Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten teljesen befagyott...

Budapesten teljesen befagyott a gyerekvállalási kedv. Ez a Fidesz családpolitikájának 100% kudarca?

Figyelt kérdés

Soha nem született még ilyen kevés gyerek, mint 2019-ben ez idáig számolva. Ha így megy tovább, rekord alacsony lehet a fővárosi gyerekszületés szám. Ez szakértők szerint is egyértelműen az utóbbi időben hihetetlen mértékű ingatlan/albérlet ár robbanásra vezethető vissza, az utóbbi években megháromszorozódtak a lakásárak Budapesten. Ilyen válságos helyzetben az emberek nem tudnak mást tenni, mint még jobban összehúzódni, összezsúfolódni, ott maradni mamahotelben aki teheti még 30-as éveiben is, és persze lemondani a gyerekvállalásról. A munkabérek egyszerűen nem tudták követni a lakásár emelkedést.

Ennek a helyzetnek a kialakulásában, nagyban segített a Fidesz gazdagoknak kedvező, ingatlanár növelő politikája, a CSOK, az építőipar közpénzből való felfújása, az AirBnB adókedvezmény meg stb. Ez a szélsőségesen gazdagoknak kedvező, középosztályt és fiatalokat elnyomó gazdaság/ingatlan politika vezetett a rekord alacsony születés számhoz, és ahhoz, hogy még azok is akik eredetileg 1-2 gyerekes családot terveztek, most le kell mondaniuk erről vagy halogatniuk kell úgy 40 éves korukig a gyerekvállalást?



2019. jan. 9. 09:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%

6. Válaszolóval értek egyet.

Ha eljön az ideje akarok gyereket, többet is, de SEMMIKÉPPEN nem vagyok hajlandó ebben az országban világrahozni. Csak és kizárólag külföldön.

Nem akarom hogy a gyerekeim fejét ezzel a nemzetidicsőkeresztén hígf0ssal tömje a környezetük, azt pedig végképpen nem akarom hogy egy ilyen neofasziszta rezsim "katonáiként" nőjenek fel.

Épp ezért, nem fogom megtanítani őket a magyar nyelvre, sem pedig a magyar kultúrával nem fogom traktálni őket.

Minél messzebbre kerülik ezt a putrit annál jobb és kiegyensúlyozottabb életük lessz.

Jahh és még csak 50 órát se kell melózniuk egy fckin érettségiért :D

2019. jan. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%

Srácok ezek kifogások!

Kérdező, egyetlen oka van ennek és az semmi más mint egy jelentős elváltozás a gondolkodásmódban!

Ne keresd az anyagiakban, ne keressétek a túlterheltségben, a családi háttérben az okokat, köze nincs hozzá és előtted/előttetek van erre számos élő példa, miért gondoljátok, hogy bármi köze lehet hozzá, ha előttetek van annak cáfolata?


Gyerekvállalást az halogat, ahol minimum az egyik fél nem akar még gyereket, mert még nem tartja készen magát erre. Az igazság az, hogy erre sosem lehetsz felkészülve, de lényegtelen... a lényeg, hogy ott az egyik vagy mindkét fél hülyíti a másikat, és kifogásokat próbál eladni a másiknak nyomós okként! Általában működni szokott. Több példa van erre ismerősi körömben is.

2019. jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig a megfontoltságot jellemzi inkább ez. Minek szülnél egy 1 szobás albérletbe gyereket, azért, hogy ne tudj neki mindent megadni, amit szeretne? Az, hogy anyagilag nem engedhető meg az, hogy gyerek születhessen, nem kifogáskeresés, hanem követendő példa kellene hogy legyen azoknak, akik családi pótlék miatt, meg a nagyszülők kérésére szülnek.
2019. jan. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

"A gyerekvállalás pedig nem lehetőség, hanem gyakorlatilag kötelesség volt"

Nagy baromság. Ez olyan mintha most azt mondanád, hogy facebook-ozni manapság kötelező. Nem kötelező, csak szokás. Ugyanúgy csak egy szokás volt régebben gyereket nemzeni, divat volt, most már meg nem divat. Ennyi.

2019. jan. 9. 21:39
 15/22 anonim ***** válasza:
Jólvan, ha így gondolod, rendben.
2019. jan. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Na! Akkor mégiscsak hasonló véleményen vagyunk! Mindegy, hogy divatnak nevezzük ezt vagy bárminek, bár én inkább azt mondanám, hogy természetes volt. Én ezért okolom az összes kormányt, ami itt felvonult a rendszerváltozás óta (Orbánékat is, mert fordítva ülnek a lovon), okolom a szüleinket és okolom a médiát!


13-mas. Minek???

