Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyaroknak mi lenne a...

A magyaroknak mi lenne a megfelelő gazdasági vonal?

Figyelt kérdés

Van egy jelenlegi rendszer, ami rossz minőségű állami szolgáltatást ad ( rossz egészségügy, rossz oktatás, rossz infrastruktúra, alacsony nyugdíj, stb ), magas adókért cserébe. Ez mindenkinek rossz, senkinek nem felel meg.

Van a liberális piac, miszerint az állam kordában tartja a piacot, de nem szól bele. Alacsony adók vannak, de rossz minőségűek a szolgáltatások. Ez nem felel meg, mert "nehogy már egy magán cég kezelje a nyugdíjam, vagy ha rossz biztosítást kötök, rámenjen az életem egy betegségre".

Van a "gondoskodó" állam, azaz magas adók*, és jó minőségű állami szolgáltatás. De ez se felel meg, mert nehogy már a fizetés 40-50%-a elmenjen adókra, hát mit képzelnek ők magukról.

Tehát a magyaroknak tulajdonképpen mi felel meg? Melyik lenne a megfelelő irány?

*a fizetés kb 30-40%-a SZJA, ezen felül van a nyugdíj és a TB többnyire a magánszektorban. Tehát kb a fizetés 40-50%-a megy el kötelező jelleggel, amiből az állam kb 30-40%-al tud gazdálkodni, hiszen a többi magánkézben ( egészségügyi biztosítás, MANYUP ) van. Ezzel szemben nálunk ez csupán 15% SZJA +18% nyugdíj+TB, tehát a fizetés 1/3-a megy el. Ezzel viszont teljes mértékben az állam gazdálkodik, és gyakran nem is arra fordítják amire kéne. Persze ezen kívül van ÁFA és összesen 58 fajta adónem, de ez máshol is így van, max mennyiségre van kevesebb adó, illetve mások a %-ok. Alacsonyabb az ÁFA, de alacsonyabb a gyógyszerek támogatása is, és hasonlók.


2019. jan. 5. 02:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

'A kommunizmus megfelelő.'


Utópisztikus és az elméletileg bevezetőnek szánt szocializmus is bedöglött Európa-szerte -nem tudott megbirkózni a gazdasági válságokkal-, ráadásul nem is gazdasági vonal. Összekevered a tervgazdasággal.

2019. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Ha engem kérdezel, én nem akarok semmilyen egészségügyi járulékot fizetni, mikor sosem járok orvoshoz, ha mégis valamilyen baleset ér, inkább kifizetek egy egyszeri nagy összeget, mintha havonta levonnák a járulékot."


Ez addig szép és jó, amíg nem figyel be egy komolyabb baleset, mondjuk autóbaleset. Te eszméletlen vagy, a sérüléseid miatt jobb is hogy így tartanak, az ellátásod első blikkre 5-6 milliót tenne ki. Mit tegyenek a mentők, a kórházi dolgozók? Honnan tudják, hogy neked van vagy lesz pénzed kifizetni?


Kérdező:

"Van a "gondoskodó" állam, azaz magas adók*, és jó minőségű állami szolgáltatás. De ez se felel meg, mert nehogy már a fizetés 40-50%-a elmenjen adókra, hát mit képzelnek ők magukról."


Te úgy látod, hogy van értelme az államot kitömni? Nem csak az elmúlt 8 év eseményei miatt, amikor a pénz elveszti közpénz jellegét, hanem az elmúlt 30 év miatt. Én nem.


"Van a liberális piac, miszerint az állam kordában tartja a piacot, de nem szól bele. Alacsony adók vannak, de rossz minőségűek a szolgáltatások. Ez nem felel meg, mert "nehogy már egy magán cég kezelje a nyugdíjam, vagy ha rossz biztosítást kötök, rámenjen az életem egy betegségre"."


Én megkérdezném a svájciakat vagy az amerikaiakat, magán TB, magánnyugdíj. Szerinted ott rosszak a szolgáltatások? A liberális piac velejárója, hogy ott rosszak a szolgáltatások?


Nálunk a gondoskodó állam elmélete megbukott, a liberális piac elmélete megbukott, Bazz, nem lehet hogy ezek a modellek jók és velünk van a baj? Lehet ki kellene nőni a bangladeshi szintű pénzügyi gondolkodást és akkor lehetne egy jót választani, vagy mindkettő lehetne jó :D


A gondoskodó állam rendszerét például maga az állam és a politikusaink teszik taccsra évek óta. Mit tesz a nép? Ugyanazokat az idiótákat szavazza be a parlamentbe :D

2019. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"Én megkérdezném a svájciakat vagy az amerikaiakat, magán TB, magánnyugdíj. Szerinted ott rosszak a szolgáltatások? A liberális piac velejárója, hogy ott rosszak a szolgáltatások?"


Tisztában vagyok vele hogy a magánszolgáltatások jók, de az államiak rosszak. Pont ez a lényege: az állam ráhagyja a piacra, ami pedig a kereslet-kínálat, ár-minőség szerint működik. Minél jobb minőséget, minél olcsóbban. Ez a verseny alapja.

2019. jan. 5. 15:39
 14/17 anonim ***** válasza:

Mi nem akarunk liberalizmust meg magánnyugdíjat,magán egészségügyet.

Gondoskodó államot akarunk.Nem lesz itt soha sem liberalizmus,szerencsére sosem kerültök kormányra.

2019. jan. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14# ha gondoskodó államot szeretnél, gondolom nem a fideszt támogatod. A gondoskodó állam olyan, mint mondjuk Dánia. Vagy bármelyik Skandináv állam.

Ráadásul kevered a gazdasági liberalizmust és az ideológia liberalizmust. Nem hibáztatlak, a kormány immár 9. éve ezen töri magát, hogy ne tudjanak különbséget tenni az ideológia és a gazdaság között az emberek.

2019. jan. 6. 00:28
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem a Fideszt támogatom.De a Fidesz még mindig jobb,mint a liberális ellenzék,akik megszüntetnék az állami támogatásokat.
2019. jan. 6. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
16# ezt a blőd hülyeséget honnan hallottad? Senki nem akarja megszüntetni az állami támogatásokat. Ja hogy vizsgálni akarják őket, hogy ne csak kormánypártiak kapják? Bocsánat hogy nem lehet szabadon lopni.
2019. jan. 6. 03:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!