Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a helyzet ma Magyarországon?

Mi a helyzet ma Magyarországon?

Figyelt kérdés

- Nyugat-Európa a bevándorlókkal próbálja a születésszám csökkenést ellensúlyozni, mert rövid távon katasztrófát eredményezhet a csökkenő munkaerő.

- A fidesz, hogy megnyerje a választásokat, kijátszotta a bevándorlókártyát populizmusra építve.

- A fidesznek egyetlen választása van, ha nincs bevándorló, (habár a környező országokból folyamatosan toboroznak), akkor a születésszám növelésével kell foglalkozni.

- Mivel a születésszám csak minimálisan javult, cserébe viszont a nők, akik szülnek kiesnek a munkából 3*gyerekszám évre, a helyzet rövid távon nem hogy javult, de inkább romlott.

- Habár elméletben lehetne pótolni a munkaerőt bevándorlókkal (amit meg is tesz valamilyen szinten, pl. ukrán vendégmunkásokkal), de mivel az egész kormány a bevándorlás elleni populizmusra épül, így nincs visszaút, más megoldást kell találni.

- Mivel egyre rosszabb a helyzet, amit próbálnak leplezni, elkezdték növelni implicit módon a munkaórák számát a túlórakeret növelésével.


2018. dec. 15. 08:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

1) Oké, de mi a kérdésed?

2) Szerintem az elmúlt nyolc év alapján már mindenki számára világosnak kéne lennie, hogy a kormányt nem érdekli mit mond és csinál. Ha kell, behoznák százezer színesbőrűt, akikkel annyit riogattak.

2018. dec. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A kormányt azért fizetik a főnökei, hogy megtisztítsa az országot a magyaroktól. Ezért nem nőnek a fizetések, hadd menjenek külföldre az emberek. Ezért hagyják szaporodni a cigányokat. Ezért van romokban az egészségügy.
2018. dec. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%

"Mi a helyzet ma Magyarországon?"

Nálunk esik a hó, a gyerekeknek marhára nem tetszett, hogy szombaton is suliba kell menniük.

A többiről:

1. igen, ezzel próbálkoznak. De attól, hogy beengednek a németek HELYETT egy csomó más nemzetiségű embert, soha nem lesz több a német. Éppen úgy, attól, hogy a kevés sörödhöz egyre több vizet töltesz, nem lesz több söröd, hiába lesz ugyanakkora szintje a hordónak, csak ami lesz, az eleinte híg sör lesz, aztán sörös víz.

2. a fidesz hogy megnyerje a választásokat jól kormányozta az országot, javított a gazdaság helyzetén és az emberek életén. MELLETTE azt képviselte a bevándorláspolitikában amit az emberek többsége akart - ahogyan nyugaton is ezt akarná az emberek többsége, csak az ottani kormánypártok nem hajlandóak meghallani. Aztán meg csodálkoznak, hogy miért is nem sikerült annyi szavazatot szerezniük a választáson, mint korábban.

3.Nem. Ez egy döntés, Nem akarunk bevándorlókat a magyar emberek helyett EZÉRT mindenféle intézkedéseket hoznak, hogy nőhessen a születésszám. Mert akár vannak bevándorlók, akár nincsenek, az ember alapvető célja, hogy utódjai legyenek. A társadalomnak pedig az, hogy a saját tagjainak legyenek utódjai, különben nem fog az a társadalom fennmaradni.

4.A születésszám jelentősen javult, de ez, a gyerekek születése nem olyan, ami egy kormányciklus alatt változtatna a helyzeten. csak évtizedek alatt érhető el eredmény. Mert a gyerek az olyan, hogy születése után minimum 16, de optimálisan 22-24 éves koráig tanul és nem dolgozik. Az, hogy most kiesnek nők a munkaerő piacról, mert otthon lesznek a gyerekeikkel, csak annyira káros, mint amikor a vetőmagot nem tudod megenni, mert el kell ültetni a földbe. Nélküle nincsen jövő, tehát ez az egyetlen út ahhoz, hogy megmaradjunk.

5.meg van a más megoldás: hatékonyságnövelés, fejlesztés, magasabb hozzáadott értékű munkahelyek létrehozása. De ehhez is idő kell, a fidesznek nincs varázspálcája.

6.Mitől is egyre rosszabb a helyzet? Attól, hogy végre emelkednek a bérek? Hogy nem munkanélküliség van, hanem munkaerő hiány? nem azért van munkaerő hiány, mert mindenki elmegy az országból vagy otthon maradt szülni, hanem mert TÖBB A MUNKAHELY. Sokkal többen dolgoznak most az országban, mint valaha, pedig már 10 millióan sem vagyunk. Mégis mitől rosszabb a helyzet?

