Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyaroknak mi lenne a...

A magyaroknak mi lenne a megfelelő gazdasági vonal?

Figyelt kérdés

Van egy jelenlegi rendszer, ami rossz minőségű állami szolgáltatást ad ( rossz egészségügy, rossz oktatás, rossz infrastruktúra, alacsony nyugdíj, stb ), magas adókért cserébe. Ez mindenkinek rossz, senkinek nem felel meg.

Van a liberális piac, miszerint az állam kordában tartja a piacot, de nem szól bele. Alacsony adók vannak, de rossz minőségűek a szolgáltatások. Ez nem felel meg, mert "nehogy már egy magán cég kezelje a nyugdíjam, vagy ha rossz biztosítást kötök, rámenjen az életem egy betegségre".

Van a "gondoskodó" állam, azaz magas adók*, és jó minőségű állami szolgáltatás. De ez se felel meg, mert nehogy már a fizetés 40-50%-a elmenjen adókra, hát mit képzelnek ők magukról.

Tehát a magyaroknak tulajdonképpen mi felel meg? Melyik lenne a megfelelő irány?

*a fizetés kb 30-40%-a SZJA, ezen felül van a nyugdíj és a TB többnyire a magánszektorban. Tehát kb a fizetés 40-50%-a megy el kötelező jelleggel, amiből az állam kb 30-40%-al tud gazdálkodni, hiszen a többi magánkézben ( egészségügyi biztosítás, MANYUP ) van. Ezzel szemben nálunk ez csupán 15% SZJA +18% nyugdíj+TB, tehát a fizetés 1/3-a megy el. Ezzel viszont teljes mértékben az állam gazdálkodik, és gyakran nem is arra fordítják amire kéne. Persze ezen kívül van ÁFA és összesen 58 fajta adónem, de ez máshol is így van, max mennyiségre van kevesebb adó, illetve mások a %-ok. Alacsonyabb az ÁFA, de alacsonyabb a gyógyszerek támogatása is, és hasonlók.


2019. jan. 5. 02:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha engem kérdezel, én nem akarok semmilyen egészségügyi járulékot fizetni, mikor sosem járok orvoshoz, ha mégis valamilyen baleset ér, inkább kifizetek egy egyszeri nagy összeget, mintha havonta levonnák a járulékot.

A nyugdíjjárulék viszont jó, bárkinek, aki amúgy nem lenne hajlandó megtakarítani pénzt a későbbiekre.

Szerintem legalább egy részét az egyén döntésére bíznám, ahogy fentebb írtam, lemondhatsz az ingyenes egészségügyi ellátásodról és nem kell egészségügyi járulékot fizetned.

Az adók többsége közönséges lopás, mint a vagyonszerzési jutalék. Az állam is ahogy gazdálkodik az adófizetők pénzéből, az is lopás. Már régóta így ment, de az is lehet, hogy a kezdettől fogva.

2019. jan. 5. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Én inkább piacpárti vagyok.
2019. jan. 5. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Elmegy a fizetésed 40%, és annak a 60%-nak is elmegy a 20%, szóval 48% marad a zsebben abból amit megtermeltél. Ha már a fizetésemet felét levonják szerintem joggal háboroghatok :)
2019. jan. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Alapjából véve nekem a skandináv modell a szimpatikus. Magas adók, de cserébe magas színvonalú állami szolgáltatások, kiváló szociális hálóval. Csakhogy itt Magyarországon egyszerűen képtelenek nem lenyúlni, meg nem marhaságokra elszórni a közpénzek igen magas százalékát, ráadásul rengeteg az adócsaló, trükközgető, "megoldjuk okosba" ember, ezért nekünk szerintem inkább a másik irány lenne jó.
2019. jan. 5. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
5%
A kommunizmus megfelelő. Nincs dó nincs lopás nincs pénz. Mindenki megél aránylag elfogadható szinten és senki sem harácsol vagyont.
2019. jan. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

"A magyaroknak mi lenne a megfelelő gazdasági vonal?"


Az ha Magyarországot egy szakértői kormány vezetné amit kimondottan szakmai alapon pályázat útján választanának ki és ez a kormány a népjólét megteremtésére esküdne fel, valamint felelősségre vonható visszahívható lenne, teljes erkölcsi és vagyoni felelősséget vállalna a kormányzásáért.

