Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány Ferenc kormányzása...

Gyurcsány Ferenc kormányzása idején úgy életünk, mint most az osztrákok?

Figyelt kérdés

Akkori viszonylatban magasak voltak a bérek. Könnyen meg lehetett élni mindenkinek aki dolgozik, sőt még annak is aki nem. Mivel annak idején segélyből is meg lehetett élni, sokan botránkoztak is a sok ingyenélő miatt. Továbbá sok volt nálunk a vendégmunkás a környező országokból, pont a magas bérek miatt, akárcsak most Ausztriában. Viszont ennek az árnyoldala a magas munkanélküliség volt, mivel egyrészt elvették a munkánkat a vendégmunkások, akiket nagyon utáltunk anno, másrészt mivel magas volt a bérszínvonal, sok gyár nem ide jött, hanem olcsóbb országba. Akárcsak amilyen most az osztrák helyzet. Ott is nagy a munkanélküliség, és inkább máshova nyitnak a gyárak, mert franc se szeretné megfizetni egy kapanyeles osztrák prolinak a rohadt magas minimálbért.

Viszont összességében sokkal élhetőbb és fejlettebb ország.

Szóval akkor miért is utálták/utálják olyan sokan Gyurcsit? Miközben szemrebbenés nélkül mennek ki élni egy olyan országban, amilyen Magyarország is volt az ő kormányzása alatt.



2019. jan. 9. 21:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
35%

"Csak tudom, én is közmunkás voltam 1 hónapig."



Én tizenöt éve vagyok közmunkás. Gyurcsány alatt megkerestem a 60 ezret, aztán ahogy bejött ez a mocskos orbán rögtön levette 47 ezerre. Hogy dögölt vóna meg!

2019. jan. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
56%
Minden jót az IMF hitelből fedeztek, amit ennek a kormánynak kellett visszafizetnie
2019. jan. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
69%
Sőt jobban , szerintem minimum svájci, de lehet hogy japán, vagy ausztráliai életszínvonal éltünk!!! Éljen Fletó, jöjjön el az ő országa, legyen meg az ő akarata ( és piája) és újra kolbászból lesz a kerítés😁😁😁
2019. jan. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Volt akkor is közmunka, csak más volt a jogállása, és máshogy hívták. Ma is többféle közmunka van.
2019. jan. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
#18 ja, a sok gyurcsányista csak annyit tud hajtogatni, hogy "válság volt, válság volt" az csöppet se zavarja őket h már 2006-ban a fejét követelték, amikor a válság még a fasorba se volt.
2019. jan. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!