Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor volt jó kormány? Volt...

Mikor volt jó kormány? Volt egyáltalán? Vagy van?

Figyelt kérdés
Melyik volt a legelfogadottabb kormány? Ha leváltódik a FIDESZ, akkor jó lesz? Jobb lesz? Persze arra, hogy jobb lesz nem nagyon lehet válaszolni jelenleg, hisz nem látunk a kormánnyal szemben, potenciális ellenzéki erőt.

2018. dec. 22. 02:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
A Gyurcsány kormány...máig visszasírom a 2006-is győzelmet ahogy földbe tiportuk a törpe diktátort.
2018. dec. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%
Kádár alatt
2018. dec. 22. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Az a bizonyos ellenzéki erő remélhetőleg éppen a napokban kezd formálódni, de nem lesz jobb kormányváltás után sem, sőt, rosszabb lesz, mert a média ugyanúgy lejáratja majd őket, mint az előzőket, bojkottálnak mindent, amit csak lehet a parlamentben, a zombinyuggerek meg szépen az első adandó alkalommal újra kétharmadot adnak nekik.

Utálom ezt mondani, de bebiztosították magukat, hiszen még ha le is váltják őket, az elmúlt években az egész országot megvették, így abszolút semmi esély rá, hogy amíg egy is él közülük, bárki más érvényesülhessen, hiszen Gyurcsány idejében még csak a sajtó egy része volt fideszes kézben (ugye már akkor is mire voltak képesek ennyivel), mára pedig tudjuk, mi történik.


Ha nem csinálnák azt, amit, ha nem lopnának ennyire látványosan, ha nem propaganda folyna a csapból is, ha nem hazudnának orrba-szájba, hanem egyszerűen csak azt próbálnák eladni, amit ténylegesen tettek eddig az országért (mert bármennyire ellenük is vagyok, el kell ismernem, hogy tényleg voltak jó húzásaik, és igen a kerítés is köztük van, de ezt a lufit túl nagyra fújták) esküszöm, nem lenne egy panasz szavam sem, mert a fizetésemből meg tudok élni, sőt félretenni is tudok, míg a pirosok alatt éheztem, tető van a fejem felett, míg a pirosok alatt kis híján hajléktalan lettem, és az a négyszázezer diákhitel 2, amit felvettem, annyi is maradt, mert kamattámogatás van rá. Ettől függetlenül részükről megdögölhetek egy bérelt szobában amíg nem vagyok hajlandó három gyereket szülni, még pár ilyen húzás, fogom szépen a félretett pénzem és dobbantok egy olyan országba, ahol egyedülálló, független nőként is érvényesülhetek, és nem kell nap mint nap az itt általános hímsovinizmussal küzdenem.


Sajnos nem reménykedek benne, hogy ebben az országban belátható időn belül bármi is jobb lesz... csak abban, hogy holnap még ne legyen rosszabb.

2018. dec. 22. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
A rendszerváltás után az Antall és Boross kormány, majd a Horn kormány jó volt, de 1998 után a populizmus miatt már egyik se volt jó. Ma már talán lehetne jó kormány, de a Fidesz leválthatatlan.
2018. dec. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem a mostani is jó.
2018. dec. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
90 előtt. Azóta csak szarok vannak.
2018. dec. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

A jó kormány az én olvasatomban az amelyik jólétet jogbiztonságot tud teremteni a jólműködő gazdaság által megtermelt bevételekből, valamint megbecsüli az országban létező összes népréteget, és nem kivételez senkivel.


Nos ezeknek a kritériumoknak ezidáig egyetlen kormány sem tudott megfelelni.


Viszont voltak kormányok amik közelítettek ezekhez az elvárásokhoz, ilyen volt az 1970-es évek Kádár kormánya.

Talán még ide sorolható a rendszerváltás utáni Gyurcsány kormány is.


A mostani kormányal kapcsolatban elég sok kifogás merül fel,

mert sem gazdaságilag sem emberileg sem jogilag nemtudja bizonyítani az igazát.


Ezért én abban bízok hogy a mostani politikai helyzetben létretud jönni egy olyan szövetség amelyik tanult a múlt hibáiból és végre beakarja bizonyítani és betudja bizonyítani hogy lehet jól kormányozni Magyarországot.

2018. dec. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17%

"A Gyurcsány kormány...máig visszasírom a 2006-is győzelmet ahogy földbe tiportuk a törpe diktátort."


Én is emlékszem azokra az időkre. Az MSZP hozta be a piszkos kampányt, ment a sarazás és csak döbbenten néztük, hogy a Fidesz nem veszi fel a kesztyűt, hanem benyelt mindent. Mintha csak tudták volna, hogy válság lesz és nem akartak volna ez idő alatt kormányozni... De azt hiszem sikeresen megértette a Fidesz annak a vereségnek az üzenetét és bővítették az eszköztárukat...

2018. dec. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
1848 után voltak, meg a kiegyezés után is. Az 1 vh val bezárólag óta nem nagyon volt jó
2018. dec. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Lázár kormány, Németh kormány, Horn kormány
2018. dec. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!