Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Konkrétan mi a gond az új...

Konkrétan mi a gond az új munkatörvénynel? (munkaidő, túlóra)

Figyelt kérdés
2018. dec. 15. 18:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
Az hogy létezik.
2018. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
Semmi gond nincs, ne is törődj vele majd a felnőttek megoldják.
2018. dec. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Többek között az, hogy akik beterjesztették és megszavazták, azok nagy valószínűséggel életükben nem dolgoztak fizikai munkakörben összesen még talán fél évet sem. Magyarán más faxával veregetik a csalánt.
2018. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy nem a ballibek vezették be.
2018. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

# 2

Akkor miért itt töltöd az idődet? Sokkal hasznosabb lenne a te számodra ha dolgoznál most is, nem?

2018. dec. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Amikor bejelentette a Fidesz, hogy a munkatörvényekben gyökeres változások jönnek, már megörültem, hogy végre uniós szintre fogják emelni a béreket.

Ehhez képest csak a túlórakeretet emelték uniós szintre.

És akkor ne legyen mérges az ember???

2018. dec. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%

# 4

Senkit nem érdekel milyen oldalról lett indítva... Én is a Fidesz szavazó vagyok, mióta szőrösödik a kukim, nem tetszik ez a baromság, mint ahogyan a net adó sem tetszett.

Ennyire fáj beismerni, hogy néha rájuk tör az 5 perc?

Náluk is van egy-két ilyen kelekótya, Azért esik az eső mert sírnak a szócikk, Coca-Cola, Mekdoneldsz, Kebab, Miből számolta ki, matematikus, mi az hogy korrupt, Matematik of lájf bézik forumla, huti-toszó-tuszi, Csillagok háborúja vagyis egri csillagok, a vár ereje nem a falban vagyon hanem a kövekben a szívekben, magyar ember a disznóhúst szereti, Soros terv, Soros terv 2.0, a halálos betegégek 80%-át a tíz parancsolattal el lehetne kerülni, hozz világra még egy magyart, te is okozója vagy Magyarország pusztalasának, a magán szféra attól magán szféra, mert magán szféra, figyelj dugunk egyet? miért? Csak!

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Röhögünk a sok idiótán, mi mást lehetne tenni, nem? :D

Annyit hogy ki kell fejezni a nem tetszésünket, ennyi.

Az nem megoldás, hogy bármit el kell fogadni ami narancs színben van feltűntetve.

2018. dec. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az, hogy a munkáltató dönt az életed nagy részéről jelenleg is, erre most ha olyan kedve van, akkor még többet dönthet.


Másrészt az, hogyha te dolgozol most 1000 forintért 1 órát és a következő 2 évben a minimálbér mondjuk 20%-kal növekszik és lesz infláció, te akkor is csak egy ezrest kapsz és nem 1200 forintot. Azaz lényegében jópár percet ingyen dolgoztál a cégnek.


Aki akart, az eddig is túlórázott, viszont a világon mindenhol egyre kevesebb a munkaidő, az emberek a magánéletükkel foglalkoznak, pihennek, a családjukkal vannak...kivéve nálunk.

2018. dec. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Kormány: az emelt túlóra elfogadása nem kötelező.

Ellenzék: de ki meri elutasítani? (az aki tisztában van vele, hogy nem kötelező)


A bérek Úniós szinten vannak mivel az Únió tagja vagyunk. PONT.


De olyat olvastam nem tudom hol, hogy állítólag arra ad lehetőséget, hogy akár 30 napon át szabadnap nélkül dolgoztassanak valakit.

Szerintem ez ki van zárva, mivel EU direktíva, hogy bármely folyamatos 7 nap folyamán egyszer legalább kell lennie minimum 24 óra szünetnek két műszak között.


A másik, amit olvastam, hogy a túlrát ráérnek majd a távoli jövőben kifizetni. Na erről valaki tud-e valamit, mert szerintem aznem létezik, hogy ezt meg lehessen tenni, hogy 2019 januárjában túlórázol oszt majd 2020 májusban fizetnek. Hogy is van ez?

2018. dec. 15. 19:34
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Amikor hónapok óta nincs munkád, majd végre valahová behívnak és eléd tolják a szerződést amiben már előre rögzítve van a 400 óra plusz, akkor mit csinálsz?

Aláírod és van munkád vagy nem írod és akkor nincs.


Persze nem kötelező, csak bírd a következményeit.

2018. dec. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!