Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon melyik az a...

Magyarországon melyik az a párt, aki leginkább a szegényeket, kiszolgáltatottakat támogatja?

Figyelt kérdés

2019. jan. 13. 22:30
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Miután Gyurcsány és Medgyessy válságba vezette az országot. Államcsőd. Az aztán nagyon jó lett volna a szegényeknek. Nem voltunk messze tőle. Az is nagyon jó, hogy kétszer akkora az államadósság, mint a szocik előtt. Próbálja ki bárki, hogy úgy él, hogy közben kölcsönt fizet vissza. Aminek csak a kamata 1000 milliárd forint évente. A sokszorosát fizetjük vissza annak, amit felvettünk. Értelmetlenül adósították el az országot. Nagy gazdasági fejlődés sem volt a szocik idején.
2019. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Úgy látszik nem volt elég csak elmondani. Szóval had kérdezzek vissza: Japán szerinted hogy létezik még akkora államadóssággal?


De van ellenpélda is: Nigéria miért van még mindig lemaradva Európához képest, holott hihetetlenül kicsi az eladósodottsága. De közelibb példaként fel lehetne hozni Oroszországot is, ahol szintúgy nem dominál az életszínvonal, pedig nagyhatalomnak számítanak.


A világon több tartozás van, mit amennyit ki lehetne fizetni. Ezt nem mindenki képes megérteni, de aki igen, belátja, hogy nem az határoz meg mindent.


Gyurcsányék és bandája nem az adósság növelésével k"rták el a dolgokat, hanem azzal, hogy ezt elszivárgó béremelésekre és jóléti szolgáltatásokra használták fel, az innováció, ipar, a tercierfejlesztés, és egyebek helyett.


Nincs azzal semmi baj, ha laikus az ember, de végiggondolást azért erőltessen magára.

2019. jan. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

És ez egyáltalán nem ide tartozik, csak kikívánkozik belőlem:


Rettentően letudják szólni (és nem mondom, hogy jogtalanul) a Fideszesek az MSZP kormányt az államadósság miatt, de nemcsak őket, hanem még azt megelőzően a Bokros csomagot is. A Bokros csomagnak hála több mint 20%-al csökkent az akkori államadósság, és így kapta kézhez a kormányzást a Fidesz.


2010 - '12 környékén a Fidesz valóságos szabadságharcot hirdetett ki az IMF és amblock az államadósság ellen, és persze a kommunikáció részét képezte az is, hogy nyertek. Kemény másfél ciklus alatt a 2010-es állapotokhoz mérve csupán 7%-kal, azaz hetes százalékkal voltak képesek azt ténylegesen csökkenteni.


Szóval, ha Isten igazából gazdaságról akartok vitázni, akkor legyetek szívesek ezt a pofátlan ellentmondást tisztázni, mert lefordulok a székről haragomban, mikor ilyen következetlenséget látok.

2019. jan. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Gyurcsányék és bandája nem az adósság növelésével k"rták el a dolgokat, hanem azzal, hogy ezt elszivárgó béremelésekre és jóléti szolgáltatásokra használták fel, az innováció, ipar, a tercierfejlesztés, és egyebek helyett."

Én nem ezt írtam? ha kölcsönöket veszel fel, hogy jó cuccokat vegyél magadnak vagy drága kajákat, akkor így jársz. Nem csak az államadósság számít, nem is csak ezt írtam, a teljes gazdaság rossz, de az államadósság is óriási teher, és gátolja a fejlődést.

2019. jan. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
A "vacakokra" gondolsz? Abból a félszavas kitérőből nem tudtam sokmindent kiolvasni, hogy pontosan mire gondolsz, vagy hogy egyáltalán azt tartod e fontosnak. Zavart, hogy miután az államadósságot, önmagában értelmezhetetlennek mondtam, nem magyaráztál meg semmit se részletesebben, csak ismételtél.
2019. jan. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nyilván nem akkora probléma, ha fejlesztések, beruházások végett vesz fel kölcsönt az állam vagy egy vállalat, aminek haszna van, megtermeli a kamatot. De a komcsik nevetséges módon béremelésekre, osztogatásra vettek fel kölcsönt. Egyébként úgy tudom, ez már a rendszerváltástól így volt, kölcsönöket vettek fel a kormányok, csak nagyon rosszul használták fel, szétlopták.
2019. jan. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!