Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akiket nem érint a túlóratörvé...

Akiket nem érint a túlóratörvény, azok miért problémáznak rajta?

Figyelt kérdés
Aki megfelelő végzettséggel rendelkezik és hiányszakmát sajátít el (informatikus, mérnök, orvos), gyakorlatilag annyit kereshet, amennyit nem szégyell elkérni a munkáltatójától. Ha mégis szívatnák ezzel a törvénnyel, akkor pedig máshol könnyedén el tudna helyezkedni. Aki viszont olyan szakmát végez, ami a jelenlegi munkaerő piacon nem szükséges, mert vagy telített, vagy kismillió ember van rá, vagy pedig fizikai munka, amit sok esetben a gépek is el tudnak végezni, annak nem kell csodálkoznia, ha számára nem kedvező törvényeket hoznak.
2018. dec. 15. 17:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
95%

"Aki megfelelő végzettséggel rendelkezik és hiányszakmát sajátít el (informatikus, mérnök, orvos), gyakorlatilag annyit kereshet, amennyit nem szégyell elkérni a munkáltatójától."


Na én csak idáig jutottam és rájöttem, hogy egy olyan ember írta ki a kérdést, aki még életében nem dolgozott egyik munkakörben sem. Lehet nem dolgozott semmilyen munkakörben...

2018. dec. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

"Tanárhiány az egyetlen, amit nagyon sajnálok, mert hatalmas nagy szükség lenne rájuk, azonban sajnos ők nincsenek megfizetve"


Amit leírtál pontosan annak az alapja, ami miatt nem kell őket sajnálni. Hiszen ilyen alapon minket nem érint, majd ők problémáznak, tüntetnek, ha annyira rossz lesz a helyzet.

2018. dec. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Akkor rossz dologra jöttél rá. Heti 40 órában dolgozom informatikai szektorban 3 éve.
2018. dec. 15. 17:48
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

A hiányszakmákból nem rúgják ki az embert, ha nincs kedve túlórázni, ami meg nem hiányszakma, ott meg nem kell túlórázni, mert bőven van rá ember. A túlóra drága, inkább felvesznek státuszba valakit, normál bérért.

Akit meg a rendelet tényleg érinthet, az már eddig is keményen túlórázott, háromszáz óra az nem semmi, gyakorlatilag állandóan túlóráznia kell hozzá, akkor meg nyilván nem is bánja, ha már olyan régen csinálja, hogy elérte a keret maximumát.

Ha nem lenne hozzá kedve, akkor rég bemondta volna az unalmast és még mindig mondhatja, ennyi elég, nem kell a négyszáz, vagyis a plusz száz óra, ha nincs hozzá kedve.

2018. dec. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

"Akkor rossz dologra jöttél rá. Heti 40 órában dolgozom informatikai szektorban 3 éve."


és ez lenne a tapasztalatod, hogy "gyakorlatilag annyit keresel" hiányszakmával, amennyit nem szégyellsz elkérni, oké akkor egy másik kérdésem, voltál már fizikai kutatóintézetben? Mert te vagy a bizonyíték a multiverzum elmélet helyességére, mert a mi univerzumunkban nem így van.

2018. dec. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Végigolvastam ami mást is írtál kérdező, hűű de nagy gyerek vagy, majd felnősz...
2018. dec. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Nálam már megvolt. Tanultam, hogy legyen egy jó szakképesítésem, diplomám, és meglepő módon találtam magamnak állást. Ez mindenkinek adott, aki tesz érte, a felsőoktatásunk még mindig ingyenes. Az OKJ képzés is ingyenes.
2018. dec. 15. 18:16
 18/29 anonim ***** válasza:
63%

"Aki megfelelő végzettséggel rendelkezik és hiányszakmát sajátít el (informatikus, mérnök, orvos), gyakorlatilag annyit kereshet, amennyit nem szégyell elkérni a munkáltatójától."


Na ez az év vicce, én fiatalként ennél jobbat még életemben nem hallottam.

2018. dec. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

"Nálam már megvolt."


Nem nem volt, még előtte vagy, majd kinövöd, én is elhittem ezt a sok ökörséget egy időben, amit itt lenyomsz, de azért 25 fölött már nagyon ciki, ha ezt komolyan gondolod.

Tudod a te fejedből alapvető dolgok hiányoznak, annyi de annyi dologban nincs igazad, hogy IRL másfél-két órát tudnék veled erről beszélgetni, hogy valami fogalmad legyen, kb. az egész bevezetőd minden mondatáról ordít, hogy mennyire kicsi vagy még a többi válaszod és a naivitásod meg ezt alá is támasztja, ne hangoztasd sokat, ki fognak nevetni.

2018. dec. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 LazyJones ***** válasza:

#19 Kérdező:

Az OKJ képzés az első kettő, vagy a felsőfokú végzettség megszerzéséig ingyenes. Azon túl fizetős. Nekem konkrétan másfél millió forintomba került 2 OKJ megszerzése az elmúlt 2 évben.

2018. dec. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!