Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a "Nagy Magyarország"...

Mi ez a "Nagy Magyarország" mánia az embereknél mostanság?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, főleg 30-40 év körüli férfiak szájából, hogy vissza akarják állíttatni, hogy ezt egy sürgős és szuper célnak tartják. Miért? Meg miért most? Miért fáj annyira nekik, hogy Erdély Romániához tartozik meg hasonlók? Egyikük se élt abban az időben, amikor a Nagy Magyarország volt, nem emlékezhetnek rá, milyen volt, nem szakadtak el esetlegesen családtagjaiktól a szétválasztás miatt - a magam részéről nem látok benne racionális okot, hogy miért hiányzik nekik annyira, mintha ez lenne a világ legnagyobb tragédiája, de természetesen ellenvéleményekre is nyitott vagyok.

Akkor ennyi erővel az oroszok is kezdjék el verni a mellüket, hogy kérik vissza a Szovjetunió minden négyzetméterét, a monogolok meg Dzsingisz kán birodalmát? Nekem ez kissé abszurd. :D



2018. dec. 27. 04:10
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
61%

Ha jól értem, úgy vagy "nyitott ellenvéleményekre", hogy az idézőjelben írt Nagy Magyarország trianoni igazságtalanságának helyreállításáról beszélő emberek célját "mániának" titulálod.

Plusz a szovjet hatalommal és a tatár birodalommal hasonlítod össze az ősi Magyarországot.


Nekem EZ nagyon "abszurd".

2018. dec. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
27%
Végre egy magyarellenes kérdés.
2018. dec. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
47%
Aki magyar, az örülne a nagy Magyarországnak. Az más kérdés, hogy jelenleg a kicsi sem a miénk, először azt kell visszafoglalnunk.
2018. dec. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
49%
Azért mert a Fidesz le.ja trianont, kivonul a megemlékezésről meg elgáncsolja a trianon emlékévet még nem mindenki fog vagy tud hátat fordítani a trianoni igazságtalanságnak. Nem mindenki Fideszes!
2018. dec. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
75%

"miért hiányzik nekik annyira, mintha ez lenne a világ legnagyobb tragédiája"


"Akkor ennyi erővel az oroszok is kezdjék el verni a mellüket, hogy kérik vissza a Szovjetunió minden négyzetméterét, a monogolok meg Dzsingisz kán birodalmát? Nekem ez kissé abszurd. :D"


Szovjetunió egy 100 éves történet. A mongol birodalom is 800 évvel ezelőtti történet, és nagyjából 150 évig létezett. Ehhez képest mióta létezik Magyarország, az idő jelentősebb részében ezeknek a területeknek a birtokában voltunk.


Gazdaságilag sem így állnánk, ha nem semmizték volna ki anyagilag a nemzetünket.

2018. dec. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim válasza:
44%

[link]


Elég jól összefoglalja az elején az anyagi veszteségeket. Nem kell "mániákusnak" lenni ahhoz, hogy érezd, a magyarságot kirabolták.

Rabolják mai napig is az tény sajnos.

Viszont ami akkor történt, azt nem szabadott volna vagy szabadna annyiban hagyni.

Igen, ésszerűtlen azt hinni, hogy valaha is kárpótlást nyer a magyarság az akkori veszteségekért. Sajnos ahogy telik az idő egyre kisebb erre az esély.

Viszont èrthető minden épeszű magyar ember elégedetlensége Trianonnal kapcsolatban.

Ha te ezt nem érted, akkor vagy tùl gyermek vagy még, vagy képtelen vagy felfogni az amúgyis FELFOGHATATLAN kulturális és anyagi veszteségeket amit az ország elszenvedett.

2018. dec. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
44%
Nagy Magyarországot soha nemfeledjük! Szívünkben őrizzük! Ha eljön az idő visszavesszük!
2018. dec. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem ez 10-15 éve sokkal nagyobb divat volt mint manapság (amikor Slota Szlovákiában, Gyurcsány meg itthon, az éltette igazán nemzeti radikalizmust). Gondolom a 30-as ismerőseid is ez idő tájt szocializálódtak, és ezért ilyenek.



Szlovákia amúgy nem a Magyarunió tagországa volt (hanem Magyarországnak úgy része mint most a Dunántúl), meg tatár kisebbségek se élnek Magyarországon, úgyhogy nem is értem a hasonlataidat...

2018. dec. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
16%
*amikor Slota Szlovákiában garázdálkodott, Gyurcsány meg itthon
2018. dec. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
67%

"monogolok meg Dzsingisz kán birodalmát"

Egyrészt az egy 800 éves történet. Másrészt nem sok magát mongolnak valló él mondjuk a Volga mellett vagy Törökországban. De javíts ki, ha te tömegével ismersz ilyeneket.

Erdélyben viszont túlnyomó részt magyarok élnek. Ugyan miért kéne nekik Romániához tartozni. Felvidéki magyar ismerősömnek nincs lehetősége magyar nyelvű iskolába íratnia a gyerekét, mert a baráti szlovák állam megszüntette ott a környéken a magyar iskolát, a legközelebbi 90 km-re van. Tudod, ezek itt a problémák. És Trianon igazi következménye, ami 100 év távlatából is meghatározza ezt a régiót.

2018. dec. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!