Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » #RabszolgaTörvény - Egyoldalú...

#RabszolgaTörvény - Egyoldalú szerződésmódosítással rúgnak ki minket?

Figyelt kérdés

Ma kaptuk meg a jövő évi munka szerződés módosításunkat. Aki nem írja alá, annak ott a másik papír, a felmondás, amit ők már aláírtak az idei évre. Csökkentik a szabadságunkat. Elveszik minden juttatásunkat. Csökkentik a fizetést. Növelik a fizetés nélküli túlórák számát.


Na akkor mi a fideszt lehet tenni itt már?

1 év kell nyugdíjig. Mégis mit tehetek? Fél lábon kibírom? Vagy mire letelik az egy év Fidesz újra megemeli a nyugdíjkorhatárt?


Ez leginkább félelmetes. És az unokáim vállaljanak gyereket ekkora bizonytalanságba?



2018. dec. 27. 17:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

Pedig nem vagy kötelezhető túlórára, ezt mondták a fideszesek! Csak saját akaratodból túlórázhatsz.

Mondjuk ez így van, nem kell túlóráznod ha nem akarsz, de akkor rögtön kereshetsz másik állást :D

2018. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A szabadságodat hogyan csökkentik?
2018. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%
Ez semmi. Nálunk már az van, hogy én fizetek, hogy dolgozhatok. Ha túlórázom, még többet kell fizetnem. Még haza se érek, már indulhatok vissza, mert napi 23 óra a munkaidő. És ha hibázok, megkorbácsolnak. Nem tudom, mi lesz így a dédunokáimmal.
2018. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Szintet lépett a munkaügyes troll.
2018. dec. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 mindentudó99 ***** válasza:
70%
Ha kihagytad volna szabadságcsökkentés részt akkor hihetőbb. És a pótlékról se szól az új törvény. Nem baj próbálkozásnak elmegy. Találj ki hihetőbbet
2018. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
16%

Miért, nem szűnik meg a cafeteria?


[link]

2018. dec. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
35%
Az semmi! Én két órával korábban kelek, mint ahogy lefekszem! Iszok egy csésze HIDEG salakot, bemegyek a gyárba és én fizetek, hogy dolgozhassam! Este hazamegyek, ahol apánk HIDEG vérrel legyilkol minket...ha szerencsés napunk van!
2018. dec. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#1: Valóban nem vagyok kötelezhető a túlórára. Sőt! Nem vagyok kötelezhető a szerződés aláírására sem. Csak nálunk nincs másik munka, amire tudnék jelentkezni.

A túlórát nem fizetik jövőre, hanem csúszni lehet majd és mivel leépítés lesz, ezért lesz túlóra. Ha nem én vállalom, a többieknek kell. És ezzel "zsarolnak", hogy ha nem vállalom, velük tolok ki.


#2: "A szabadságodat hogyan csökkentik?"

Éves szinten 5-el csökkentették a szabadságokat.


@Kolompár és társai - gyenge poénokkal próbáltok témát terelni. Nem jön össze. Ahhoz túl valóságos a jelenlegi szitu.


@mindentudó99 - Te hitből építesz, akkor sajnállak, mert ez a politika és nem a vallás topik. Ezek valós dolgok. És bizony az új szerződés a kormányhivatalban, ahol dolgozunk csökkenti számunkra a szabadságot.


#cafetéria: nálunk megszűnik teljesen. Ez nem kérhető, nem jár, hanem adható és nem számíthat rá a dolgozó. Ahol van piaci verseny (nálunk nincs), ott ezzel játszanak.

2018. dec. 27. 20:18
 9/21 Estádio de Felchút ***** válasza:
80%
Az hagyján, komám! Tőlünk január 1-től belépőt szednek, ha dolgozni megyünk. Ezt űberelje a főnököd.
2018. dec. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"#2: "A szabadságodat hogyan csökkentik?"

Éves szinten 5-el csökkentették a szabadságokat."

Azt hogyan? Törvényben van szabályozva!

2018. dec. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!