Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt már olyan magyar kormány...

Volt már olyan magyar kormány a rendszerváltás óta, amelyik ellen nem tüntettek?

Figyelt kérdés
2018. dec. 21. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bajnai rövid kormányzása idején emlékeim szerint nem volt komolyabb tüntetés.
2018. dec. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Bajai bejelentette: fájni fog.
2018. dec. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem Orbán fáj, pedig be se jelentette :)
2018. dec. 22. 00:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe, Bajnai idején vették el a 13. havimat. Érdekes, elfogadtam, hogy a válság idején nem telik rá, és elhittem, hogy annak végeztével visszakapjuk. Csak hát közbejött Orbán...
2018. dec. 22. 00:47
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Magyarországot nem nagyon érintette a válság, csupán a valutahiteleseket. Nekik fájt ez legjobban és azt a 13. havit az ők segítségükre kellett volna költeni miközben arcátlanul a nemzeti Bajnai bank a külföldi befektetők aránytalanul előnyös kamatait fizette ki belőle.
2018. dec. 22. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

#5

"Magyarországot nem nagyon érintette a válság, csupán a valutahiteleseket. "

Mivel az államadósság majd 2/3-a devizában volt, az önkormányzatok is devizahiteleket vettek fel korábban nagy mennyiségben, így a válság nagyon is érintette Magyarországot.

Magyarország nem csak az államkassza, hanem azok az emberek, akik BEfizetnek ebbe az államkasszába vagy éppen attól függ az életük, hogy mennyi pénzt kaphatnak ebből az államkasszából, mint a rászorulók, nyugdíjasok, betegek, gyerekek, munkaképtelenek stb. Amikor a válság elérte az országot, az nem csak a hitelesekre volt hatással, hiszen rengeteg vállalkozás is becsődölt és az állami alkalmazottaknak is elvették a 13. havi fizetését, rengeteg ember vált munkanélkülivé. Ha nincs pénz vásárolni, akkor mások munkahelye is megszűnik vagy kevesebbet fizet. Pontosan ezért kellett utána az államnak - vagyis a közösségnek - pénzzel besegítenie a hiteleseknek, hogy nekik, a többieknek is visszaállhasson a normális élete. Ekkora hitelválság mindenkire negatív hatással volt, kivételesen még a bankok is kevesebb nyereséggel jöttek ki a dologból.

2018. dec. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező

"Most jut eszembe, Bajnai idején vették el a 13. havimat. Érdekes, elfogadtam, hogy a válság idején nem telik rá, és elhittem, hogy annak végeztével visszakapjuk. Csak hát közbejött Orbán..."

Aha, szóval azt természetesnek vetted, hogy ELVETTÉK tőled a pénzedet, és nem haragszol arra, aki miatt ezt kellett tenni és aki megtette. Arra haragszol, aki nem tudta/akarta neked újra megadni - mikor nem is ígérte és "csak" annyit tett, hogy nőtt az alapfizetésed, javultak a munkaerőpiaci esélyeid, stabilabb lett az ország és nem kell újra elfogadnod, hogy elveszik a pénzed.

Ne is keressek benne értelmet, logikát, ugye?

2018. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem kell keresned, szívesen felhomályosítalak :) Úgy emléxem, nem repestem az örömtől, de korrektnek találtam. Semmi rossz érzés nem maradt bennem Bajnai iránt, sőt, kimondottan kedvelem. Orbánék pofátlanul a baloldal fejéhez vagdossák még mindig, hogy elvették a 13. havit, miközben ők sem adják vissza, pedig állítólag pörög a gazdaság.

Az alapfizetésem nőtt, viszont megszüntették a főtanácsosi címemmel járó pótlékot (pedagógus vagyok), a helyettesítésért nem fizetnek egy vasat sem, az adminisztrációt háromszorosára emelték; a kollégák hullanak, mint a legyek, és hiába van megszabva, hogy hány órát helyettesíthetek max egy nap, nem lehet betartani, mert a gyereket nem lehet felügyelet nélkül hagyni. A munkaerőpiaci esényem, haha, az aztán javult. Bármikor találok állást valamelyik faluban, ahol még rosszabb a helyzet.

Ráadásul a nagynénémnek a rokkantnyugdíját levették 120000-ről 55-re, úgyhogy most őt is nekem és a tesóméknak kell eltartani.

2018. dec. 22. 23:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Magyarországot nem nagyon érintette a válság? A devizahitelek megnövekedett részleteit nem csak azért nem tudták fizetni az emberek mert szimplán emelkedtek a törlesztőrészletek, hanem azért sem mert a válság miatt egy csomó leépítés volt és az emberek elvesztették az állásukat. Magyarország konkrétan a Görögökkel volt egy szinten és nem sok hiányzott az államcsődhöz. Nézd meg a CDS felárakat 2009 600 bázispont ÉS 2012 700 bázis pont. Igaz hogy 2012 ben megint magas volt és akkor már Fidesz volt de 1 az "elkúrt" gazdaságot nem lehet 1 év alatt rendberakni 2. akkor ment a huzavona a IMF-el és elég sokan spekuláltak a magyar államcsődre. Nézd meg most 85 bázispont körül van. Ez a piac képe Magyarországról nem a hitelminősítőké.
2019. jan. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!