Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem szeretik,...

A magyarok miért nem szeretik, hogy az állam támogatja őket, miért akar a sok kapitalista fizetős egészségügyet, fizetős oktatást, miért akarják nehezíteni az életemet?

Figyelt kérdés

Egy csomó ilyen kérdés van itt a gyk-n,hogy mikor lesz már végre szabad kapitalizmus.

Én nem akarok olyan világot,mint amerikába.Nem akarok fizetős egészségügyet meg fizetős oktatást.Azt akarom,hogy az állam támogasson mindenbe,így is túl kevés szerepe van az államnak az ember életében.A munkát meg a lakást is a seggem aká kéne rakniuk,ahogy Kádár apánk tette.

Egyedül én nem boldogulok ebben a világban,ha ilyen “szabad kapitalizmus” lenne,hamAr éhenhalnék



2018. dec. 29. 12:47
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
49%

+ az usa ban ott dögelesz meg az utcán ha nincs biztosításod

Rákos vagy? Akkor add el a házad.

2018. dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
78%
Éljen Kádár János!Ő lakást meg munkát adott mindenkinek.Cserébe annyit kért hogy ne menjünk nyugatra.De sokaknak mégsem tetszett,megbuktatták a rendszert.Azóta csak a vergődés van.Kevés fizetés magas lakossági adókkal és külföldre menekülés.Hát kellett ez?Inkább maradt volna minden a régiben.
2018. dec. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Éljen Kádár János!!!
2018. dec. 29. 13:45
 14/33 hájaaa ***** válasza:
100%
Azért mert van egy úgynevezett emberi méltóság(már akinek). Ami szerint Én magamnak teremtem meg a jó létemet és ha baj van akkor is én vagyok érte a felelős. Lehet itt támaszkodni az államra, ha baj van és be lehet vonulni az állami egészségügybe(ami nem ingyenes, havi hétezerx forint havonta). Ha választhatnék, h állami vagy magánegészségügybe vonuljak akkor 10emberből 9 az utóbbit fogja választani. Inkább fizetek valamivel többet egy egészségbiztosításért és fixen ellátnak, nem mint egy szardarabbal beszélnek, és nem kapok mindenféle fertőzést a nem megfelelő higiéniai okok miatt.
2018. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a valamivel több, az sokkal több. A magánellátás néhány napra annyi, mint egy ember havi keresete. Nem véletlenül van az, hogy az emberek nagyrésze nem engedheti meg, hogy magánkórházakba mehessen.
2018. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert jelenleg az adómból amit egészségügyre meg nyugdíjra vonnak kb 3 magánbiztosítást lehetne kifizetni. Pofátlannak tartom, hogy ennyi pénzért nem kapok semmit. Persze ezzel szerencsésnek mondanak, mert van pénzem magánellátásra... ugyan így a nyugdíj. Ha csak a felét.megtarthatnám annak a penznek, akkor biztosítva lenne az öregkorom, se azt nem lehet, fizetek és semmit sem fogok kapni cserébe. Ne érts félre, szívesen fizetnék adót ha járna érte valami. Akár többet is mint amibe az en ellatasom kerul, de elvárnám, hogy ennyi pénzért kapjak is valamit
2018. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

12-es válaszoló és kérdező: tetszettek volna forradalmat csinálni. Még annyit: Czermanikotok idején sem volt mindenkinek munkája, ez csak legenda. Munkahelye -vagy ha úgy tetszik, állása volt mindenkinek.

'A munkát meg a lakást is a seggem aká kéne rakniuk,ahogy Kádár apánk tette.'

Igeeen, a s*ggecskéd ne nyalják ki véletlenül?

Am akkora trollkérdés, mint egy 12 emeletes bérház.

2018. dec. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

A szocializmus összeomlott. A piacon minden cége 1 perc alatt ment tönkre. Ikarus, Orion, Csepel. Pocsék minőséget gyártottak, drágán. A csepel kerékpár egy rémálom volt, csak a szovjet múlta alul minőségben. Semmi nincs ingyen. Akit próbálnak megfejni és teheti menekül. Nyugatra vagy a feketegazdaságba. Aki teheti minimálbéren dolgozik. A többi zsebbe. Akinek van pénze az fizet az ellátásért.

Ha ingyen lenne a kenyér gondolod lehetne kapni?

2018. dec. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

A magyarok szeretik, ha az állam támogatja őket. Imádják a tutujgatást, az ingyenes, alanyi jogon járó állami mindent.

Csak van pár megtévedt bárányka, aki szajkózik itten mindenféle hülyeségeket arról, hogy ami ingyenes, annak is megfizeti valaki az árát, az állami osztogatás pedig több kárt okoz, mint hasznot. Ők egykoron mindenféle gyöttment városi irodisták meg éételmiségiek vótak, akik nagyon ráérnek, bezzeg, ha gyünnének ide a téjeszbe kapááni, akkó' nem vón' ennyi idejük. Mostanra már lassan Soros-ügynök lesz belőlük Kádár leghűbb tanítványának uralma alatt.

2018. dec. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel hogy hatékony e vagy sem.Magasról leszarom.Amíg fogják a kezem és a seggem alá rakják a munkát,nekem megfelel.
2018. dec. 29. 17:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!