Ebben a kormányzási rendszerben az állam mindent megtenne az állampolgár jólétének a biztosítása érdekében, A beszedett adókat nem lopnák el azokkal az államnak fillérre el kellene számolni félévente, így nem lennének a lopásokból eredő veszteségek ezért az adókból egy jó színvonalú oktatást, egészségügyet, stb- lehetne biztosítani viszonylag alacsony adók mellett. Magyarországon nemlehet egyszemélyes vezetéssel kontrol nélkül kormányozni az országot, mert pillanatok alatt megjelenik a saját zsebre dolgozás, Ezt láthatjuk most is azorbán kormányzása kapcsán, önös érdekek mentén osztogatja az állami megrendeléseket az állam pénzét az ismerőseinek rokonainak barátainak a strómanjainak, mindenki fontosabb neki a Magyar embereknél, akiket sunyi ígéretekkel kábít, csak egy példa elrugaszkodásról meg felemelkedésről és gyarapodásról szónokol, csak azt nem mondja hogy mindezt nem a népre érti hanem az általa kedvezményezett fidesz milliárdosokra, ezeknek a milliárdosoknak be is következett a gyarapodásuk, a népnek meg lök egy kis alamizsnát, miközben egyre jobban elnyomja ezt a népet akiknek az adójából taníttatja a gyerekét Svájci egyetemen eközben állandóan azt hangoztatja hogy neki csak adóssága van és nincs vagyona, nagy jólétben és gazdagságban él ő és a pereputtya a néptől ellopott milliárdokból.


Hát kb ennyi, de nagyon leegyszerűsítve.

2019. jan. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
8%
Kommunizmus
2019. jan. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

1#



3# "Elmegy a fizetésed 40%, és annak a 60%-nak is elmegy a 20%, szóval 48% marad a zsebben abból amit megtermeltél. Ha már a fizetésemet felét levonják szerintem joggal háboroghatok :)"

Elmegy a fizetésed 33%-a, aztán egyéb adók nevén még a fizetésed több mint fele. Nem hiszed? Maga az ÁFA 27%, ami azt jelenti hogy a bruttó fizetésből érkező adók és az ÁFA együtt viszi el a fizetésed kb 51%-át. És erre jön az ingatlan adó, a bankadó, az népegészségügyi járulék, a dohány termékek és alkoholok után fizetendő adók, a járművek után az adó, stb.

Viszont ugyanezek az adók más néven, más mértékben megvannak külföldön is. Tehát ott levonják a fizetésed 40%-át, mint adót, majd ugyanúgy fizetsz egyéb járulékokat, a dohány- és alkoholtermékek után, van ÁFA, stb. Tehát ott elmegy a fizetésed kb 2/3-a adókra.

2019. jan. 5. 11:21
 9/17 anonim ***** válasza:
Alacsony adók (mindenkinek több marad a zsebben). Ezért az állami szolgáltatások minimálisra csökkentése.
2019. jan. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

1# "Ha engem kérdezel, én nem akarok semmilyen egészségügyi járulékot fizetni, mikor sosem járok orvoshoz, ha mégis valamilyen baleset ér, inkább kifizetek egy egyszeri nagy összeget, mintha havonta levonnák a járulékot."


Egyébként Kínában ez a módszer megy. Élet-halál kérdés esetén SE műtenek meg, ha nem fizeted ki a műtétet. Elméletben ilyen nem létezik, sürgősségi beavatkozás esetén megműtenek aztán adják a számlát, minden más esetben előre kell fizetni, de nagyon gyakran meg se műtenek amíg nem fizetsz.

Illetve Amerikában is hasonló rendszer megy, sokan olcsóbb biztosításokat kötnek ( ott kötelező TB-t fizetni, csak biztosító társaságnak, nem pedig az államnak ), majd ha műtét kell hitelt vagy jelzáloghitelt vesznek fel, eladják a kocsit, házat, stb.

De ment a zöld, mert ez a te véleményed, te a liberális gazdaságban hiszel ( alacsony adók, kevés juttatás ).

2019. jan. 5. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!