Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire segíti a közmunka...

Mennyire segíti a közmunka azt ami a célja?

Figyelt kérdés

Én ennek értelmét nem látom.

Pénzügyön dolgozom önkinél valamint kozfoglalkoztatottakkal. Nevetséges béreket kapnak. Itt 9 órát dolgoznak, nem 8at. Ami meglepett ma, hogy van közmunkás, aki 2 diplomával rendelkezik.


2019. jan. 9. 17:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Tudjátok miért? Én sem tudom. Csak sejtem... Adotartozasa van az önkormányzat felé....

De 4. éve dolgozik így. 4. éve!!!

81 530 ft bruttó bérért.

2019. jan. 9. 17:21
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Két diplomával miért közmunkás?Az az ő hibája.Közmunka fontos dolog,mert előtte segélyezték az embereket és elszoktak a munkától,esélyük sem volt visszakerülni a versenyszférába.Egy ugródeszka a közmunka.
2019. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
A közmunka nem ugródeszka, mert onnan NEM lehet visszakerülni a munkaerő piacra. Mindegy, hogy diplomás, vagy analfabéta. Legfeljebb arra jó, hogy a munkanélküli statisztika szebb legyen és a közmunkás ne haljon éhen.
2019. jan. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

Az hogy ne csak otthon üljenek és várják a segélyt hanem csináljanak valamit aminek haszna is van. Utcák rendben tartása stb ezt is elkell valakinek végeznie.


Két diplomás ember hogy ezt csinálja mondjuk érdekes, bár lehet hogy mást dolgozik az mellett csak közérdekümunkára van ítélve

2019. jan. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Közmunka fontos dolog,mert előtte segélyezték az embereket és elszoktak a munkától,esélyük sem volt visszakerülni a versenyszférába.Egy ugródeszka a közmunka."


És látjátok az a szomorú, hogy van, aki ezt el is hiszi, mert elég sokan elég sokat mondták ezt.

2019. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nincs is igazán célja. Ezt arra találták ki, hogy akik segélyből élnek, azok azt ne ingyen kapják, hanem dolgozzanak meg érte. Arra jó, másra nem. Jah meg mint írták arra, hogy kozmetikázzák a foglalkoztatottsági adatokat.

Azoknak akiknek van végzettsége, külön programokat kéne indítani, megvizsgálni, hogy miért kerültek ki a munka világából, mit lehet tenni, hogy újra legyen rendes munkájuk. Ezt a közmunka sosem fogja megoldani.

2019. jan. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%
Felénk rengetek munkahely van,keresik az embereket.8általános is elég már.És mégis vannak közmunkások a faluban...50 ezerért amikor a gyárban 120-180 ezer nettót is megkereshetne.Na ez kinek a hibája?Akarat kellene csak,de inkább elbohóckodik közmunkásként.
2019. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Tök egyszerű diplomával közmunkás lenni...

Tegyük fel azt hogy váratlanul elveszíti a delikvens a munkáját (tegyük fel hogy pedagógus), bejelentkezik a munkaügyi hivatalba és azonnal közmunkát ajánlanak fel neki mert más nincs. Legyen kőműves vagy ipari segédmunkás? Ilyet nem tehet a hivatal. Kénytelen elfogadni a hülye közmunka melót, mert ha nem akkor felmondják a regisztrációját és minden támogatást.

Ráadásul azt már tudjuk hogy javítja a statisztikát és növeli a nem termelékenységet és szegénységet. Így jártam én is, elvállaltam a közmunkát mert a munka nem derogál viszont a legközelebbi hülyítésre már be sem mentem a hivalalba.

2019. jan. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kmk mai megfelelője, persze 21-ik századi módon, mert csak közvetve kényszer. A fizetés mindenhol nevetséges, egy gyátm gyárban három műdzakban minimum 500 ezret kellene keresni nettoban, és lehetbe cdak akkor nem futja a válalkozónak 50 milliárdos kastékyra.
2019. jan. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ismerek olyat aki közmunka alatt végzett el ingyen tanfolyamot. Biztonsági őri.tanfolyamot végzett. Vagy tíz éve abban dolgozik folyamatosan. Előtte meg csak tengődött. De szerintem ez egy nagyon ritka pozitív példa. Egyébként még az olyan nyugdíjig tartó állások is megszüntek mint egy hétköznapi takarítói állás egy közintézményben. Ha nyugdíjba megy a takarítónő soha többet nem vesznek fel oda senkit. Küldenek helyette két közmunkást.
2019. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!