2018. dec. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%

Minderre nem lett volna szükség, ha ezek a barmok 2010-től kezdve normális politikát folytatnak és nem pusztítják le az országot a diktatúrájukkal.

A 2010 előtti szintről éppen hogy liberalizálni kellett volna a gazdaságot, az oktatást és az egészségügyet, de nem, a magyarok, régi szokásukhoz híven, mindent központosítással és még keményebb állami kontrollal oldanának meg.

Ha más úton indultak volna meg, akkor most pár százezer magyarral több lenne itthon és a gyerekvállalási hajlandóság is magasabb lenne, mert az emberek éreznék, hogy van jövőjük. De ennek a mostani állapotnak katasztrófa lesz a vége az ország szempontjából nézve. Mivel egyre kevésbé működik majd minden, így egyre jobban államosítani akarnak majd, de minél jobban államosítanak, annál kevésbé működnek majd a dolgok, aminek még nagyobb kétségbeesett irányításmánia lesz az eredménye.

2018. dec. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

#4

Olyan apróságok nem zavarnak meg a teóriádban gondolom, hogy a gyerekvállalás az éppen a korábbi ciklusok alatt csökkent le, pont azért mert családellenesek voltak a balliberális kormányok.

Hogy a kivándorlás korábban is ment és éppen 2010-ben mentek ki rengetegen - mert akkor nyilt meg teljesen a munkaerő számára az EU. Ha olyan jó lett volna itt 2010 előtt, akkor miért is mentek volna ki akkor és az azt követő évben annyian?

Hogy a 2010-es hatalmas bukása a ballib kormánynak - aminek eredményeképpen az egyik kormánypárt, éppen a liberális szdsz végképp el is tűnt a süllyesztőben, MERT AZ EMBEREK ÍGY ÉRTÉKELTÉK A TELJESÍTMÉNYÜKET?

2018. dec. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Takács: A Fidesz sem családpártoló, csak a gazdagoknak kedvez, nem az egész társadalomnak.
2018. dec. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Látom, Takács, nem igazán jutott el az agyadig az, amit írtam. Éppen az lett volna a helyes, ha a Fidesz 2010-től kezdve liberalizálja az országot, csökkenti az állami szerepvállalást, decentralizál és felszámolja a kádári múltat egy rendes piacgazdaság megteremtésével, mint egy normális, jobboldali párt. Erre pont az ellenkezőjét csinálták, gratulálok nekik, nagyon ügyes fiúkák voltak.

De amúgy elmagyarázhatnád azt is, hogy mire jók ezek az állami embertenyésztő programok, ha a fiatalságnak a szőr feláll a hátán egy ilyen fasiszta országtól, ahol ilyet meg lehet tenni és menekülnek innen tömegével? Ti tényleg nem veszitek észre magatokat?

2018. dec. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"meg van a más megoldás: hatékonyságnövelés, fejlesztés, magasabb hozzáadott értékű munkahelyek létrehozása. De ehhez is idő kell, a fidesznek nincs varázspálcája."


Ti soha nem fogtok hatékonyságot növelni, fejleszteni és magasabb hozzáadot értékű termékeket gyártani, mivel pont az a kultúrátok lényege, hogy ezzel ellentétes irányba vigyétek el az ország fejlődését. Jobbágyokat és proletárokat akartok tenyészteni, aminek ti vagytok a dőzsölő, pökhendi, tapló arisztokrata rétege. Szerinted ezzel a feudális társadalmi formával mégis mire fogtok menni a 21. században? Tényleg ennyi eszetek van, hogy nem értitek?

2018. dec. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Biztos kva naiv vagyok, de én úgy képzelem el a világot, hogyha XY szorgos hangyaként félretette a nyugdíjra valót (legyen az elásva a Holdon vagy egy külföldi bankban vagy egy marslakókkal kötött életjáradék-szerződésben), akkor ő azt akkor is elő tudja majd venni, ha teszem azt, a saját országa nyugdíjas korára teljesen kihal, bezár, nulla gyerek lesz. És ne dörgöljék az orra alá, hogyha gondosan félretette az élete során az öreg korára felhalmozott pénzt, paripát, fegyvert, befőttet, tűzifát..., hogy őt a másiknak a gyereke tartja majd el.


Meg ezen ürügyre való hivatkozással YZ gyereknek a szülője ma mindent ellapátolhat XY-tól, beleértve a nyugdíjmegtakarítását is. Hogy aztán valamelyik Baszăs-szigeteken viruljanak belőle. Talán nem kéne az emberek tulajdon megtakarítását eltapsolgatni. Akkor meglenne valahol.


