Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit jelent egy munkahelyen,...

Mit jelent egy munkahelyen, hogy 8 órás munkaidő 6+2 rendszerben?

Figyelt kérdés

6 napot kell dolgozni utána 2 nap pihenő?

Azt hogyan lehet? Túlórákkal? Folyamatos műszakként van a munkaszerződés? (Mondjuk akkor is csak túlórákkal jönne ki)

Az alap túlóra szám 250/év de eltérő megállapodás útján ez felemelhető évi 300-ra, szóval elvileg beleférne. De akkor az a plusz 1 nap tuti, hogy mindig túlórában lesz elszámolva?

Dolgozott már valaki ilyen helyen? Vagy nem túlóraként számolják el, mert lenne esetleg valami törvényi kiskapu?

Mi a véleményetek? (Az állást nem tudom belinkelni, mert már leszedték a Profession.hu-ról)

Mire kell odafigyelni nagyon ilyenkor, ha meglátok egy 6+2 rendszerű állást?



2018. okt. 4. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pontosan azt jelenti, 6 nap munka, 2 nap pihenő, aztán ugyanez ismétlődik. Ha hétvége, ha ünnepnap.
2018. okt. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
56%

6 nap munka, 2 pihenő.

Nincs semmiféle túlóra.

Ne vállalj el ilyet, nagyon szar.

2018. okt. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is elég gáz. Csak jó pénzért...
2018. okt. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nálunk ugy csináljak, hogy negyed évre meglegyen a normál óra szám, hogy neha plusz pihenő napokat iktatnak be. 2 helyett 3. Általában igyekeznek ezt ünnepnap környékére tenni, igy 3-4 napos pihenők szoktak kijönni.

Mivel szombat-vasárnap munkára plusz pótlék jár, és rendszeresek ezek a hosszabb szünetek, így van aki jobban szereti. Aki hétvégén otthon akar lenni, annak nem jó.Ezt nem folyamatos műszaknak hívják.


A folyamatos beosztás az amikor megállás nélkül megy a munka, és nem számít az ünnepnap sem: atomerőmű, kórház,tűzoltóság stb.

2018. okt. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még nem voltam ilyenben, de még akár lehet jó is . Meg ha tényleg rendesen megfizetik..
2018. okt. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*mondjuk pl lehet, hogy kezdetben, vagy akár lehet, hogy még picit később is idegesítő lesz; hogy 5 helyett 6 napot dolgozol egy héten. De nemtom, szerintem van az a pénz, amiért megéri.
2018. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!