Mi mindent? Miért neked mi mindent tudtak biztosítani a szüleid gyerekként? Hová születtél? Nincs olyan, hogy egy gyerek anyagilag nem engedhető meg! A totálisan szélsőséges eseteket hagyjuk, amikor valóban kimondható a felelőtlenség, de teljesen rossz helyre rakjuk ezt a dolgot, hogy mi az a pont, ahol felelőtlenség. Egy gyerek felnő egy cipőben egy viskóban és felnő a most per pillanat ideálisnak vélt körülmények között is és felnő kimondott jólétben is! Én példának okáért egy szoba-konyhába "érkeztem"! Aztán később alakult, bővült a ház, lett szobám. A gyereknek amúgy is melletted a helye, amíg pici. 1 szobába veletek, nem csak lehet, oda kell "születnie", veletek egy szobába!

Hamar megtanultam azt, hogy nincs és nem lehet. Attól még iszonyatosan jó gyerekkorom volt és csupa jó emlékem van, szerettem gyereknek lenni.

Aztán nem volt ám semmi! Anyámék nem kaptak segítséget az építkezéshez, azé' mert én kilátásba kerültem! Nem lett több emiatt a fizetésük. A gyes anyám fizetésének a harmada volt! Tudod mi volt? Tejjegy b.... meg! Na az! Az volt!

2019. jan. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi koze a politikanak a gyerekvallalashoz. En pont azt latom, hogy korulottem azok szulnek, akik nem kimondottan engedhetik meg maguknak, akar pl. el sem koltoztek a szuleiktol, de `majd lesz valahogy` alapon megoldjak (vagyis a csalad segit nekik...), azok a parok meg, akik viszonylag jol elnek, megtehetik, hogy vegyenek lakast, esetleg szorakozasra, utazasra is van penzuk, azoknak nincs, vagy nem is lehet gyereke.


A lakasaraktol meg vegkepp nem fugg a gyerekvallalasi kedv. Foleg, hogy Mo.-on nagyon olcson lehet lakashoz jutni, csak nem kell ragaszkodni, az `ahol felnottem, a szuloktol egy utcanyira` elvhez, hanem szetnezni az egesz orszagban. Akkor meg hitelt sem kell felvenni. Mi pl. 2 eve igy csinaltuk, es nem erdekelt, hogy melyik csaladtag nyafog miatta, hogy messze van (Mo.-on belul amugy sincs semmi messze, annyira kicsi), es nincs ott ismeros, stb. hanem belevagtunk. Es jol is tettuk, mert azota mar szepen felment az ara.

De allitom meg mindig vannak olyan varosok (pl. Komlo rendszeresen szembejott velem, amikor ingatlanhirdeteseket neztem) ahol nagyon olcson lakashoz lehet jutni. Persze van, akinek nem jo a lakas kezdetnek sem, mert nagy haz kell, es inkabb hitelt vesz fel. Kinek mi a prioritas. Szerintem egy alacsony rezsiju kis tehermentes lakasban sokkal konnyebb felretenni is, es nehany even belul lehet hazat venni, ha nonek az igenyek.

De van aki szeret elete vegeig hitelt torleszteni (mondjuk erdekes, olyannal en meg sosem talalkoztam, aki meg tudta volna mondani, hogy a futamido vegere mennyinel fog megallni az adott ingatlan veteli ara), de akkor viszont ne panaszkodjon, hogy fizetnie kell a havi torlesztoreszletet, amit meg idonkent meg is emelnek.

Ehhez szinten semmi koze a politikanak, vagy barmelyik kormanynak, itt szokasokrol, egyeni dontesekrol van szo. Meg a csaladot sem lehet okolni. Igen, sok helyen osztjak az eszt, de akkor mi van? Nem kell mindenkire hallgatni, hanem keresni a lehetosegeket. A bunbak-keresesnel sokkal celravezetobb az energiankat megoldaskeresesre osszpontositani.

2019. jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A legszegényebb országokban születik a legtöbb gyerek. Miért baj az, ha valaki átgondoltan vállal gyereket, nem a nyomorba szül? Akkor szerintem jobb is, ha nem akar, vagy csak 1-2-t. Nem kötelező 3-at, csak a CSOK miatt.
2019. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

'Akkor szerintem jobb is, ha nem akar, vagy csak 1-2-t. Nem kötelező 3-at, csak a CSOK miatt.'


Milyen 3 gyerek? El vagy tévedve. Sokan egy gyereket sem vállalnak, vagy max egyet, pedig magyar viszonylatban jól élnek.

2019. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Pont ez az, hogy viszonylag jól élnek, és mégsem vállalnak gyereket. Nem az ingatlan árak miatt. A kettő egymástól független.
2019. jan. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!