Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akiket nem érint a túlóratörvé...

Akiket nem érint a túlóratörvény, azok miért problémáznak rajta?

Figyelt kérdés
Aki megfelelő végzettséggel rendelkezik és hiányszakmát sajátít el (informatikus, mérnök, orvos), gyakorlatilag annyit kereshet, amennyit nem szégyell elkérni a munkáltatójától. Ha mégis szívatnák ezzel a törvénnyel, akkor pedig máshol könnyedén el tudna helyezkedni. Aki viszont olyan szakmát végez, ami a jelenlegi munkaerő piacon nem szükséges, mert vagy telített, vagy kismillió ember van rá, vagy pedig fizikai munka, amit sok esetben a gépek is el tudnak végezni, annak nem kell csodálkoznia, ha számára nem kedvező törvényeket hoznak.
2018. dec. 15. 17:23
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Rendben 19-eske, akkor kicsi vagyok, de ezekszerint mégis nagyobb, mint te, mert ebben a csúnya, gonosz, romlott világban is sikerült elhelyezkednem nekem is, és megannyi embernek, akik egyetértenek velem.
2018. dec. 15. 19:07
 22/29 mindentudó99 ***** válasza:
Mind nagyon büszkék vagyunk rád.
2018. dec. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"Rendben 19-eske, akkor kicsi vagyok, de ezekszerint mégis nagyobb, mint te, mert ebben a csúnya, gonosz, romlott világban is sikerült elhelyezkednem nekem is, és megannyi embernek, akik egyetértenek velem."


Hallottál már a hidasgyíkról (tuatara) ezek a gyíkok két kicsi kis szigeten élnek Új-Zéland két főszigete között, borzasztóan ritkák, nagyon ősiek, és egy önálló rendjét képviselik a hüllőknek. A fajaik (kettő van) megóvásáért sokat tesznek környezetvédők és az új-zélandi hatóságok is.

A te logikád szerint (meg még sokak szerint), aki valamiért szól, valamiért felemeli a szavát, az csak és kizárólag olyan lehet, aki maga is érintett, tehát a te logikád szerinti az új-zélandi kormányt hidasgyíkok alkotják, elvégre mi másért védené bárki egy gyík élőhelyét, ha nem azért mert maga is hidasgyík(ember :-)


érted a problémát vagy magyarázzam is?

2018. dec. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Most jöttem rá, hogy kell egy "basic" stílus is, attól, hogy valami valós problémára felhívod mások figyelmét, még nem jelenti, hogy téged érint, csak van annyi eszed, hogy rájössz miért lenne jobb a nagy egész szempontjából ha az a probléma nem létezne. Enyit arról, hogy szerinted, aki a valóságra felhíva a figyelmet, az biztos munkanélküli.
2018. dec. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

A rabszolgatörvény minden Magyar családot érint, ráadásul tönkre teszi a fiatalok jövőjét is.


El kell törölni, nincs más jó megoldás.

Addig kell tüntetni amíg ez a Magyarellenes banda el nem törli.

2018. dec. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Mert nem hülyék és megértik, hogy egyszer lehetsz fenn is meg később lenn is.


hogy most nem szopatnak valakit csapágyasra túlórával lehet fogják két év múlva

2018. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

A rendőrök,mentők biztos fognak túlórázni,mert több lesz a családok belüli erőszak,munkahelyi balesetek,több lesz a garázdaság,stb.


Az emberek feszültebbek,fáradtabbak lesznek...

2018. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Engem annyiból nem érint, hogy így is rengeteget túlórázom. (Jó is a hiányszakma) Engem az aggaszt, hogy a pénzemmel akarnak sakkozni. Nekem ne 3 év múlva fizessenek, hanem a hónap végén. Elég jó helyen dolgozom, de ha baszkodnak a fizetésemmel, akkor megyek én is külföldre, mint sokan mások.
2018. dec. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"sikerült elhelyezkednem nekem is, és megannyi embernek, akik egyetértenek velem."


Furcsa, én még egyetlen emberrel sem találkoztam, aki ugyanezt az álláspontot képviseli, pedig jó pár dolgozóval találkoztam már.

2018. dec. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!