Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Népszavazással el lehetne...

Népszavazással el lehetne érni hogy legális legyen a petárdázás Magyarországon?

Figyelt kérdés
Úgy tudom ezzel kapcsolatban ki lehetne írni népszavazást, mert csak költségvetési témákban nem lehet népszavazást kiírni. Az érvem a petárda legalizálása mellett a következő: semmit se ér a tiltás, nincs minden ember mellett rendőr hogy tetten érje a petárdázókat. Csak illegális forrásokból tudnak petárdát venni az emberek és ezek a pirotechnikai eszközök nincsenek bevizsgálva, tavaly 2018-ban egy 17 éves lány kezében felrobbant egy petárda, pedig ígéretes citeraművész volt - amputálni kellett több ujját is.
2019. jan. 1. 01:30
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
17%
Én az ilyen kérdések láttán az OPNI újranyitásáról írnék ki inkább népszavazást... Pont hogy még keményebben kéne büntetni a petárdázókat.
2020. jan. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
82%

21 : "Én az ilyen kérdések láttán az OPNI újranyitásáról írnék ki inkább népszavazást."


Ebben az elmebetegség az, hogy nálunk, az egész Europában a gyerekek számára is szabadon vásárolható petárdákat sem lehet használni még a felnőtteknek sem.

Ebben a videoban: https://www.youtube.com/watch?v=XM9D4Xr0s8k&feature=youtu.be a manus bemutat pár nevetséges méretű kb a szallag patronnal egyenértékű petárdát, amit külföldön 14 éves kor alatt is megvásárolható, de nálunk még a felnőttek számára is tiltva van.

Az örület az, hogy nálunk a kormány nem hogy gyereknek nézi, hanem inkább még a gyerek szintnél is alacsonyabbra degradálja a felnőtt választásra jogosult állampolgárokat, amikor tíltja a máshol gyerekjátéknak árult eszközöket.

2020. jan. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Sajtoslángos_21 válasza:
22: Azért az sem normális, hogy a 10 éves taknyos is megveheti a petárdát és felügyelet nélkül dobálja mindenfélé, mert gondolom, hogy ha egyedül veszi meg akkor egyedül is használja, egyébként nem zavar, hogy illegális a petárda mivel tüzijáték is teljesen jó, nem kell, hogy a sok b@szottarcú dobálja az udvaromba meg a kocsim alá a petárdákat!
2021. okt. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 vyrob ***** válasza:
nem zavar, hogy illegális a petárda mivel tüzijáték is teljesen jó, nem kell, hogy a sok b@szottarcú dobálja az udvaromba meg a kocsim alá a petárdákat! Engem meg zavar képzeld el :) Senkit nem tartott vissza régen sem semmilyen gyenge elméjű tiltás sem régen is tilos volt a 90 es években is , még is elment 10 ezer darab egy lakótelepen igazából a szlovák haverom már röhögött feléjük már rég nincs annyi petárda mintsem ahol illegális :) Ugye a tiltott gyümölcs mindig a legédesebb gyümölcs Visszatérve a kertes témára sajtos lángos valóban van ilyen de azért ne higgyük már hogy minden szilveszterkor külön petárda csapatok szerveződnek hogy más kertjébe dobhassák a petárdát alatomosan nem vitatom előfordul de ritka anno mikor mi anno dobáltunk másnap nekem is a nyakamra akart lépni a szomszéd hogy hogy mertük a kertjét dobálni petárdával,, természetesen mentem takarítani és el kellett magyarázni neki hogy egy amin bot van az nem petárda hanem visszaesett rakéta maradvány ami meg petárda volt elmondtam eldobtuk háztól messzire és bizony a végtermék a csonkot azt oda lőtte be meg is mutattam neki utána egy titán mega petárdával arra fordítottam a végét az ut végén amerre a kert volt és jé annak a vége is beszált a kertbe és rengeteg ilyen volt kertvárosi résznél hogy a végtermék a kertben landolt de azt nem vágták be hanem a robbanás odarepítette a csonkot vagy kocsi alá ilyenek.
2022. jan. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Bár lehetne
2023. okt. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nagyon jó lenne
2023. okt. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!