Nem hiszek ilyen csodában, hogy majd itt megugrik a születésszám. Ha fejre állnak, se fog. Plusz tömeges elvándorlás van. Egyetlen esély abban gondolkodni, hogyan lehet megőrizni kinek-kinek a saját megtakarítását, úgy hogy abban ne valami zavaros, pillanatnak élő állam kotorásszon.

2018. dec. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Amit félreértesz, az a nyugdíjrendszerek alapvető működése.

Mert 2 nagyon eltérő rendszer van ugyan, de mindkettőnek az az alapja, hogy egy működő társadalomban leszel nyugdíjas.

Nálunk alapvetően az a nyugdíjrendszer, hogy MOST beszedjük a nyugdíjjárulékokat az ÉPPEN dolgozóktól és EBBŐL fizetjük azoknak a nyugdíját, akik éppen most nyugdíjasok. Ahogyan amikor ők dolgoztak és fizettek járulékot, akkor abból az akkori nyugdíjasok járandósága lett fizetve. Vagyis aki most fizet járulékot, annak szüksége van arra, hogy amikor nyugdíjas lesz, akkor is legyen aki járulékot fizet.

Ezen nem változtat az, hogy a nyugdíjáért mindenki maga dolgozik meg és annak függvényében kapja, hogy mennyi ideig dolgozott és mekkora járulékot fizetett közben. Pontosan ugyanúgy, ahogyan a másik nagy rendszerben, ahol ezt a megtakarítását külön kezeli egy intézmény és később ennek hasznából lesz nyugdíja.

Mindkét esetben szükséges az értéken tartás. Egy nyugdíjpénztár sem tud nyugdíjat fizetni ha nem tud működni - mert nincsenek tagjai akik éppen befizetnek hozzá nyujdíjjárulékot. Ráadásul külön kockázatot jelent a nyugdíjba készülő számára, hogy a pénzét, megtakarítását be kell fektetnie az intézménynek ahhoz, hogy az értékét megtartsa. Különben 30-40 év alatt az infláció elviszi. Számtalan ilyen biztosító csőd volt az elmúlt 100 évben, amikor a sok kisember életének megtakarítása eltünt a ködben, mert a nyugdíjbiztosítója bejelentette, hogy csődbe ment és kész. Ekkor az állam jó esetben vállalt egy kis segítséget és valamennyi keveset ad a nyugdíjasnak, de nem annyit amennyit befizetett.

Ráadásul ezek a nyugdíjbiztosítók nagyrészt állampapírkat vásárolnak, mert az a legbiztonságosabb befektetési forma. Ez meg nem különbözik semmiben a magyar rendszertől, ahol eleve az állam felelős a nyugdíjakért, mintha eleve állampapírba tenné az illető a járulékát. Mert amikor nem elegendő a nyugdíjkassza járulékbevétele - akkor kiegészíti azt az állam más adóforintokból. Így történt ez a kötelező magánpénztárak bevezetése után is, a magánpénztárakhoz irányított 8%-nyi járulék HELYETT az állam adta a pénzt a nyugdíjak kifizetéséhez. Amikor már nem volt miből, akkor jött a hitelfelvétel és ez növelte meg az államadósságot. Ezért kellett leállítani.

Tehát a te magyar rendszered a valóságban olyan, mintha a megtakarításod (nugdíjjárulékod) minden hónapban állampapírba kerülne át. Majd amikor nyugdíjba mész, akkor ezen állampapírok hasznából keletkezik neked a nyugdíjad havonta. Lényegtelen, hogy éppen az akkori dolgozók fizetnek-e be pénzt amiből kifizetik neked a nyugdíjadat vagy eleve állampapírban van a megtakarításod, mint egy nyugdíjpénztár esetében, mert csak akkor látsz belőle pénzt, ha van aki dolgozik és pénzt termel.

tehát mindegy, hogy milyen módon, rendszerben takarékoskodsz, attól függ a nyugdíjad, hogy lesznek-e körülötted elegen aktív emberek akik fizetni tudnak.

Ha minden pénzedet aranyban tennéd félre, az is csak akkor érne bármit is ha lenne aki megveszi azt tőled amikor nyugdíjba mész.

Rövidebben: ha nincs gyerek, nem lesz dolgozó felnőtt. Ha nincs dolgozó felnőtt akkor nem termel a társadalom, nincs értéke sem az államnak, sem az aranynak és nem ér semmit a banki megtakarítás sem, mert nincs mit megvenned rajta.

2018. dec. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!