Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Magyar politika

A kérdés

Biztosan jó dolog a megkülönböztetett fizetés?

A PDSZ vezetője nyilatkozta, hogy tarthatatlan, hogy nincsenek rendesen differenciálva bérek.

Nem tudom, ez engem mindig zavart. A felsőoktatásban próbálják beleverni az emberbe, hogy az állami szférában csak úgy lehet ösztönözni a dolgozókat, ha látják, hogy sorolódnak egyre feljebb az évek alatt.

Ez nekem sohasem tetszett, mert engem nem érdekel, hogy egy tanár 26 éves vagy 62 éves, a kérdés az, hogy el tudja látni magas színvonalon a munkáját? Ha igen, akkor bizony jár ugyanaz a fizetés.

Orvosoknál stb. ugyanígy, tudom, nálu(n)k rangkórság van, ezért DR. FŐORVOSFŐ DR. nem kaphat annyit mint a friss szakorvos, mert a DR. FŐORVOSFŐ DR. - szerintem még egy DR-t kihagytam valahol - , hát, ő maga a zúristen, ja, azért van a számtalan műhiba...

jan. 15. 13:19  Privát üzenet  

A válaszok
Professzor Doktor

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont jan. 15. 13:20 Privát üzenet
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Egy bányásznál mérhető, mennyi szenet termel ki, egy tanárnál vagy egy orvosnál viszont nem könnyű eldönteni, mlyikük milyen minőségű munkát végez. Marad a munkaviszony hossza alapján történő megkülönböztetés.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont jan. 15. 13:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért duplázódtak meg néhány év alatt az ingatlanárak, mikor mindenki, aki csak teheti kimegy külföldre? Nem ellentmondásos ez a dolog?
Csak szerintem veszélyes dolog a vezeték nélküli, pinkódot sem igénylő kártyás fizetés?
Vajon mire veri el a pénzt? Lehetséges, hogy drog van a dolog mögött?
Szerintetek mennyire normális dolog az, ha a fizetésem 10%-át jótékonyságra használom fel?
Én 2 hete járok kb kresz oktatásra, de közbejött valami más fontosabb dolog. Abbahagyhatom fizetés nélkül? (16éves vagyok, szüleim még nem írtak alá semmi papírt)
Mikor lehet kérni fizetés nélküli szabadságot? Mennyire problémás dolog ez? Milyen indokok kerülhetnek szóba?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Magyar politika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!