Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem lehet heti 30 órára csökkenteni a teljes munkaidőt teljes fizetésért és az adóterheket csökkenteni, hogy több ember dolgozhasson 1 helyett és ne fordítva?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha mindenki több időt tölthetne a családjával és kevesebbet a munkahelyén, miközben azért megkeresné legalább a 8 órás minimálbért heti 30 órában.


Szerintem elég lenne napi 6 órát dolgozni, hiszen az oda-vissza utazással, ebédidővel együtt az már megvan a min.8 óra, így ténylegesen lehetne naponta 8 órát pihenni és 8 órát szórakozni.


Szerinted is jó lenne, ugye? :)


Embertelennek tartom, hogy vannak gyárak, ahol 12 óráznak 6 napokon át - ők mikor élnek? És ez milyen élet?! És hogy lehet kibírni talpon 12 órát egyáltalán egészségkárosodás nélkül?! + még az ingázást....


Ők hogy nevelik a gyerekeiket és mikor találkoznak velük?!


Magyarországon miért zsigerelik ki ennyire a munkavállalókat és miért akarják halálra dolgoztatni őket, amikor már állítólag így is nehezen találnak munkást?


A gyárosoknak nem lenne jobb, ha csak 6 órában dolgoztatnának, de több és frissen kipihent tehát jobban teljesítő és egészségesebb embert, mint leharcoltakat 12 órában, akik többet betegek?


Szerintem a gyermeket nevelő szülők is szívesebben mennének be dolgozni a gyárakba, ha mellette tudnák hozni-vinni a gyerekeket bölcsibe, oviba, iskolába, mert csak 6 órát kellene lenyomniuk a teljes bérhez és a családjukra is jutna idejük vagy a család nélkülieknek meg önmagukra és aki akar, az majd túlórázik önként, de aki haza akar menni, azt engedjék el!


Értem én, hogy minden vezető csak a saját zsebét tömi, de hogy nem fogják fel ép ésszel, hogy a kipihent és boldogabb dolgozó jobban teljesít, míg ha rabszolgákat dolgoztatnak rabszolgaként, akkor előbb-utóbb elfogy majd a munkaerő?



2018. dec. 21. 10:38
1 2
 11/11 Alex Fly ***** válasza:
Kevesebb lenne a profit. És ha az egy szint alá csökken, a külföldi befektetők olyan helyre mennek, ahol többet tehetnek zsebre...
2018. dec. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!