Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország kaphatott volna...

Magyarország kaphatott volna Trianon miatt kárpótlásul területeket?

Figyelt kérdés

Van egy érdekes teóriám és igaz hogy azon alapul hogy "ha", de ne kössenek belém mert arra lennék kíváncsi hogy ha igen milyen területeket kaphattunk volna?

Sokan nem tudják de Trianon miatt kaptunk területet illetve jogokat a spitzbergàkon kárpótlásul. Szóval mi van ha nem bánnak velünk ilyen mostohán és mondjuk csak a határmenti magyar lakta területeket kapjuk vissza vagy ha még ezt sem milyen területeket tudták volna adni kárpótlásul Trianon miatt? Mondjuk hogy a nagyhatalmak is rá jönnek hogy igen Trianon elég durva volt de a kis antant országaitól nem akarnak már területet elvenni mert akkor úgy sem jó... Mondjuk a magyar lakta területeken autonómia van de ez még nem pótolja a veszteségeinket, így a spitzbergàk mellett még valamit kaptunk volna. Akár ténylegesen a miénk lett volna a Ferenc József föld, akár Fiumeben kaptunk volna ingyen ki kötőt ilyesmire gondolok. Vagy akár saját elképzelésetek is érdekel ezzel kapcsolatban.


2019. jan. 13. 14:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A trianoni békediktátum az I. vh-t zárta le, azt követte még egy II. vh is emlékeim szerint. Szóval ne nagyon várj egy olyan szerződésért bármi kárpótlást, ami már nincs is érvényben közel 75 éve.
2019. jan. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Aaaaa dátumot nem írtam öreg! De ez a mai napig is meglehetne oldani...

És ez nem válasz számomra. Utálom mikor ezt szajkózzâk.... Párizsi így parizer úgy... Trianon után jött meg igen a párizsi... De ha mondjuk Párizsban be látják hogy más területeket kapunk illetve ha nem is területet csak jogot már az is jó ahogy az előbb példáztam.. autonómiàk, ki kötő, vadászati -halaszati-banyaszati jogok stb.

2019. jan. 13. 14:41
 3/18 anonim ***** válasza:

"Akár ténylegesen a miénk lett volna a Ferenc József föld"


Olyan föld nem lehet valakié, amire nem tart igényt.


"Sokan nem tudják de Trianon miatt kaptunk területet illetve jogokat a spitzbergàkon kárpótlásul"


Annyira, hogy még a googlebe sem találok semmit, van valamilyen hivatkozási alap.


Trianonhoz kapcsolódóan pedig nem kellene elfelejteni, hogy volt felülvizsgálata Bécsben, amit a nagyhatalmak jóváhagytak.

2019. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a parizsival ahogy az előbb is írtam és ne azt figyeljetek hogy "ha" ,hanem milyen területeket kaphattunk volna vagy jogokat. Bár az is igaz hogy az autonóm területeken kaptunk volna jelentős gazdasági előnyöket... Igazából már magamnak ezt megválaszoltam csak a véleményetekre vagyok kíváncsi. De ezt a párizsi dolgot hanyagoljunk ha lehet köszi!
2019. jan. 13. 14:44
 5/18 anonim ***** válasza:
Nézd, Nagy Lajos és Luxemburgi Zsigmond után vesztettünk mi többet is, mint Trianonnal, szerintem inkább azon veszteségek után eszközölj ki némi kárpótlást, jobban járnánk.
2019. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A bécsi döntésre gondolsz? Hát azt nem igazán nagyhatalmi döntésnek nevezném hanem a mi hisztink és a németek háborús terveinek. De ha nem a bécsi döntés az akkor oszd meg mi az mert ezenkívül nem rémlik hogy felülvizsgálták volna Bécsben.
2019. jan. 13. 14:49
 7/18 A kérdező kommentje:
Amúgy pedig kell lenni a spitzbergàkrol cikk. De amúgy a rendszerváltás időszakában a jogokat el adtuk Norvégiának. Azaz hogy a kurmány adta el...
2019. jan. 13. 14:51
 8/18 anonim ***** válasza:

# 6


Nevezheted hisztinek, de ajánlom nézz szét most és rájössz, hogy ez valóság, ha senkit nem érdekelnek a Trianoni dolgok Európában. Akkor ott egyik nagyhatalom sem kérdőjelezte meg. Most egyiket sem érdekli.

2019. jan. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
F.sz. ez a Gyk sem a régi... Régen mikor regisztráltam 2010-12 körül akkor lehetett ilyen kérdéseket feltenni, de nem csak az ilyen fantázia kérdéseken hanem máshol is csak trollokat látok válaszolni...
2019. jan. 13. 14:54
 10/18 anonim ***** válasza:

" De amúgy a rendszerváltás időszakában a jogokat el adtuk Norvégiának. Azaz hogy a kurmány adta el..."


Na meg van és semmit nem adtak el. Ez is csak egy mese, amit egyesek szeretnek felemlegetni.

2019. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!