Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon lehet azt...

Magyarországon lehet azt mondani, hogy haiti nemesség van?

Figyelt kérdés

A haiti nemesség az állam által létrehozott és frissen kinevezett arisztokrácia, amelynek nincsenek gyökerei. Csak egyik napról a másikra lett.


Magyarországon nemcsak hatalmas pénzeket tesznek el a politikusok, de kastélyokat vásárolnak, jellegzetes úri mulatságokat űznek, mint méregdrága vadászatok, királyi páholyok elfoglalása, vagy akár most a hercegi étkezés potom áron, amit a Gundel étterem biztosít.


Ezenkívül szülőhelyeiket családi birtoknak tekintik, más településeket latifundiumokként kezelik.


Régi nemességre jellemző volt a fiktív családfa, amely Noéig ment vissza. Annak hitelességében az egyszeri ember nem kételkedett. Mostanra az ország vezetői gyakorlatilag olyan személyek egyenesági leszármazottjának állítják magukat, mint Kossuth, Széchenyi, Rákóczi, Szt. István, stb.



2019. jan. 9. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom ha muszáj akkor, igen.
2019. jan. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverd az újgazdagokat az arisztokráciával!

Attól még, hogy valakinek valahonnan van annyi pénze, hogy kastélyt vegyen, attól még nem lesz nemes.

"...akár most a hercegi étkezés potom áron,"

Azért én egy babfőzeléket fasírttal nem neveznék hercegi étkezésnek.

"Régi nemességre jellemző volt a fiktív családfa, amely Noéig ment vissza" Ez viszont nettó baromság!... de a többi sem kutya.

2019. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem nettó baromság a fiktív genealógia. Miként az is színigazság, hogy az Igazságos Mátyás idején volt messze a legtöbb okirat hamisítás Mo.-n
2019. jan. 9. 14:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mostanra az ország vezetői gyakorlatilag olyan személyek egyenesági leszármazottjának állítják magukat, mint Kossuth, Széchenyi, Rákóczi, Szt. István, stb."


Ěn még erről nem hallottam de, de szerintem az itt levők 99% sem

2019. jan. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#3

Nem lenne fair részemről veled erről vitatkozni.

Hogy miért nem, azt inkább megtartanám magamnak.

2019. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

"És ha eltűnnek a kommunisták, jönnek majd a félművelt, sunyi parasztok."

(Márai Sándor - 1952.)

2019. jan. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Volt már olyan fideszes főnököm, aki egy felsőbbrendű, új nemesség tagjának tekintette saját magát és a baráti körét. Elképelheted, hogy milyen volt a viselkedése.

Ezek teljesen komolyan vissza akarják állítani az 1945. előtti világot. Ha ezt valaki mesélte volna nekem, csak legyintek rá egyet, de így, hogy tapasztaltam, teljesen más.

2019. jan. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#5 Miért nem? Történelemmel foglalkozom, ebből tudom ezt.
2019. jan. 9. 14:34
 9/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
A szar az szar, akárhogyan is nevezed.
2019. jan. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Szarból nem lehet várat építeni hát még nemesi kastélyt.

És már a szar is le van szarva..


Lehet hogy lesz erre pár évtized múltán valami jó magyar szó a Ner-lovag van most is rá - Orbán hűbéresei.

Szóval aki ez alatt a rezsim alatt gazdagodott meg durván a politikai összeköttetései révén állami megbízásokból az adófizetők és az Unió pénzén.


Mert visszakövetelni szinte lehetetlen lesz tőlük.

2019. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!