Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország kaphatott volna...

Magyarország kaphatott volna Trianon miatt kárpótlásul területeket?

Figyelt kérdés

Van egy érdekes teóriám és igaz hogy azon alapul hogy "ha", de ne kössenek belém mert arra lennék kíváncsi hogy ha igen milyen területeket kaphattunk volna?

Sokan nem tudják de Trianon miatt kaptunk területet illetve jogokat a spitzbergàkon kárpótlásul. Szóval mi van ha nem bánnak velünk ilyen mostohán és mondjuk csak a határmenti magyar lakta területeket kapjuk vissza vagy ha még ezt sem milyen területeket tudták volna adni kárpótlásul Trianon miatt? Mondjuk hogy a nagyhatalmak is rá jönnek hogy igen Trianon elég durva volt de a kis antant országaitól nem akarnak már területet elvenni mert akkor úgy sem jó... Mondjuk a magyar lakta területeken autonómia van de ez még nem pótolja a veszteségeinket, így a spitzbergàk mellett még valamit kaptunk volna. Akár ténylegesen a miénk lett volna a Ferenc József föld, akár Fiumeben kaptunk volna ingyen ki kötőt ilyesmire gondolok. Vagy akár saját elképzelésetek is érdekel ezzel kapcsolatban.


2019. jan. 13. 14:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
"A kérdező kommentje:Amúgy pedig kell lenni a spitzbergàkrol cikk. De amúgy a rendszerváltás időszakában a jogokat el adtuk Norvégiának. " Megadnád, hogy ezeknek hol lehet utánanézni? (Hiteles forrás, stb.)
2019. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hát biztos most nem keresgetem, de anno olvastam egy cikket abban volt, rá kerestem és meg is találtam. A trollok szokták mondani " Google a barátod! De majd később megkeresem
2019. jan. 13. 15:47
 13/18 A kérdező kommentje:

[link]


Dikk ez azt írja hogy nem adtuk el. Asszem keresek is ott albérletet xD

2019. jan. 13. 15:54
 14/18 anonim ***** válasza:
Semmiféle jogot nem kaptunk Trianon miatt a Spitzbergákon. A Svalbardi Egyezmény ugyan tényleg ad jogokat hazánknak, mint az egyezményhez csatlakozó országnak, de ez teljesen független Trianontól.
2019. jan. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Utolsó látom te is csak kötekedni tudsz de a kérdésemre válaszolni nem. Inkább neee is írj köszi.
2019. jan. 13. 19:29
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

"Sokan nem tudják de Trianon miatt kaptunk területet illetve jogokat a spitzbergàkon kárpótlásul." Ez így, amit írtál nettó marhaság és erre alapul az egész kérdésed. Rossz alapfeltevésből akarsz levonni helyes következtetéseket?

2019. jan. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Régen mikor regisztráltam 2010-12 körül akkor lehetett ilyen kérdéseket feltenni..."


Talán, mert akkor volt a Jobbik népszerűsége a magasban. Sok 10-en évesnek tetszett ez a török-hun-magyar marhaság, hisz valami miatt menőnek gondolták. Akkoriban tele volt a Gy.k. a turanizmus, finn-ugorizmus és a Trianon kédésekkel, amikre többségében azok válaszoltak, akik a magyart is Magyarnak írják.

De ennek a korszaknak vége és sokan elkezdtek logikusan gondolkozni. AZ utóbbi időben kiírt hasonló jellegű Trianonos kérdésekre többségében, már mind olyan válasz jön, ami a realitás talaján marad.

Szóval rossz időben tetted fel a kérdést. 6 évvel ezelőtt pedig nagy sikered lett volna ezzel.

2019. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Öreg értelmezd amit írtam 😀

A területre koncentrálj. Milyen területet kaphattunk volna?! Vagy volt e olyan terület amit nem sajnálták volna kárpótlásul oda adni vagy ilyesmi... De akkor ne írjá geco ha nem tudsz a kérdésre válaszolni...

"Józan gondolkodás" hát sajnos sokan hiszik hogy józanok és okosak közben meg sem... Én sem vagyok az de nem is okoskodok, TE JÓZAN!

2019. jan. 15. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!