végi hajtás miatt már 2 hónapja heti 48 órát dolgozom. Teljesen ki vagyok. Pedig nem vagyok idős, 30 éves vagyok, jó fizikai állapotú. Mégis testileg és szellemileg is ki vagyok. Ha ez jövőre szinte egész évben ez lesz biztosan felmondok.

2018. dec. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

"(Kérem, csak az válaszoljon, aki egyetért a törvénnyel)"

Ha komolyan vennénk amit kérsz kérdező akkor itt nemlenne senki aki válaszolna neked Ezzel a nyomor törvénnyel senki nemért egyet aki egy kicsit is normális.

2018. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Egyenesen arányosan kellett volna emelni a túlórapótlékot is. Hamár mindenáron ezt akarják. Ha valaki bent tölti a fél életét hazavigyen legalább 350 -et.
2018. dec. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor nem érkezne válasz. De engem az ő VÉLEMÉNYÜK érdekel. Értem, hogy értő olvasás az katasztrófa de még meg is szeretnéd magyarázni, hogy én vagyok a hülye. Ha felteszek egy kérdés ki termel kukoricát, nem a macskatartók véleménye érdekel.

Nem pontozok le senkit, mert normális a hangnem, de aki véleményt szeretne nyilvánítani, annak van ezer meg egy lehetősége. Köszönöm, ha ezt meg tudja érteni az, aki később szeretne válaszolni.

2018. dec. 12. 16:35
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Azért jó mert enyhíti az elvándoroltak okozta munkaerőhiányt valamelyest néhány szektorban. Természetesen pl. a haláleseteket amiket az orvoshiány okoz egy ilyen törvény nem csökkenti, de a boltban lesz aki a teljes árukészletet rápakolja a polcra, mert Józsi nem mehet haza 4-kor, hanem rátol még 2 órát és mindent kipakol. Az pedig, hogy ezt a túlmunkát nem kell azonnal kifizetni a munkáltató terheit csökkenti, a kormány így ergo egy törvényes lehetőséget ad az ideiglenes bércsökkentésre.
2018. dec. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Önmagában a törvénnyel nem lenne baj, sőt!... ha TÉNYLEG ÖNKÉNTESEN LEHETNE ELVÁLLALNI.

Akkor nem kellene esetleg az adminisztrátornak, vagy az óvodai dajkának hétvégi takarítást, vagy gyerekfelügyeletet vállalnia, ha több pénzt szeretne keresni.

Csakhogy!

(...és ez már nem a kormány hibája)

Mindig túlóráztattak a munkaadók, ha arra volt szükség és a munkavállaló számolatlanul túlórázott - az esetek 90%-ban INGYEN - ha nem akarta elveszíteni a munkahelyét.

Ha igaz, akkor mostantól szigorúan kell vezetni a túlórákat, előre kell tervezni 36 hónapra a munkaidő keretet, a túlórákat a következő havi elszámolásnál ki kell fizetni és ennek egyeznie kell az előzőleg tervezett munkaidő kerettel.

Gyakorlatilag a dolgozó érdekei jobban lennének védve, csak kérdés, hogy ezt majd hogy játsszák ki a munkaadók.

A terv jó, csak a megvalósítással lesznek gondok.

Ahol eddig is a nyelvén kellett taposnia a munkavállalónak, ott ezentúl is ez lesz (legfeljebb talán kifizetik!) ahol nem kellett túlórázni, ott ezentúl sem kell majd.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy munkaerőhiány van, egy-két nagyon speciális esetet leszámítva, ha valakinek nem tetszik, másnap már talál magának másik munkát.

Valójában az önkéntességet és a tényleges kifizetéseket kellene fokozottan ellenőrizni, akkor senkivel nem történhetne jogsértés.

2018. dec. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!